16.9.2021 | Svátek má Ludmila


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
cnemo 11.5.2008 23:44

Re: Cnemo:

Ano, přesně jste to pochopil, jen ještě zbývá malý dodatek. Ta "krádež" proběhla před minimálně 60 lety, všichni aktéři jsou mrtví. Vláda chce vzít peníze dnešním daňovým poplatníkům a dát je lidem, kteří s tím nemají nic společného. Prostě tato věc je promlčená, svět se změnil. Jestli dnes chce vláda komukoli cokoli dát, musí to napřed někomu vzít a tak by si měla uvědomit, komu slouží, protože situace nemá řešení o němž by se dalo říci, že je spravedlivé. Pokud se jakákoli vláda považuje za demokratickou, tedy odvozenou od vůle lidu, nemůže prostě dát čtvrt bilionu současných (a budoucích) daní jakési ideologické skupině bez reálné podpory, ať již je dávná historie jakákoli.

Fafa 11.5.2008 23:19

Pane Bohato:

Co kdyz si adventiste z prispevku svych clenu nasetrili majetek. Je podle Vas v poradku jim jej sebrat a rict, at jdou znovu vybirat?

Fafa 11.5.2008 23:18

Cnemo:

u koho dalsiho navrhujete proverit puvod majektu? Slechticke rody jej ziskaly robotou, cirkev podvodem, predci restituentu jiste nekdy pred 100 lety nedodrzovali dnesni zakonik prace. S Vasim pristupem se da zpochybnit jakykoliv historicky vznikly narok.   

Fafa 11.5.2008 23:12

Pohrdani soudem:

dobra, odvolavani se proti soudnimu rozhodnuti je pohrdani soudem ze strany cirkve. Kdyz soud puvodne katedralu cirkvi vratil a odvolaval se stat, to take bylo pohrdani soudem a narusovani demokracie?

A doplnkovy dotaz pro historiky a pro Obcana. Kdyz Karel IV. venoval katedralu lidu kralovstvi, tak mel na mysli vsechny nebo pouze katoliky? Myslite, ze katedralu daroval i zidum? Pripominam, ze v te dobe nikdo jiny nez katolici a zide verejne neexistoval.     

jm0 11.5.2008 21:19

Re: Re: Re: Re: Vlk se děsí,

jste-li vy věřící, máte trávit čas na modlitbách a čtením bible. jistě mi proto rád přenecháte svoji televizi a počítač - vždyť vám to k ničemu není.

jm0 11.5.2008 21:01

ateista nevěří,

že se ráno probudí

kdyby v to věřil, není ateistou

a to je dobrý! :)))

Martin 11.5.2008 18:52

Re: Re: Re: Necelých20%

Pro RZ - Jirásek ve svých dílech popisuje a ukazuje,i když trochu skrytě,pravou tvář církve katolické.

cnemo 11.5.2008 12:36

Re: Re: Re: peníze, peníze, ...

Lépe řečeno zloděj okrade zloděje, to je blíž pravdě. Rozkrádání majetku daňových poplatníků je ale nez pochyby.

Pišta 11.5.2008 11:42

Re: Re: peníze, peníze, ...

Když zloděj musí vrátit ukradené, je to rozdávání majetku daňových poplatníků?

cnemo 11.5.2008 11:35

Re: Re: peníze, peníze, ...

Není jediný, ani morální, důvod proč rozdávat právě této organizaci majetek daňových poplatníků. Tento majetek vznikl v dobách, které dají dnešním slovníkem označit za totalitní a metodami, které minimálně hraničí s trestným činem podvodu. Navíc daňoví poplatníci jsou z valné části ateisté a pokud by měli prokazatelně něco zaplatit, budou církve věřící jen velmi těžko hledat (a ony to ví velmi dobře):) Jen čekám, kdy nějaký dobrák přijde na to, že zrušením nevolnictví vznikla církvi a šlechtě ztráta, kterou by jí měl český daňový poplatník nahradit:)

cnemo 11.5.2008 11:15

Re: Pane faráři, i Dr. Horáková byla dle vás zavražděna "nezpochybnitelným rozhodnutím" soudu. A to, že u nejvyššího soudu sedí komunista, je výsměchem právu.

To je pravda, stejně jako desetitisíce usvědčených kacířů "nezpochybnitelnou" Svatou Inkvizicí. A možná dokonce  Kájinek je nevinnej:) Co navrhujete, zrušit soudy?

cnemo 11.5.2008 11:08

Re: Re: Je dostatečně známo, co vzniklo spojením blázna s podvodníkem

Bohužel já to skutečně  nebyl, nicméně to podle mne bylo docela správné personální řešení, protože dotyčný se na sofistivanější činnosti nehodí:) Poslechl jste si prosím někdy některý jeho veřejný projev? To je námět pro absurdního spisovatele!

S tím vymřením to nebude tak žhavé, podobný názor zastávali soudruzi, domnívali se, že až vymře generace nakažená "buržoazními" názory, půjde to hladce. Jak to dopadlo víme všichni. Pokud trváte na komunismu jako srovnávacím etalu ideologií (bůhví proč), patříte v této anonalogii k bolševikům spíše Vy, já (opět) do nesouhlasející a reptající většiny, mimo oficiální ideologii.

Přeji Vám, ať se "Vás" takové věci nedějí ať máte svým sousedům co vyprávět:)

Jurajda 11.5.2008 10:47

Vlk v rouše beránčím?Jo sichr!

Tak ty by sis chtěl polepšit lumpe,co?Takovejch jako ty tady máme už až moc,chápeš nestydo!Blahoslavení chudí neboť oni potěšeni budou jsi zapomněl lotře ?Kolik bys dal vstupný do katedrály aspoň tisíc kaček,co?Vždycky tam byl vstup zdarma,zrovna tak do Zlaté uličky i Daliborky!Přines sobě písemné potvrzení že svatá stolice je zástupce boha na zemi a pak se budem bavit!Od pánaboha lumpe abys tomu rozuměl!To víme taky že je to kšeft prodávat vzdušný zámky a nemuset jít před soud pro podvod!

Niky 11.5.2008 10:45

Pravda.

Leninův a Stalinův komunismus,Hitlerův nacionální socialismus a katolicismus,to jsou stejné ideologie,akorát si jinak říkají.

Jura Jurax 11.5.2008 10:28

Re: Re: Arcibiskupský mariáš

Joe, četl jste Jiráska? Celého? Očividně ne, jinak byste nemohl napsat co píšete.

Pro Vaši informaci - on nepsal jen o době husitské či době temna, kdy se o katolické církvi celkem nic pozitivního napsat nedalo,  ale i o jiných obdobích. Asi moc nečtete, ale seriál o F.L. Věkovi jste vidět mohl; vězte, že za bolševika byl uznán za příliš kladně ukazující církev svatou katolickou a zmizel v trezoru.

A excesy francouzské revoluce neargumentujte - ono je to složitější a patrně o ní víte tolik co o Jiráskově díle, tedy kulové.

Jura Jurax 11.5.2008 10:22

Re: Re: Katolická církev

Bohužel můžete mít pravdu. Ale jednou tento starověký relikt, co s vírou nemá nic společného, taky dojede. Lidi se nenechají donekonečna ohlupovat.

Jura Jurax 11.5.2008 10:19

Re: A ještě osvěžím paměť:

No, ono dočasně zvítězila jedna víra svatá - marxléna - a jako každá víra eliminovala představitele víry konkurenční - zde křesťanské. Eliminovala na měřítko doby docela krutě a nelidsky, ale v absolutní hodnotě pořád vedou křesťané, neboť jim doba kdysi dovolila mnohem více :-/ naštěstí už ztratili vliv, byť stále ještě strkají nos do věcí světských, po nichž je jim kulové

Mirka 11.5.2008 10:14

Re: komunistické "zákonodárství"

Svatá církev římská (katolická), byla ve středověku "neomylná" a kardinál Vlk žije v iluzích, že je snad neomylná dosud... Z toho pramení jeho vlasní "neomylnost" - a pohrdání soudy... Rv

Mejla 11.5.2008 9:46

Pane faráři, i Dr. Horáková byla dle vás zavražděna "nezpochybnitelným rozhodnutím" soudu. A to, že u nejvyššího soudu sedí komunista, je výsměchem právu.

.

Mejla 11.5.2008 9:38

Ani židovské majetky se někdy nevrací - viz např. Brno, kde mají fízlové jakousi klubovnu v budově patřící dříve Židům.

.

joe 11.5.2008 8:51

Re: Do hrobu ideologií? :-))

Co je to osm let nějaké strany v evropském pidistátu proti dvěma tisícům let. A mám na mysli křesťanství jako takové, bez dělení na církve.  Islám samozřejmě nikdo nepohřbívá, protože ten sám během několika desítek let pohřbí liberální Západ, který bez dětí nemá budoucnost. Lidi dnes nejsou nevolníci těla, ale ducha, protože věří tomu, co jim denně opakují média.

Minutus 11.5.2008 8:08

Re: Autore, kdybyste nebyl evangelickým farářem, tak

Přesně tak. Uhodil jste hřebík na hlavičku.

Minutus 11.5.2008 8:07

Převlečení hrabivci

víc dodat netřeba.

Minutus 11.5.2008 8:03

Re: komunistické "zákonodárství"

Asi tady nejde o komunistické dekrety, ale rozhodnutí před rokem 1948. Ale  to nejspíš pochopit nechcete.

Minutus 11.5.2008 8:01

Do hrobu ideologií? :-))

Nemyslím, že by protestanti na tom byli o tolik hůř. Jen si tolik nenakradli. Ani islám se jen tak nedá pohřbít. Navíc katolická církev slouží jak protestantismu, tak komunismu jako vzor. Je to totalitní organizace, vlk v rouše beránčím, u nás má Vlka i za šéfa a ten svému jménu činí čest. Urvat, co se dá, to je heslo jejich vůdců. A na to taky dojedou. Lidi už dnes nejsou nevolníci, co si nechají všechno líbit. Pokud ODS a spol schválí restituce, tak počítám si neškrtnou dalších osm let po volbách. Možná ani KDU ne, pokud neprojde do parlamentu.

Nemo 11.5.2008 7:43

komunistické "zákonodárství"

Vážený soudruhu Vajnare, komunisté skutečně vydávali různé dekrety, ale ty nebyly zákony. To je případ katedrály, která všude a vždy patří církvi, jen ne v "post" komunistickém Česku. Platí tedy i rozsudky s Horákovou? A proč se vrací židovské majetky? Ale i jiné? Jde o zákonnost a ne o to, jestli sse to někomu líbí nebo nelíbí.

takyhisterik 11.5.2008 6:14

Re: Re: Re: Re: Soud by se měl respektovat

Chozeni do kostela muze byti ztrata casu, jak rikate. Kdo vi? To teprve uvidime (ale az pak ;-)).

Ale nevymluvite mi, ze chozeni do nakupniho strediska (cesky: "sopinkcentra") neni nejen ztratou casu, ale predevsim ztratou penez ! To jiz davno vim !

takyhisterik 11.5.2008 5:50

Re: peníze, peníze, ...

Arci Vojtechu. V te "cizine" kterou asi mate na mysli, neprosli pul stoletim totality (ja mezi nacisty a komunisty velky rozdil nedelam, i kdyz ti prvni se zdali mozna jeste vsehoschopnejsi, nez ti druzi, coz zase ale neznamena, ze ti druzi se mene snazili, pouze teutonska "tuechtigkeit" byla patrne ucinejsi, nez asiatske barbarstvi).

Proc tedy nevratit vsem cirkvim (zrovna tak jako vsem jedincum) vse co jim bylo komunisty vzato a pak je odpojit od statu, at se staraji sami o sebe jak nejlepe mohou. Jestli pak prodaji, ci neprodaji, pronajmou ci nepronajmou, opravi ci neopravi, bude jejich vec a my se nebudeme muset o ne starat. Nebo je to takhle prilis jednoduche ?

takyhisterik 11.5.2008 5:32

Re: Je dostatečně známo, co vzniklo spojením blázna s podvodníkem

Jak Vas tady tak ctu, tak mam dojem, ze jste to byl prave Vy, kdo mu to myti oken za komunistu naordinoval. Proste, dokud tahle Vase totalitni pakaz cela nevymre, vcetne Vasich pohrobku, tak v ceskem doliku mysleni mas pujde dale tou starou cestou, bez ohledu na to, jak jiz davno byl nejaky ten plysak nebo sametak.

Mimochodem, v "normalnim" pravnim state ma kazdy pravo se odvolavat, proti soudnim rozhodnutim, dokud nevycerpa vsechny sve zakonne moznosti, ci prostredky a take nikdo by se nad tim nepozastavoval.  Take, kdyz u nas nekomu reknu o tom , jak se stat soudi s cirkvi o kostel, tak si zpravidla mysli, ze jsem takovou absurditu asi nekde vycetl, nejspise z Franze Kafky.

Kolben & Daněk 11.5.2008 1:51

A ještě osvěžím paměť:

Pokud si nepamatujete, že by některý "srovnatelně postavený katolický funkcionář režim tak rozhodně kritizoval", tak si přečtěte například společný list čs. biskupů věřícím z června 1949: po jeho zveřejnění byl pražský arcibiskup internován na 16 let a řada kněží, kteří jej četli, byla uvězněna. To byla poslední příležitost, jak vyjádřit svůj nesouhlas veřejně. Během následujícího roku byli internování či uvězněni všichni čeští a moravští sídelní biskupové - chápu, že jejich protesty z lágru či basy k vašim uším nedolehly.

Vaši senioři a superintendanti také zrovna neprotestovali: byli vytíženi agitací za JZD, organizací nedělních brigád, bojem za světový mír pod taktovkou věčného SSSR a sepisováním petic za co nejpřísnější tresty agentům Vatikánu. To byly krásné časy, že? Třeba se ještě dočkáte, určitě se vám po nich stýská.

A mimochodem: církev nemá "funkcionáře", nýbrž hodnostáře - nejsme na stranické schůzi, soudruhu!