20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

PRÁVO: Anti-diskriminace

Nově zvolená ombudsmanka Anna Šabatová si za jeden z nejdůležitějších cílů svého působení dává rozšíření pravomocí veřejného ochránce práv. Hlavní těžiště své práce, dle nejčerstvějších mediálních zpráv, vidí v oblasti diskriminace!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lepka 3.3.2014 22:33

Genderová vyváženost

Já bych chtěl apelovat na s.ombudsmanku, nechť zařídí, ať reklamy na pivo jsou nejméně stejně hloupé, jako reklamy na prací prostředky ( dámské hygienické potřeby, dětské mlsky, kosmetické nebo hubnoucí preparáty atd.atd.atp)

V. Kolman 3.3.2014 20:15

SKONČEME S DISKRIMINAČNÍM ZVANÍM ŽEN NA MAMOGRAF!!!

To je přece jasná a nikým a ničím neoddiskutovatelná diskriminace, že POUZE ŽENY jsou zvány na mamograf. To je špatné pojetí genderové spravedlnosti!

       Vzbuřme se proti zavilé diskriminaci mužů utlačovaných feministkami a vyvzdorujme si - my muži, TATOGRAF!

P.S. - Sice nevím, k čemu by nám mužům "tatograf" byl? Co a jak by se do něj vkládalo, zkoumalo, nedej bože snad i stlačovalo, ale diskriminace je diskriminace a tu přece nelze připustit :-))

J. Kadeřábek 3.3.2014 13:54

Nejdříve jsem si myslel, že jsem zapomněl otočit kalendář

a máme zde apríl. Pak jsem se ale s myšlenkou autora pobavil. Ano, měli bychom mít Svaz mužů, svého Valentina a také kvoty minimálního zastoupení v dozorčích radách. Nelze přece vyhradit některé vagony vlaku jako v té fuj Americe (only white) jen pro ženy s dítětem, nebo činit veřejně z mužů hlupáky viz. zmíněné reklamy.

R. Gramblička 3.3.2014 11:09

já se taky cítím dyzkrimynován

že mně ve fitku nepustí do dámské šatny a výrobci hygienických vložek se nestydatě zaměřují jen a pouze na ženy. No pánové, vzpoměnte si, kolikrát jste si cvrkli do slipů. My přece taky toužíme po pocitu sucha a bezpečí a co víc, jsem přesvědčen, že na něj máme nárok !!! :-)

J. Anděl 3.3.2014 10:21

ano, je to diskriminaci, díky Bohu za ní

Ano, posilovna jen pro ženy je diskriminace. A je to docela normální, rozumná a přirozená diskriminace.

Takových případů je v lidském světě nespočetně, za stejně normální a přirozené považuji namátkou církevní odmítnutí provedení sňatku homosexuálního páru, zákaz vstupu nekuřáků do kuřáckého klubu, nebo oddělené toalety, abych vybral z několika zcela nesouvisejících oblastí, ve kterých se vždy a zcela přirozeně bude vyskytovat diskriminace, kterou, doufejme, žádná totalita nikdy nezruší. Odstranit tuto diskriminaci lze jen za cenu naprosté ztráty soukromí, individuality a svobody volby - nebo jednoduše svobody.

J. Chaloupka 3.3.2014 9:28

Jak se říká: Vaše starosti a Rotschildovy peníze ....

...

V. Pavelek 3.3.2014 9:27

No ještě, že toho obludsmana máme

Kdo by se jinak zabýval takovými zásadními a do očí bijícími křivdami. Kdo by se zastal nebohých rodiček, příslušnic diskriminované minority, které přece nemohou chápat, že sterilizace není konzervace zelí nebo okurek.

R. Gramblička 3.3.2014 7:49

hm

to s těmi fitkami pro ženské mi přijde jako kdyby se 30-letý občan stěžoval, že ho nechtějí ubytovat v domově důchodců anebo amatérský bruslař na to, že ho nechtějí pustit bruslit na hokejový stadion

A ta teze, že pokud je fitko či jiná specializovaná provozovna jen jedna ve městě, musí uspokojit každého, se mi nezdá. Zaprvé je takový provozovatel diskriminován vůči provozovatelům ve velkoměstě, kteří se můžou specializovat na klientelu a za druhé, nezdá se mi věta, že kdo chce posilovat, sportovat, atd a nemá ve vlastním městě příslušnou provozovnu, MUSÍ do jiného města. Nemusí, nikdo ho nenutí. Může cvičit doma nebo na veřejném prostranství anebo s podobně nespokojenými podnítit vznik podniku, který by jim vyšel vstříc. Kde je poptávka, vzniká nabídka.

K. Frauknecht 3.3.2014 8:30

Tak tak.

Zádumčivé by to bylo pouze v případě, že by provozovatelem "ženského" fitka byla obec nebo stát. Pokud jsou cílem běžného podnikatelského záměru ženy (nebo jiná skupina obyvatelstva), proč né. Běžné jsou pánské kluby (nemyslím bordely:-)) apod.

J. Schwarz 3.3.2014 9:40

Re: hm

Ale přesně stejná debata se vede na margo zákazu kouření. Proč zakazovat, když nekuřák do hospody nemusí. Může si uvařit doma, né? Kam vede antidiskriminační hujerství  je možné ilustrovat  třeba na referování britských "politicky korektních" médií  kde se "pokrokový novinář" na jedné straně rozhořčuje nad existencí tradičních britských pánských klubů / diskriminace / , na druhé hýká nadšením nad vznikem "hotelů jen pro ženy" aby dámy nebyly obtěžovány mužskými pohledy. "Nediskriminace" by měla platit jen pro stát a jeho úřady, Soukromé podniky by měly mít možnost poskytovat služby podle vlastní úvahy, jen pro ženy , jen pro muže, pro mladé či pro staré, černé i bílé...