18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Diskuse k článku

PRÁVO: Ani celu nazmar

Milý Radovane, konečně mám pro Tebe tuze dobrou zprávu: Klidně se vrať, není kam Tě zavřít. Žaláře máme vyprodané jak brněnské hokejové Rondo na sezónu dopředu a žaláře domácí, co jsou teď in, nevypadají jinak.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chládek 24.1.2012 15:23

Re: Divím se.

Já taky a navíc se hrozím právního názoru soudce, který při současném stavu exekutorské a vymahačské praxe a legislativy tuito obhajuje a skoro adoruje.

M. Hoblík 24.1.2012 15:19

Re: Uherskohradišťská věznice

Hohó! Dáma je nějak mimo krajinu...  Poprosil bych pro ni měsíc otevřených dveří do bývalé věznice v UH. Jen dovnitř.

M. Hoblík 24.1.2012 15:16

Nepochopil jsem mistrovu řeč!

Zřejmě je to proto, že jsem nikdy nebyl ve Švédsku. Ale že se nám opravdu daří je zřejmé z toho, že vězňů máme víc, než mělo celé Československo. Ale to byl zločinný stát a zavíral i nevinné svatoušky...

J. Císař 24.1.2012 14:37

Divím se.

Divím se, že takovouto hloupost může napsat "soudce".

J. Novak 24.1.2012 8:58

Re: Uherskohradišťská věznice

Nějak je to jednak mimo mísu, kromě toho podle informací Vězeňské služby ČR v Uherském Hradišti žádná věznice není.

www.vscr.cz

S. Prokopová 24.1.2012 8:26

Re: Uherskohradišťská věznice

Co to má společného s článkem?

V. Heidlerová 24.1.2012 7:57

Uherskohradišťská věznice

Nechvalně proslulá věznice v UH trčí uprostřed krásného města jako obrovský zkažený zub. Hrstka obětavců a političtí vězňové III. odboje se snaží o její proměnu v památník na prokletý komunismus a utrpení spjaté s ním a touto věznicí. To, co dosáhly okolní státy - Maďarsko, Rumunsko, Německo - uchovat paměť národa - není možno prosadit ani 22 let po sametové, protože jakémukoli využití brání komunistické vedení okresního soudu v UH. Přitom místa je tam tolik, že část mohla býti využita jako vazební věznice, část jako památník totality. Předsedkyně soudu nedovolí ani "den otevřených dveří", aby veřejnost viděla, v jakých podmínkách trpěli vězni na Němců i za komoušů. Přesto by bylo možno využít veřejně prospěšných prací k úpravě prostorů do hlavní části věznice. Také povalující se vězni současní, kteří si válejí koule na kavalcích, mastí karty a spřádají v libé nečinnosti další plány na trestnou činnost by mohli zde máknout a upravit si pár pokojíčků pro nově přišedší. Jenže to by nesměla být naše justice, nejslabší článek čili pilíř demokracie u nás, být v rukou komunistů. Některé rozsudky jsou spíše sabotáží než výkonem spravedlnosti. Snad se jí dočká jednou i věznice v UH, kde působil soudruh Grebeníček.

J. Urban 24.1.2012 7:45

Článek fajn, jen

by mne zajímalo, kde na něj soudce vzal tolik času :-))

M. Trhlík 24.1.2012 6:30

Re: Dobrý!!!

A dokáže to někdo vysvětlit,proč tak dlouho trvá,že nejsou zavedeny kontrolní náramky?Jak jsem vycítil ,kontroly pracovníky probační a mediační služby jsou hodně náročné a  v podstatě k ničemu.Ve 21 hodin se provede kontrola a ten kdo má "domácí vězení",se klidně sebere a jde pryč.Nechce to podstatně větší snahu lidí na ministerstvu?To bude asi tím,že oni kontroly vykonávat nemusí.

S. Prokopová 24.1.2012 0:21

Dobrý!!!

Tohle mne po ránu docela pobavilo...I když-je to vůbec k smíchu, tahle situace?