20.3.2023 | Svátek má Světlana


Diskuse k článku

PRÁVO: Aktuální problémy rodinné advokacie

Jako rodinný advokát si kladu řadu otázek, na které neexistuje jedna jediná správná odpověď. Každý můj kolega po celý svůj profesní život hledá hranici, každý testuje vlastní schopnosti a možnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Franc 7.12.2022 18:07

Jsou to vesměs známé informace a rady. Ale takhle shrnuté a zhuštěná dávají člověku, kterému je advokacie lhostejná, představu o tom, jak složitá, krásná a zrádná je rodinná advokacie. Obchodní právo je o číslech, trestní právo je o skutcích, rodinné právo je o lidech. Není nic složitějšího, než je člověk.

P. Molík 6.12.2022 13:00

Rodinné právo se zmítá v extázi z nově pojatých vysvětlení v intencích bruselské politické korektnosti. Především jsou preferovány absurdnosti a idiotismy tak, aby byly naplněny tužby bruselských egomaniaků vyplývající z eurohujerského nadšení. A tak jsou prosazovány nejen nesmysly, ale už i zrůdnosti. Rodinnou advokacii paní advokátce Kovářové nezávidím. Asi bych už neměl nervy na různé módní vychýlenosti a spratkovité požadavky.

K. Vengi 6.12.2022 11:35

Jalové právní problémy, rodinné. Dříve baba musela žvejkat kůže, co muž ulovil a oplégři chodili na klest. Není dávná doba, kdy se lovily koroptve a kvíčaly, tatík odlovil, a mamička škubala a pekla. Býval to takový "řád". A dnes? Bojím se podívat do poklopce, kterého fallu pohlavního tribu jsem z pěti tuctů pohlaví. Za mého mládí jsme znali pouze teplouše, lesby se skrývaly, nebyly partnerky. Teplouše jsme máchali v kašnách za jásotu obyvatelského shromáždění v kašnách, jako dnes s pavími pery v rectech, tito výtečníci se tím natřásají.

D. Polanský 6.12.2022 7:59

Podobně jak složitý, krásný, ale i zlý je život. To ale platí pro každou lidskou činnost. Nic nového.