8.12.2021 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

PRAHA: Paní radní pokouší dějiny

Před nedávnem jsme si připomněli hrdinství českých parašutistů, kteří spáchali atentát na Heydricha a poté zemřeli v kostele a kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Věnce tam leží ještě dnes.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 24.6.2016 8:40

Nemám k paní radní vůbec žádné sympatie,

ale není ona pravoslavná církev nějak rozštěpená, tahající se o peníze a neeliminovala ThDr. Šuvarského?

Nedávno jsem na něco v tom smyslu narazil, ale moc se o to nezajímal.

J. Babička 24.6.2016 4:47

poznámka

Jen co o tom vím, tak spisovatel Beneš, poud žil,tak chodil v Praže pečovat o hroby ruských pravoslavných emigrantů, kteří kdysi bojovali s našimi legiemi a tedy i jeho otcem, proti bolševikům Ta tak se stýkal s čeny pravoslavní církve a ve význačných dnech chodil i na bohoslužby. A tak vím, že si ke konci života stěžoval, že se církev měńí, mladí duchovní spíše mají zájem prosazovat zájmy Moskvy a tradice církve v česku je nezajímají.

Takže kdoví jak to je a o co se vlastně handrkují i jaké jsou v tom ještě zájmy. Lépe to nekritisovat, posoudit to, to by se skutečně člověk musel důkladně seznámit se situací.

M. Prokop 24.6.2016 8:42

Re: poznámka

Jo, Pravoslavná církev v ČR je rozhádaná, nejspíš jde o prachy z restitucí a taky vliv Moskvy.

Š. Hašek 24.6.2016 10:18

Re: poznámka

Zde nevím, pánové, co si pomyslet.

Tak je ta paní architektová rovnou agentkou Moskvy? Nebo jen modernělevicová hloupoučká slípka, která neumí nic jiného, než se nalíčit do kamer a opakovat svoje "světové" příjmení?

Máte pro mně moc široký záběr (od "bojů legionářů kolem Irkutska až po atentát na německého gaunera Heydricha").

Pouze opět asi někdo musí připomenout církvi restituce, tato "kultosoba" Kaplická je zřejmě vhodná a udělá to.

J. Ráž 24.6.2016 14:18

Re: poznámka

Že je vidět v pravoslavné církvi vliv Moskvy má stejnou logiku, jako že je u katolíků vidět vliv Vatikánu. Katolíci mají svého nejvyššího ve Vatikánu a pravoslavní v Moskvě.

Š. Hašek 24.6.2016 14:53

Re: poznámka

Ale samozřejmě, já jen, že my o památníku hrdinů z druhé války a hned je tady Moskva.

Prstíky v tom má přitom jen magistrát ("odbornice" na architekturu knihovní) a zákon o restituci církevního majetku. Zjednodušeno.

B. Hamáček 24.6.2016 16:21

Re: poznámka

Tak to jste na omylu , naprostá většina pravoslavných duchovních u nás byla , a možná dodnes je řízena i politicky z Moskvy ! Na rozdíl od katolíků .

M. Prokop 24.6.2016 18:15

Re: poznámka

Ale blbost. Pravoslavné církve jsou autokefální. Nemají obdobu papeže.

P. Sulc 24.6.2016 3:20

Pani radni uz jiste ma

nejaky tan vedlejsi melousek, jiste dobre vi jak s kryptou nalozit, aby ji to neco vyneslo. Je az neskutecne, jaci lide se v CR dostanou k veslu. Treba i to, ze se poslanci hadaji nekolik hodin a bez vysledku, maji-li vyslechnout policajta. Uz davno se tvrdilo, ze si Cesi nedokazi vladnout a ze nad sebou potrebuji bic.

J. Krásenský 24.6.2016 5:27

Ale pane Šulci,

Bezpečnostní výbor nevyslechl šlachtu a to je dobře, ANO, protože Babiš, dojič státních dotací, estébák a kreativní účetní, by měl alibi na znalost živých kauz od šlachty. Problém není nevyslechnutí, ale to, že je estébák ministrem a velkopodnikatel ministrem financí a že dojič dotací o nich rozhoduje. Češi si umějí vládnout alespoň stejně dobře, jako naši sousedé včetně němců a rakušanů, stačí si projít historii. Už Voskovec s Werichem se na předscéně vysmívali ojkofobům: "...a naříkají že to za rakouska nebylo... " a pak za protektorátu a pak za komunistů. Ale bylo, a byly i jiné skutečnosti, tedy "biče": za poslech zahraničního rozhlasu špagát pro celou rodinu, no neberte to, za špatný původ koncentrák, za opuštění říše míru a socializmu... A to jen proto, že se pár intelektuálů a užitečných idiotů rozhodlo, že učiní společnosti spravedlivější. A od dob velké francouzské osvícenecké revoluce víme, že revoluce si žádá oběti a žádná cizí oběť není pro dobrodince dost velká.

V. Kříž 24.6.2016 8:45

no, vládnout si dovedou sami...

... ale nezvolit voly, to nedokážou

P. Lenc 24.6.2016 9:00

Re: no, vládnout si dovedou sami...

Jen u nás?

J. Novotny 24.6.2016 12:30

Re: Ale pane Šulci,

A co když má Šlachta pravdu a Tuhýk je v tom až po uši se socany. Pořád by to bylo dobré?

P. Sulc 25.6.2016 3:32

Re: Ale pane Šulci,

No, jestli vas ta historie ceskeho vladnuti, po 1918 zajima, doporucuji oba dily "Boj o Hrad". Ale vedle si postavte kbelik na zvraceni.