3.12.2023 | Svátek má Svatoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
antonín 29.3.2007 15:15

Raději vraťte Pardubicím trolejbusy!

;-€

Dajána 29.3.2007 2:07

kámoši investoři

Tak si říkám....že jsem zapoměla dodat .....samozřejmě ......a co různí kámoši investoři? TEN OBROVSKEJ KŠEFT!! made in >-Jestlipak víte vážení co stojí všimné v případě , že chcete dostat státní zakázku?  Musíte zaplatit i těm firmám co vlastně tak nějak z toho konkurzu odstoupí , protože tak nějak nesplnily podmínky. To je jedno jaké. Stačí se domluvit. Víte , když sníte jídlo tak jste sytí, když se napijete, jste napití, ale vážení, prachů není nikdy dost , že ? Vlky z lesů žene hlad - po penězích. Nejde v té slavné diskuzi o ušlechtilé VIZE olympijské myšlenky, jde o proVIZE.

Dajána 29.3.2007 1:00

Čím ručíte hospodáři?

Tak si říkám.... kdo to tady vlastně hospodaří s mými, našemi penězy? Jak se Nějaký primátor čehokoliv dovolí vykřikovat Nějaké prognózy o tom jak se co rychle zaplatí a balí svoje nabobtnalé ego do makro a mikro ekonomických frází.  Stačí se jen podívat na příklady ekonomicky ( a vlastně leckdy i jinak) vyspělých států, které si dovolili ten přepych, ano přepych, pořádat olympijské hry. 

 Jako hospodyně vím co so mohu dovolit, aniž bych tím nezatížila rodinu na další desetiletí neřku-li generace.  Pečlivě promýšlím jakékoliv výdaje v naší domácnosti, (v mém státě), a vždy porovnám výdaje s možnými příjmy. A styděla bych se k smrti, kdyby za mě někdo platil moje dluhy. A až budu pořádat zahradní párty vážení pánové, pro lepší zviditelnění , nebudu očekávat, že mi na ní přispěje rodná víska.

Jak je možné, že politici se chovají jako přiblblí spotřebitelé všech možných úvěrů. Asi proto, že oni za ty svoje nesplacené úvěry nebudou nikdy sedět do báně, eventuelně do jejich vil nepřijde exekutor, že? Eventuelně opačně, že? Může mi někdo probůh říci, ČÍM , že všichni tito pánové  RUČÍ, že si dovolují dávat v sázku nejen mojí budoucí chudobu , ale navíc dluhy mých dětí. Co si to vlastně dovolují? Co slibují?  Čí, že to rozhazují peníze? Nejsou jejich.Za pár let zmizí na smetišti dějin, jak jinak. Jich se  zřejmě týkat nebudou minusy ve státním rozpočtu. Neb budou mít zdatně našpórováno. Ale vážení nás ostatních se to bude sakra týkat. Tyto experimenty na cizí účet byste si nikdo ve sve vlastní domácnosti nedovolil.Pokud se chci nechat inspirovat vyjímečnou myšlenkou, nejdřív se přece vždy podívám jak to dopadlo tam, kde se nechali podobně vyjímečně inspirovat.

A  mimochodem ,Temelín stál zhruba 100 miliard. A bude muset vydělávat ještě pár sezón.

Joska 29.3.2007 0:16

Jak dohnat politiky ke zodpovědnosti?

Tuto otázku si vždy kladu, když vymyslí nějakou kravinu ( možná také předem velice dobře vymyšlený kalkul). Takže můj názor - pražští radní jsou nezodpovědní burani anebo také zku....í věřitelé budoucích "lizů". Je to jedno, protože obé je diskvalifikuje a proto budu sledovat už jen ty, kteří proti tomu protestují...

figura 28.3.2007 21:28

jsem proti olympidě...

...ldaže by si to někdo zaplatil. Já tenhle nesmysl ani Národní fotbalový stadion platit nechci. Nevím na co by mi to bylo. Tak.

jara cimrman 28.3.2007 20:12

..JSEM PRO OLIMPYJADU

...budu tam totiz strilet lukem a hazet vostepkem, nerikejte mi, ze me nechcete videt....to je preci za vsecky prachy ne??...s pozdravem, Kazda sranda neco stoji, Vas Jara Cimrman

Ladislav N. 28.3.2007 20:02

Šílencům a plánovačům "světlých zítřků" typu "oakman"...

Zopakuji ohledně "kasání se" údajně "vysokým HDP produkovaným Prahou" to, co nedokázali přečíst a pochopit níže:

Praha má v ekonomice význam (účetně) proto, že v ní sídlí centrály velkých firem podnikajících po celém území ČR a hospodářský výsledek vykazují koncentrovaně v Praze. Toť celé "kouzlo tvorby HDP". Jestli se stejnou prozíravostí, s jakou hodnotíte "tvorbu HDP v Praze", chcete utrácet peníze daňových poplatníků na nesmysly jako olympijské hry v ČR, začněte raději podnikat, abyste si cenu peněz vyzkoušeli na vlastní kůži (a za vlastní peníze).

Šílenců, kteří kvůli "vlastenectví" nechají stát klidně zbankrotovat, máme dost i na export..

Rad 28.3.2007 20:19

Re: Šílencům a plánovačům "světlých zítřků" typu "oakman"...

Opisuješ

Ladislav N. 28.3.2007 20:44

Re: Re: Šílencům a plánovačům "světlých zítřků" typu "oakman"...

Dyť jsem to uvedl hned na začátku, že jim to musím napsat ještě jednou... ;-) , čímž jsem reagoval na tuto diskusní část. Pokud máte dojem, že jsem něco opsal z vašeho příspěvku, srovnejte si data vložení do diskuse.

Přeji pěkný večer! ;-)

Rad 28.3.2007 21:11

Re: Re: Re: Šílencům a plánovačům "světlých zítřků" typu "oakman"...

Bacha na infarkt! ;-) A máte samozřejmě pravdu, omlouvám se.

Rad 28.3.2007 21:14

Re: Re: Re: Šílencům a plánovačům "světlých zítřků" typu "oakman"...

a navíc některé zřejmosti by se asi měly často opakovat, aby tupá část národa přestala věřit pečeným holubům zadarmo.

jk 29.3.2007 17:19

Re: Šílencům a plánovačům "světlých zítřků" typu "oakman"...

Neopakujme po druhých jejich chyby. Spartakiáda by asi byla menší riziko a určitě by přijelo i dost cizinců, kteří dřív nemohli. Udělejte statistiku kolik hodin ročně jsou využita hlediště sportovišť a jaké je průměrné využití  Kapacita lomeno počet diváků na den.

  

Hanka 28.3.2007 18:31

ze svého se utrácí hůř

no co , nebude to poprvé, co výmysly mocných zatáhnou daňoví poplatníci. že si ty soukromé zábavy, typu dotací na ligové kluby (fotbal, hokej) apod. a teď na tu olympiádu, nezaplatí zájemci ze svého. můžou dát dohromady úspory. už mě štve, na co se pořád utrácí. ze svého by tak poslanci, zastupitelé atd. neutráceli, na to vemte jed. jenomže veřejné je nás všech a tedy ničí :-(

Quick 28.3.2007 17:29

Co zbude po této vládě?

Chátrající stadiony a radarová základna? Skutečně je politikům všechno jedno? Skutečně chtějí provádět jachting na Lipně místo na moři? Skuečně chtějí takový protimluv jako "komorní olympiáda"?

aida 28.3.2007 22:44

Re: Co zbude po této vládě?

Ohledně té vody - Račice by taky potřebovaly generálku.

tich@dohoda 28.3.2007 17:15

soudruhu "Dubohlave"/oakmane/ , co takhle tu olympiadu poradat

v Ostrave nebo Brne, vybudovala by se infrastruktura, obrovsky priliv investic a turistu s plnymi srajtoflemi, no a navic byste vy z pupku sveta, nejchytrejsi z nejchytrejsich, nejajasnenjsi z nejjasnejsich konecne na "ty blbe venkovany" prestali doplacet a dotovat je. Ten nick zrejme bude souviset s tim, ze jste dostal pres hlavu dubovou palici, no obavam se soudruhu, ze s tou vasi hlavou uz to lepsi nebude. Premyslim soudruhu, kolik prazskych "Brouku pytliku" vaseho "formatu" uz jsem v zivote potkal. Jinak drahy soudruhu, mezi kandidaturou a ziskanim poradatelstvi je obrovsky rozdil, vy mi ovsem pripominate typka, co si vsadil sportku a v hospode uz vyklada jak ty prachy utrati. Cest soudruhu :-)

RadekH 28.3.2007 15:20

Opravdu, autor je zvláštní ekonom.

Typickou ukázkou demagogie používané odpůrci olympiády je příklad Athén a nověji rozpočtu Londýna.  Oni totiž do těchto rozpočtů započítávají také náklady na infrastrukturu.  Např Athény v rámci olympiády dodělaly metro, dálničí obchvaty a okruhy.  Londýn začal budovat Crossrail (5 miliard liber).  Tyto nákaldy samozřejmě olympiáda nezaplatila, ale v athénách se dá znovu po dvaceti letech dýchat a snad i žít a v Londýně se realizuje sedmdesát let odkládaný plán na propojení okrajových nádraží pod Londýnem.  Ano, nebýt olympiády, asi se tyto projekty realizovaly později, postupně a možná polovičatě, zatímco by se "ušetřené" prostředky prožraly v sociálních programech.

A tak je to i s horentními sumami uváděnými v článku na pořádání pražských OH.  Ale dálniční okruhy, metro,  campus a další prvky základní inrastruktury, které jsou v nákladech započítány spolu se stadiony, se stejně nakonec vybudují.  Ale ne do patnácti let ale do padesáti.  A ty ušetřené peníze přijdou asi kam?

Flasi 28.3.2007 16:15

Re: Opravdu, autor je zvláštní ekonom.

Šmankote. Vždyť vy to stavíte jako olympiáda - nebo sociální programy. Ale to je přece nesmysl. Vždycky to je tak, že se volí buď sociálná programy, nebo sociální programy+olympiáda.

Nikdo nezpochybňuje, že se při olympiádě nastaví spousta infrastruktury, která je obecně potřebná. Otázka ovšem je, jestli se účetním zadlužením, které olympiáda nepochybně přinese nezastaví stavba další potřebné infrastruktury. Ten  hezký infrastrukturní skok před olympiádou vidí a připomínají všichni. Ale to zpomalení tempa budování infrastruktury po olympiádě (oproti normálnímu stavu) už tak moc ne.

jk 31.3.2007 1:52

Re: Re: Opravdu, autor je zvláštní ekonom.

nepochybně by na to ti magoři prodali i zbytek ČEZu, a dopláceli bychom na to v ceně energie až do smrti.

eix 28.3.2007 16:42

Re: Opravdu, autor je zvláštní ekonom.

Prsotlučné povykování pražských radních o tom, že uspořádají olympiádu je stejně směšné a trapné, jako kdyby se chvástali, že pošlou raketu na měsíc. Pošleme pražskou raketu na měsíc, važení občané, i s lidskou posádkou. Ekonomové nám spočítali, že se to určitě vyplatí! Po odstartování může startovní rampa sloužit občanům jako předváděcí molo na módních přehlídkách.

JK 28.3.2007 14:41

Jak může být tento ekonomický diletant ředitelem ekonomického ústavu?

Nebudu se zabývat všemi chybami, které se v článku objevují. Vcelku roztomilá je početní chyba, na základě které vyhrožuje zadlužením kojenců 70 tis.

Jediné vysvětlení je, že ústav je pro ekonomiku a politiku. Pan ředitel je tam zřejmě za tu politiku. Také by se slušelo napsat, kdo tento ústav financuje.

ufik 28.3.2007 15:10

Re: Jak může být tento ekonomický diletant ředitelem ekonomického ústavu?

A proc by tam nemohl byt i za tu ekonomiku? Odkdy umi ekonomove pocitat? :-)

www racek 28.3.2007 16:26

Re: Re: Jak může být tento ekonomický diletant ředitelem ekonomického ústavu?

pan řiditel je tam sám sobě řiditelem.

ono fakt, tvrdit že obchvat prahy nebo modernizace dálnic a komunikací či osvětlení a další infrastruktury  atd. nic nepřinese? on totiž investor přijde jen tam, kde tohle všechno je. na zelené louce uprostřed lesa stavěl jen juscelino kubitschek. jen fabriky se za ním nehnaly. spojení jaksi nebylo.  

Ladislav N. 28.3.2007 19:51

Re: Re: Re: Jak může být tento ekonomický diletant ředitelem ekonomického ústavu?

On to nermusí každý vidět jako vy, staří dědci-komunističtí plánovači. "Dohnat a předehnat", PO NÁS POTOPA... Dluhů už jste nadělali dost...

LadaHaksna 28.3.2007 20:32

Re: Re: Re: Jak může být tento ekonomický diletant ředitelem ekonomického ústavu?

No tak to všechno postavme.... ale proč olympiádu?

jkotek 28.3.2007 16:28

Re: Jak může být tento ekonomický diletant ředitelem ekonomického ústavu?

Ale pocitat neumite Vy! 70 miliard olympijskeho dluhu rozdeleno na milion obyvatl Prahy je kolik?

BORG 28.3.2007 16:52

Re: Re: Jak může být tento ekonomický diletant ředitelem ekonomického ústavu?

Proč ausgerechnet na milion? Ti ostatní nic? Praha už dávno nemá jen milion obyvatel.

vlasta 28.3.2007 18:23

Re: Jak může být tento ekonomický diletant ředitelem ekonomického ústavu?

Chybu v počtech máte Vy - autor uvádí výpočet "olympijské daně" na hlavu na 2 místech. Jednou jako "olympijskou daň ve výši 70 tisíc korun na každého obyvatele Prahy včetně nemluvňat", po druhé pro změnu "olympijskou daň ve výši 7000 korun na každého obyvatele České republiky". A navíc, to první doporučuje navrhnout pražským radním, to druhé vládě ČR - když to neudělali pražští zastupitelé. Příště to musíte číst víc pozorně a nepsat zmatiny v důsledku vlastního zmatení.

portwyn 28.3.2007 14:25

Tak vyplatí se to, nebo je to oběť pro vlast?

Vlastenectvím se má mávat ve válce nebo v jiné existenční krizi. Když se volá po vlastenectví u komerčního podiku, kterým OH bezesporu jsou, je to velmi, velmi podezřelé. Já osobně mám sport rád. Soudím ale, že chtít od daňových poplatníků, kteří sport rádi třeba nemají, aby jej financovali, je docela drzost.

portwyn 28.3.2007 14:33

dokončení

Pak je tu obviňování z malosti, provinciality, čecháčkovství atd. Zas je tu někdo, kdo chce hatit Velké Dílo. Svět se na nás kouká, spoluobčané! Houby. Citového vydírání ohledně "historické povinnosti" jsme si dost užili před vstupem do EU. Znamená jediné: vyvolávač si není jistý ekonomickou výhodností (kterou tak vehementně hlásá), takže vypouští mlhu vzletných slov.

Soudím, že rozhodnutí nekandidovat na pořádání olympijských her nemá žádnou, naprosto žádnou vypovídací hodnotu o morálních vlastnostech v daném národě.