29.1.2022 | Svátek má Zdislava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jirka13 24.7.2008 9:44

Re: Re: pane Wagnere,

Ale ne, on myslí starou starou.

Tomik 23.10.2007 4:10

Osobne si myslim ze uz zadnou knihovnu nepotrebujeme

spise jeste kopaliste, hokejovy kluziste a hlavne kasino ;-D protoze jsme v (Y) >-

vobčan 23.10.2007 1:01

Re: Re: digitalizované vs. papírové knihy

Ladislave N.? Kde je proboha Vaše pověstná pravicovost?! :-/

vobčan 23.10.2007 0:57

jsem proti digitalizaci!

Obvykle s Vámi souhlasím, ale dnes nikoliv. Digitální forma knih by vedla k tomu, že by se e-knihy skoro vůbec nekupovaly, prostě by se jednoduše kopírovaly, protože je to snadné a levné (xerokopie je drahá, tedy neekonomická, a mnohdy vyjde dráž než zakoupená kniha). To by byla ekonomická smrt autorů i vydavatelů. Proč se téměř vůbec e-knihy nevydávají, přestože by to bylo, např. u knih s krátkou životností, jako jsou obslužné manuály k novým verzím SW, nasnadě? Protože si ta rizika vydavatelé uvědomují. Proto vycházejí obvykle jen díla, na která se už nevztahují autorská práva.  Nějak se spoléhat na to, že by lidi nekradli, je hodně naivní. Oni si totiž někteří nekoupí ani DVD za 45 Kč, a radši si ho půjčí a vypálí! Jako autor, který si knihy sám i vydává, byl bych zásadně proti. Autoři také potřebují jíst, platit režii bydlení, koupit si sem tam nové auto... Až budou všichni pracovat zadarmo, tedy bude ten slavný komunizmus, pak by se teprve dalo o něčem takovém uvažovat. Ale to (doufám) v dohledné době nehrozí... nebo jo? Pak rychle pryč...

pett 22.10.2007 23:31

Re: pane autore

nebyl, vynesli ho tam šerpové. stálo to hodně peněz, ale on si to může dovolit. a jinak každý, kdo má tolik peněz může podat takovýto "sportovní výkon".

strejda 22.10.2007 23:19

Re: Re: Re: Re: Re: ...Děte se bodnout se svejma Letňanama nebo Pankrácí!...

99% literatury, kterou potřebuji z knihovny se koupit nedá. Je jen v knihovně. Vy si pletete studijní odbornou knihovnu nějaké vysoké školy s Národní knihovnou.

jj 22.10.2007 21:48

Re: Pane Wagnere

Od stanice metra Hradčanská právě tak jako od stanice tramvaje nad Chotkovou silnicí to vůbec není přehnaně daleko.  Např. knihovna v Klementinu není od metra a tramvaje o mnoho blíž. Někde na pláni v Letňanech to může být od metra stejně daleko nebo i dál.

Knecht 22.10.2007 20:05

Bém

pan primátor je případ sám pro sebe, pokud jeho megalomanské projekty budou i nadále držet svůj kurz, nemusíme se strachovat nebude ani knihovna natož stadion, je to už moře času co se pan primátor holedbal jak postaví okruh přes Suchdol a stále kde nic tu nic

btw. pane primátore Praha se nedusí díky několika vzpurným "vidlákům" jak jste je nazval, ale díky vaší neschopnosti jejíž rozměry se rovnají jen děsivým rozměrům vašeho EGA

pokud si ovšem něčím být jist mohu pak tím, že návrh stadionu i další "výběrová řízení", budou rozhodnuta "standardní obálkovou metodou" :-D:-D:-D

šakal 22.10.2007 19:53

...Jistě - ÚP najdete na následujícím odkazu:

http://wgp.urhmp.cz/tms/internet/vykresy_up/index.php?client_type=gis_hr1&strange_opener=0&client_lang=cz_win

A na Vypichu bude v blízké době nějaké komerční centrum. Rozumějte: obchoďák s restauracemi a parkovišti. Bude to v té podlouhlé fialové ploše označené ZOB-C (zvláštní obchodní s koeficientem míry využití území podle kódu C).

OneTearofBlueDeer 22.10.2007 19:35

neni nahodou v Praze ponekud prestadionovano ?

1. Spartakiadni stadion ...monstum vsech monster a nejvetsi stadion na svete. 2 Rosickeho stadion (pro ME v LA 1978)  hned vedle...pouziva ho nekdo???  3. Sazka arena...v nedelnim spickovem extraligovem hokejovem utkani se tam "tisnilo" 5500 divaku-ani ne poloprazdna ta hala byla ....4 fotbalove stadiony na 1.ligu (na Bohemce se da hrat taky, ne?) Kde se skryvaji plochy pro rekreacni sporty?....neni tohle otazka pro pana primatohorolezce?

mokiemori 22.10.2007 19:25

Re: Re: digitalizované vs. papírové knihy

Jiste, ze www. ma neskutecne mnozstvi informaci, pokud chce vsak clovek publikovat a je seriozni ve svem vyzkumu, Internet samotny bohuzel neni reseni.

alfa.BCS 22.10.2007 18:30

Stop olympiádě

Hawk 22.10.2007 18:17

Re: Re: digitalizované vs. papírové knihy

jenže tahle knihovna ze svého určení Národní knihovny má za úkol nejen literaturu půjčovat, ale i knižní produkci z ČR archivovat. Takže je v poněkud jiném postavení než třeba fakultní nebo městské knihovny.

Pokud dnes musím jit do Klementina, tam zjistit zda požadovanpu knížku vůbec mají a pak 3 dny čekat, zda mi ji přivezou ze skladu odněkud mimo Prahu je to k nas....Pokud ji během 10 minut vyloví automat odněkud z podzemního skladiště, bude to o něčem jiném. Samozřejmě, že je spousta věcí na internetu, zejména odborné časopisy, ale pro něco holt musím do knihovny.

jirka.s. 22.10.2007 17:42

Re: Re: Re: "Ono stačí, když Sparta hraje doma a už půlka města kolabuje"

No, nejlepší je, když sparta 30 minut před koncem prohrává 3 : 0. Pak se i "odchod" těch magorů poněkud rozloží v čase!;-D;-D;-D

d3us 22.10.2007 17:18

Re: pan bém v čele pražské

Malá technická - jediným posláním té knihovny není jen půjčovat knížky, její povinností totiž je i skladovat každý jeden výtisk vydaný v naší zemi, což ročně není málo titulů (od dětských leporel po encyklopedie).

Ad "kdo si chce číst, ať si to zaplatí" - ano, je krajně nemravné, aby člověk lačný vlastního duševního rozvoje a poznání měl státem danou možnost realizovat se zdarma, přičemž jiný, chtivý k dokonalosti vypilovaného mozkového klystýru a následné tvůrčí seberealizace (na ochozech stadionů, v hromadné dopravě, v hospodách...) za to musel platit vstupným. Jinými slovy - nesrovnávejte mi prosím z našich daní placenou službu knihovnictví se z našich daní placeným policejním doprovodem dobytka a z našich daní placenou likvidací škod jím způsobených.

Ladislav N. 22.10.2007 17:01

Re: digitalizované vs. papírové knihy

P.S.: Ještě jedna zkušenost - po Internetu putuje obrovské množství digitalizované odborné literatury prakticky bezplatně. Když ji nedokáže poskytnout knihovna za mírný poplatek, lidé (včetně studentů) si poradí jinak...

mira 22.10.2007 16:58

Dotazník Bémovi, konšelům, a příznivcům podobných návrhů

Velmi stručně:

Bydlíte v Praze?

Trávíte aspoň část volného času venku, tj. mimo zaměstnání, obývák s televizí, eventuelně hospodu? Kde?

Máte nějaký tip na oddechovou zónu, park atd? Jak daleko je od vašeho bydliště? Je podobných zón v Praze nadbytek?

Viděli jste družicové snímky Prahy, Vídně, Londýna nebo třeba New Yorku? Jestli ne, raději se podívejte, než budete plánovat další chytré stavby.

Ladislav N. 22.10.2007 16:56

Re: Re: Re: Re: ...Děte se bodnout se svejma Letňanama nebo Pankrácí!...

Já mám hlavně zkušenost, že když potřebuji spec. literaturu, tak je jednodušší a rychlejší si ji koupit a nechat poslat odkudkoliv na světě, než ji chtít fyzicky vypůjčít od (kterékoli) české knihovny...

Z čehož soudím, že se "zájmem" českého státu na vzdělání to zase tak horké nebude...:-/

Kubeš 22.10.2007 16:54

Autorovi

R^

Nostalgik 22.10.2007 16:49

Re: Re: pane Wagnere,

Sahla jste ovšem úplně vedle na zela jiné architekty. Kaplického firma má web www.future-systems.com .

Takže se omluvte za matení publika !

mokiemori 22.10.2007 16:31

Re: Re: Re: ...Děte se bodnout se svejma Letňanama nebo Pankrácí!...

Asi nemas predstavu, kolik knihovny obsahuji svazku a take to, ze za soft copies se normalne plati vice, nez-li je rocni poplatek v knihovne. Studenti maji pristup ke svazkum bezplatne (ve slusnych statech, ktere maji zajem na vzdelanem obyvatelstvu).

mokiemori 22.10.2007 16:26

Re: Re: Re: Re: Re: everest...

Pokud se nepripravoval aspon rok na vystup, ktery sam o sobe neni nijak technicky namahavy, problemem je aklimatizace, na kterou je potreba hodne casu. Nemam predstavu, jak dlouho ten Bem vubec byl na Everestu, kdy prijel, vystoupil a sesel.

Serpove bezne pomahaji, nevynaseji je, ale daji si klienty do lan a doslova je vlecou nahoru. Nebyl by prvni ani posledni pripad, jenom se o tom moc nemluvi.  Vylezt na Everest byla moda tak ke konci 90. let, kdy tam lezl kazdy, kdo mel penize na povoleni. Doufam, ze Bem aspon snesl dolu nejake odpadky nebo pomohl odloupnout mrtvolu nejakeho horolezce a popripade snesl dolu ke krestanskemu pohrbu.

Ladislav N. 22.10.2007 16:10

Re: Re: ...Děte se bodnout se svejma Letňanama nebo Pankrácí!...

A kolik je uživatelů knihovny, kteří mají potřebu do knihovny osobně docházet a studovat? Není mnohem větší dostupnost knih dána především digitalizací a "půjčováním" po Internetové síti? ;-)

Ladislav N. :-))) 22.10.2007 16:08

Re: (špatně položená) Otázka pro pražského primátora

Proč se ptáte Béma, když sliby o výstavbě LF v Bohunicích dávali komunisti, a dostavba proběhla až léta poté, co jim moc vypadla z parkinsonsky roztřesených rukou? ;-P

Hobo 22.10.2007 14:30

Re: pane Wagnere,

Dovoluji si upozornit, že líbí-nelíbí prochází mezi stranami. Jsem příznivec knihovny a pravičák jak poleno. Vyhrazuji si, abyste mě pro mé estetické smýšlení strkala mezi bolševiky.

Osobně trpím, jak se ODS chová a nezbývá mi než ji opět pojmenovávat Občanská demagogická strana. To, jak se pražská ODS chová nepokládám totiž za pravicové, natož demokratické.

Eva 22.10.2007 14:03

Otázka pro pražskho primátora

Otázka pro Pražany,specielnně pana Béma:

 je mi 62 roků.Když jsem promovala v roce 1969, hovořilo se o stavbě nové lékařské fakulty v Brně Bohunicích.Dnes v roce 2007 je už částečně postavena.

Očekává se podobný časový horizont i u stavby, v jejimž obvodu má být nová knihovna ?

jamo 22.10.2007 13:37

Re: Re: Wagner objevil Ameriku

..a ejhle, dva z té oranžovorudé líné lůzy se tady dojemně objali (Y)

rewrew 22.10.2007 13:31

Re: Re: Re: Re: everest...

Tak mi to ukazte, jak to jde. Samozrejme uz jsem slysel ty historky, jak Serpa tlaci klientku za zadek, dalsi historky, jak Serpove snaseji polomrtveho klienta na zadech, na Mont Blanku jsem i videl, jak vudce tahne klientku na lane jako ovci a urcite to horolezecke lano neslouzilo pro nejake jisteni ale vylozene jako tazne lano. Ale taky jsem si i neco precetl o Bemove vykonech v Tatrach i na skialpech a verim tomu, ze mu Serpove asi moc pomahat nemuseli.

havránek 22.10.2007 13:14

Re: Re: pane Wagnere,

R^

havránek 22.10.2007 13:12

Re: Re: Re: everest...

On tam nelezl, byl vyyvezen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ono to fakt jde.