21.1.2020 | Svátek má BělaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRAHA: Když mlčící většina hořce pláčeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 8, poslední: 29.1.2018 17:59, přehled diskusí

Sama sebe:
Autor: J. Brunner Datum: 29.1.2018 17:59

umrtvující byrokratická lůza.

Zrušení ministerstva kultury a ministerstva životního :
Autor: A. Alda Datum: 29.1.2018 14:48

prostředí se mi jeví býti nezbytným.

Konečně už přestěhujute:
Autor: M. Mikulec Datum: 29.1.2018 14:28

to hlavní město třeba do Hradce Králové. Každý, kdo nemá pražskou adresu, jako by nebyl...uleví se všem. Hradec Králové má skvěle vybudovaný Gočárův okruh. Tam dopravní nehoda opravdu neparalyzuje celou čtvrť jako v Praze. Pražáci budou mít čas na to si své město zase o kousek posunout do 21. století.

Viník se nenajde:
Autor: M. Zdobinský Datum: 29.1.2018 14:03

Volíme a platíme (slušně) si politiky právě proto, aby taková situace nenastala. Není to žádná nečekaná živelná pohroma, o havarijním stavu mostu se vědělo min.10 let a 10 let se na to na magistrátě vys..li. Dopadne to klasicky, všichni to hodí na své předchůdce a jede se dál. Dojal mě tuhle v rozhlase pan Dolínek (ČSSD),který se hájil,že je na magistrátě teprve cca 3.roky,takže jakápak politická odpovědnost... Jen cudně zapomněl, že jeho partaj je na magistrátě už těch 10.let, ale holt ty jeho prachy chodili předtím na účet nějakého jeho spolustraníka.

:
Autor: J. Peták Datum: 29.1.2018 12:07

Problémem není, že ten most chce někdo zbourat a postavit nový, problèm je, že ten nový má být výrazně širší, ačkoliv pro to není důvod. Na jedné straně to zaslepuje Palmovka, Voctářova se Zenklovou jsou přecpané, neprůjezdné díry už teď a na Holešovické straně jsou ulice ve stabilizované zástavbě, takže zvýšení jejich kapacity taky nehrozí. Kdyby tam chtělo město postavit repliku s pomocí moderních materiálů a postupů, tak se pravděpodobně nikdo bouřit nebude.

pane Petáku:
Autor: M. Šejna Datum: 29.1.2018 12:32

město tam ale repliku postavit chtělo. Problém nastal ve chvíli, kdy památkaří požadovali použít stejné materiály, tedy i stejný druh betonu, který byl použit při výstavbě.

Zkouším si představit dnešní život, :
Autor: P. Dvořák Datum: 29.1.2018 1:47

kdyby "památkáři" existovali už dejme tomu tak před pěti tisíci roky a od té doby by se uchovávala kdejaká stavba, kterou by tato skupina "odborníků" uznala hodnou uchování pro příští generace.

Jak by asi vypadal Řím, Istanbul nebo Vídeň? U nás jen pro představu od středověku, jak by vypadala Praha, Kutná Hora, Tábor, Poděbrady?

Re: Zkouším si představit dnešní život, :
Autor: V. Novák Datum: 29.1.2018 17:30

Copak památkáři - ale Strana Žlutých by zatrhla Chufevovi stavět pyramidu, protože si tam skarabeové válej kuličky... A vytí šakalů by se zhoubně odráželo do pouště, místo aby oblažovalo nilské údolí...

Památkáři by neměli co ochraňovat!

Připomenu, že dle mladého Stropnického nebyla výluka mostu potřebná.