Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POZNÁMKA: Muži, ženy, spravedlivé důchody

Taktéž se v české kotlině dlouho debatuje o tzv. důchodové reformě. Satirik by dodal: (ne)moudré řeči, se o ní vedou, voda ve Vltavě i Svratce teče, pivo se pije, ale skutek pořád zatím utekl.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VC

Jo ten jim to feministkám dal! V každém případě, ať už to řešit, nebo ne, nejhorší je, že toto nikdo ani z politiků ani vlády ani mainstreamových novinářů nenapíše, neřekne.

To je na tom dokonce odporné!

0 0
možnosti
JJ

J60u34r75a 71J71u64r57a21x

23. 5. 2023 18:52

Zajímavý, provokativní, politicky nekorektní názor tkvící v nesprávně pochopeném gender učení o rovnosti. Autor za něj bude ukamenován.

Správně pochopené a feministkami prosazované je totiž, že všichni jsou si samozřejmě rovni, ale ženy jsou si rovnější, protože každý chlap je násilnický maskulinní furt harašící macho, čti mačo. Takže mají nárok!

0 0
možnosti
PD

Rovnost...

Je dvojí. Socani mají v oblibě rovnost v͇ý͇s͇l͇e͇d͇k͇ů͇ a dělají různé prasečiny typu "pozitivní diskriminace" aby ji dosáhli.

Liberálové rovnost p͇ř͇í͇l͇e͇ž͇i͇t͇o͇s͇t͇í͇, ta nenapáchá takové škody a každý si vybere, co je pro něj důležité.

0 0
možnosti
VC

Tak dřív jsem nebyl proti tomu, aby silnější, talentovanější těm méně talentovaným přispívali.

V poslední době je tak okaté jak roste arogance a zneužívání svobody debilů, že začínám mít pozitivní diskriminace a rovnostářství "plné brejle".

Ono to bude zase o extrémech.

0 0
možnosti
RM

no však včely dělnice se mají myslím také lépe, než trubci...o královně ani nemluvě. ;-) tak to prostě na tom světě chodí, autore.

0 0
možnosti
JA

Vtipné.

No, až se mi začne blížit důchodový věk, ještě zvážím, jestli není vhodná doba oportunisticky změnit pohlaví.

:-)

0 0
možnosti
VK

Přírodu neoklamete na rozdíl od lidí.

0 0
možnosti
FN

Spravedlivý důchod je takový, který odpovídá množství financí odvedených do důchodového fondu. Všechno ostatní je sociální inženýrství.

0 0
možnosti
JK

Autor asi něco zobal, než začal psát.

1/makej jako ženská (2 směny) a budeš déle žít

2/ženy mají menší důchody, protože i za stejnou práci berou méně. Takže,soudruhu, nejdřív ženám doplať za práci, pak se bav o důchodech a spravedlnosti.

0 0
možnosti
PH

P22e32t40r 24H51á62k

23. 5. 2023 6:32

Paní Karvaiová, jenže když muž dělá dvě směny (na venkově celkem běžné - zahrada, dílna a tak), stejně déle nežije. Příroda to tak prostě u savců nastavila.

0 0
možnosti
VM

Spravedlivé důchody ?

Toto dohadování má spíše zakrývat to, jaké důchody nakonec pobírají ti, co neměli odpracované roky na důchod, nebo nepracovali téměř vůbec.

Důchodová reforma musí být schvalována ústavní většinou !!

0 0
možnosti
FN

Lidé, kteří nemají odpracované roky nebo nepracovali vůbec či dokonce se jen potáceli mezi úřadem práce a vězením nepobírají starobní důchod, ale nepojistné sociální dávky. Pravdou je, že souhrn pobíraných dávek u takového individua vysoce překračuje průměrný důchod.

0 0
možnosti
Foto

Ani jako nevážně myšlený provokativní článek to neobstojí. Statistika délky pobíraného důchodu z roku 2021 zahrnuje ještě ty ženy, které šly pravděpodobně do důchodu mnohem dříve než muž, protože měly děti.

0 0
možnosti
PK

P36a96v50e23l 35K98h82a43i80l

23. 5. 2023 15:40

Protože se dožívají vyššího věku pobírají důchod déle i v případě totožného odchodu do důchodu.

0 0
možnosti
OZ

Ze zaměstnání v nakladatelství za totáče si pamatuji, že přijímané ženy nastupovaly vždy za plat o několik set korun nižší než muži, a to bez ohledu na kvalifikaci. Mezi námi děvčaty se tomuto rozdílu říkalo "ocasné".

0 0
možnosti
RM

paní Z,- totáč už takřka 35 let nemáme.....napište jak je to dnes. v kterém podiku mají ženy menší plat jen proto, že jsou to ženy? 8-o

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz