1.12.2021 | Svátek má Iva


POVÍDKA: Zkušební jízda

19.9.2016

Antonín Novotný si koupil novou motorku a hned si ji pořádně vyzkoušel. Namířil si to z Letňan do Kostelce nad Labem a potom zahnul přes Brandýs zpátky. Byl ještě zvědavý, jak bude stroj jezdit se zátěží, a proto před domem naložil manželku. I nyní byl se svou jawou spokojen. Řezal zatáčky a stále přidával plyn, až někde u Veltrus svou ženu vysypal do příkopu. Přišel na to až na křižovatce v Mělníku. Jel tedy menší rychlostí zpátky a zamračeně koukal na obě strany.

Konečně mezi patníky manželku zahlédl, vyválenou, ale zdravou. Seděla za příkopem vedle tašky a tvářila se docela spokojeně.

„To ses nemohla držet pořádně?“ pokáral ji.

„Promiň, Tondo,“ omlouvala se žena. „Ale podívej se, kolik jsem načesala švestek. Zítra udělám švestkové knedlíky a určitě zbyde ještě něco na koláč. Škoda, že mám jenom jednu tašku. Jsi tak moudrý... Kdybys mě vyklopil o kilometr dál, nemohla bych ty krásné švestky natrhat. Ty bys měl být prezident, až Masaryk umře.“

„Nemel a nasedej,“ zabručel Novotný skromně.

A třebaže měl v hospodě s karbaníky domluvený mariáš, vracel se do Letňan už opatrněji. Za jízdy tak trochu přemýšlel a tehdy ho napadlo: Kruci, vždyť ona má náhodou vlastně docela pravdu.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.