30.9.2020 | Svátek má Jeroným, RáchelDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POVÍDÁNÍ OBECNÉ - 3: Druhá strana minceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 19, poslední: 28.3.2007 20:21, přehled diskusí

Milá mládeži,:
Autor: Magor Milda Dr.Sc. Datum: 28.3.2007 21:58

pamatujte si, že etiketa na flašce ještě neznamená, co v ní opravdu je. Strany, kluby, to jsou všechno jenom etikety. Opatrně si ověřte, co v té láhvince je, než si dáte šluka! Může to být Váš poslední!

Jo Borku, když jinak nedáš:
Autor: V/a/d/í//n/e/v/a/d/í Datum: 28.3.2007 15:55

taková pocta dneska pro tebe, dostal ses do Sebraných pl.. , ten 1. řádek je přece o tobě...

(už jsem taky na indexu, system mně nebere)

psano nezbolsevizovanou cestinou :
Autor: Cizinec Datum: 28.3.2007 14:03

ale o bolsevicich

Co nám to zase ten studenoválečník napsal za moudra?:
Autor: Mistr Jan Hus Datum: 28.3.2007 13:47

Když je to tak špatné, to "udavačství", tak proč dneska máme BIS, UZSI a VZ? A proč v baště svobody mají 16 zpravodajských služeb? Měla jich někdy nějaká totalitní země více? (Y)

Re: Co nám to zase ten studenoválečník napsal za moudra?:
Autor: robert Datum: 28.3.2007 19:07

Ten příspěvek je moc těžký na přemýšlení,že?

Re: Co nám to zase ten studenoválečník napsal za moudra?:
Autor: krokodyl Datum: 28.3.2007 20:21

Mistre Jene,

takovych, jako jsi ty, by si meli vsichni moc vazit. Takovou koncentraci blbosti hned tak jeden nenajde.

Leč nemůžeme se tvářit, že nebyla...:
Autor: Saša Datum: 28.3.2007 11:58

Souhlasím. Minulost je třeba pečlivě zkoumat a popisovat, abychom se mohli poučit k tomu, aby minulost nebyla i naší budoucností.

Souhlasím, ale neznamená to že o ní budeme pořád kecat a záměrně zavírat oči Re: Leč nemůžeme se tvářit, že nebyla...:
Autor: gerontusinza Datum: 28.3.2007 12:52

před současnými p r ů s e r y , zločiny a prolhanými politiky. Obou spekter.

Re: Souhlasím, ale neznamená to že o ní budeme pořád kecat a záměrně zavírat oči Re: Leč nemůžeme se tvářit, že nebyla...:
Autor: Borek@Exil Datum: 28.3.2007 17:38

Minulost popisovat - ANO! Minulost prepisovt - NE!

vsechno je jinak:
Autor: az Datum: 28.3.2007 10:46

Pravdu se nedovime nikdy, protoze lid rad baji , zvlaste kdyz uz neexistuji zivi svedkove, to se pak vymysli nejlip.Zname take  z historickych filmu a literatury.Takze i to, co pise autor, se mohlo odehrat jinak. Ne ze by nas tu umyslne obelhaval,ale nema to taky z prvni ruky, a kdyz jo, kdo zaruci, ze dotycna osoba si nevymyslela,neprikraslovala,delala se statecnou a zajimavou. Vzdyt slo o ni samotnou , nikdo (snad jen masochista)o sobe dobrovolne  neprizna, ze byl vpodstate svine.  A pak nestaci jen seznam donasecu(nejsou tam vsichni), ale taky spisy.Kdo mi zaruci, ze vse co tam psali, je pravdou, a ze si estebaci taky nevymysleli, aby vykazali nejakou cinnost(to pry je nepravdepodobne).Ty spisy  nejsou zdaleka kompletni, protoze  ti, kteri meli moznost, je po sobe znicili. A ted si zase vesele mnou spinave pracicky,  ze to postihne jine, kteri nebyli tak mazani a vychytrali jako oni.Kdyz chci nekoho odsoudit, musim vedet o te osobe mnohem vic, mnozi se dostali do situace, do ktere se jini  nedostali. Zda by obstali? A tak dale.Nechci denucianty(jsou horsi nez mor a cholera) obhajovat ci vse bagatelizovat, ale kazdy pripad je jiny. Proc nebyl vydan seznam clenu KSC? To jsou ti hlavni vinici. Ale oni chudaci preci museli , mysleli to s lidem jen dobre, chteli rozvracet rezim  primo ve strane.

Pane Beneši,:
Autor: doktor Datum: 28.3.2007 10:31

v desateru máte trochu zmatek. Čtvrté přikázání zní: "Cti svého otce i matku, abys byl dlouho živ a dobře se ti vedlo na zemi, kterou ti dává Hospodin, tvůj Bůh." (5 Mojž 5,16)". Tedy třeba i nemocen, ale dlouho naživu. Sice nelogické, nežádoucí, ale už 2.500 let ( čili nepsáno Mojžíšem ani Bohem v Mojžíšově době) součástí Starého zákona.

Re: Pane Beneši,:
Autor: KOPEC Datum: 28.3.2007 14:11

u 4. prikazani zalezi na prekladu. Kralicky preklad zni doslova "abys dlouho ziv byl, ".....Tato prislovecna veta ma asi tento vyznam:    aby i pri dlouhem zivote ti bylo dobre na zemi. A v tomto pripade to logiku ma. V podstate to prikazani nas nabada , abychom ctili rodice, i kdyz nesplnuji nase predstavy a kadrove pozadavky.

tradice:
Autor: Jiří Datum: 28.3.2007 10:06

Český národ má v tomto ohledu dlouholetou ba i staletou tradici, stačí vzpomenout třeba Sabinu nebo Otakara Březinu (vlastním jménem Václav Jebavý), takže se není čemu divit.

Chudák Pavka:
Autor: PPP Datum: 28.3.2007 7:33

Jednou by se měl povědět skutečný příběh nešťastného Pavlíka. Ublížila mu už sama příroda, když se narodil mírně retardovaný. Ublížil mu otec,který poustil rodinu. Ke smrti hladem ho určili jeho příbuzní, když ho připravili o majetek po otci. Umírat hladem ho nechali rudí i bílí, když všichni rekvírovali vypěstované potraviny pro svoje vojáky. Když mu a jeho nemocné matce zůstalo jen trošku pracně sklizeného sena, hodlal to seno prodat vojákům za bezcenné poukázky. Seno mu ale ukradnul strýc. Nešťastný chlapec si postěžoval ve škole, která byla v té době v rukou rudých. Dál je příběh známý. Jeho neštěstí propagačně využili bolševici, kteří z něj udělali oběť kulaků. Využila jej i druhá strana, která z jeho zoufalého nářku udělala udání. Jestlipak se někdy dozvíme nezkreslenou skutečnost?

Nikdy, vše je již v běhu v tolika směrech, že pravda brečí za rohem.Re: Chudák Pavka:
Autor: gerontusinza Datum: 28.3.2007 9:08

Totéž jsou "pravdy " o Fučíkovi a J.Masarykovi. Zde ovšem pravda přímo kvílí, protože je to u nás doma a lze hledat pravdu a nikoli humbuk, jak je zvykem.

Re: Chudák Pavka:
Autor: Bohata9 Datum: 28.3.2007 10:43

Nakonec jej probodli bodákem rudí komisaři protože jim začal vadit.Svedli to na místní rolníky a nová jatka mohla začít.(Čti knihu "Stalin a jeho mistři popravčí")

Kdo ji napsal? Velice důležité!! Re: Re: Chudák Pavka:
Autor: gerontusinza Datum: 28.3.2007 12:56

Solženicyn o tom nemá ani zmínku. Mimochodem, ten psal pravdu ze svého pohledu a svůj pohled zároveň obhajoval. A sakra dobře.

Jen co se nevadíúnevadí probere.....hned bude jasno.:
Autor: Borek@exil Datum: 28.3.2007 7:16

Re: Jen co se nevadíúnevadí probere.....hned bude jasno.:
Autor: V/a/d/í//n/e/v/a/d/í Datum: 28.3.2007 15:56

Jo Borku, když jinak nedáš:  taková pocta dneska pro tebe, dostal ses do Sebraných pl.. , ten 1. řádek je přece o tobě...

(už jsem taky na indexu, system mně nebere)