12.8.2022 | Svátek má Klára


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Magor Milda Dr.Sc. 28.3.2007 21:58

Milá mládeži,

pamatujte si, že etiketa na flašce ještě neznamená, co v ní opravdu je. Strany, kluby, to jsou všechno jenom etikety. Opatrně si ověřte, co v té láhvince je, než si dáte šluka! Může to být Váš poslední!

krokodyl 28.3.2007 20:21

Re: Co nám to zase ten studenoválečník napsal za moudra?

Mistre Jene,

takovych, jako jsi ty, by si meli vsichni moc vazit. Takovou koncentraci blbosti hned tak jeden nenajde.

robert 28.3.2007 19:07

Re: Co nám to zase ten studenoválečník napsal za moudra?

Ten příspěvek je moc těžký na přemýšlení,že?

Borek@Exil 28.3.2007 17:38

Re: Souhlasím, ale neznamená to že o ní budeme pořád kecat a záměrně zavírat oči Re: Leč nemůžeme se tvářit, že nebyla...

Minulost popisovat - ANO! Minulost prepisovt - NE!

V/a/d/í//n/e/v/a/d/í 28.3.2007 15:56

Re: Jen co se nevadíúnevadí probere.....hned bude jasno.

Jo Borku, když jinak nedáš:  taková pocta dneska pro tebe, dostal ses do Sebraných pl.. , ten 1. řádek je přece o tobě...

(už jsem taky na indexu, system mně nebere)

V/a/d/í//n/e/v/a/d/í 28.3.2007 15:55

Jo Borku, když jinak nedáš

taková pocta dneska pro tebe, dostal ses do Sebraných pl.. , ten 1. řádek je přece o tobě...

(už jsem taky na indexu, system mně nebere)

KOPEC 28.3.2007 14:11

Re: Pane Beneši,

u 4. prikazani zalezi na prekladu. Kralicky preklad zni doslova "abys dlouho ziv byl, ".....Tato prislovecna veta ma asi tento vyznam:    aby i pri dlouhem zivote ti bylo dobre na zemi. A v tomto pripade to logiku ma. V podstate to prikazani nas nabada , abychom ctili rodice, i kdyz nesplnuji nase predstavy a kadrove pozadavky.

Cizinec 28.3.2007 14:03

psano nezbolsevizovanou cestinou

ale o bolsevicich

Mistr Jan Hus 28.3.2007 13:47

Co nám to zase ten studenoválečník napsal za moudra?

Když je to tak špatné, to "udavačství", tak proč dneska máme BIS, UZSI a VZ? A proč v baště svobody mají 16 zpravodajských služeb? Měla jich někdy nějaká totalitní země více? (Y)

gerontusinza 28.3.2007 12:56

Kdo ji napsal? Velice důležité!! Re: Re: Chudák Pavka

Solženicyn o tom nemá ani zmínku. Mimochodem, ten psal pravdu ze svého pohledu a svůj pohled zároveň obhajoval. A sakra dobře.

gerontusinza 28.3.2007 12:52

Souhlasím, ale neznamená to že o ní budeme pořád kecat a záměrně zavírat oči Re: Leč nemůžeme se tvářit, že nebyla...

před současnými p r ů s e r y , zločiny a prolhanými politiky. Obou spekter.

Saša 28.3.2007 11:58

Leč nemůžeme se tvářit, že nebyla...

Souhlasím. Minulost je třeba pečlivě zkoumat a popisovat, abychom se mohli poučit k tomu, aby minulost nebyla i naší budoucností.

az 28.3.2007 10:46

vsechno je jinak

Pravdu se nedovime nikdy, protoze lid rad baji , zvlaste kdyz uz neexistuji zivi svedkove, to se pak vymysli nejlip.Zname take  z historickych filmu a literatury.Takze i to, co pise autor, se mohlo odehrat jinak. Ne ze by nas tu umyslne obelhaval,ale nema to taky z prvni ruky, a kdyz jo, kdo zaruci, ze dotycna osoba si nevymyslela,neprikraslovala,delala se statecnou a zajimavou. Vzdyt slo o ni samotnou , nikdo (snad jen masochista)o sobe dobrovolne  neprizna, ze byl vpodstate svine.  A pak nestaci jen seznam donasecu(nejsou tam vsichni), ale taky spisy.Kdo mi zaruci, ze vse co tam psali, je pravdou, a ze si estebaci taky nevymysleli, aby vykazali nejakou cinnost(to pry je nepravdepodobne).Ty spisy  nejsou zdaleka kompletni, protoze  ti, kteri meli moznost, je po sobe znicili. A ted si zase vesele mnou spinave pracicky,  ze to postihne jine, kteri nebyli tak mazani a vychytrali jako oni.Kdyz chci nekoho odsoudit, musim vedet o te osobe mnohem vic, mnozi se dostali do situace, do ktere se jini  nedostali. Zda by obstali? A tak dale.Nechci denucianty(jsou horsi nez mor a cholera) obhajovat ci vse bagatelizovat, ale kazdy pripad je jiny. Proc nebyl vydan seznam clenu KSC? To jsou ti hlavni vinici. Ale oni chudaci preci museli , mysleli to s lidem jen dobre, chteli rozvracet rezim  primo ve strane.

Bohata9 28.3.2007 10:43

Re: Chudák Pavka

Nakonec jej probodli bodákem rudí komisaři protože jim začal vadit.Svedli to na místní rolníky a nová jatka mohla začít.(Čti knihu "Stalin a jeho mistři popravčí")

doktor 28.3.2007 10:31

Pane Beneši,

v desateru máte trochu zmatek. Čtvrté přikázání zní: "Cti svého otce i matku, abys byl dlouho živ a dobře se ti vedlo na zemi, kterou ti dává Hospodin, tvůj Bůh." (5 Mojž 5,16)". Tedy třeba i nemocen, ale dlouho naživu. Sice nelogické, nežádoucí, ale už 2.500 let ( čili nepsáno Mojžíšem ani Bohem v Mojžíšově době) součástí Starého zákona.

Jiří 28.3.2007 10:06

tradice

Český národ má v tomto ohledu dlouholetou ba i staletou tradici, stačí vzpomenout třeba Sabinu nebo Otakara Březinu (vlastním jménem Václav Jebavý), takže se není čemu divit.

gerontusinza 28.3.2007 9:08

Nikdy, vše je již v běhu v tolika směrech, že pravda brečí za rohem.Re: Chudák Pavka

Totéž jsou "pravdy " o Fučíkovi a J.Masarykovi. Zde ovšem pravda přímo kvílí, protože je to u nás doma a lze hledat pravdu a nikoli humbuk, jak je zvykem.

PPP 28.3.2007 7:33

Chudák Pavka

Jednou by se měl povědět skutečný příběh nešťastného Pavlíka. Ublížila mu už sama příroda, když se narodil mírně retardovaný. Ublížil mu otec,který poustil rodinu. Ke smrti hladem ho určili jeho příbuzní, když ho připravili o majetek po otci. Umírat hladem ho nechali rudí i bílí, když všichni rekvírovali vypěstované potraviny pro svoje vojáky. Když mu a jeho nemocné matce zůstalo jen trošku pracně sklizeného sena, hodlal to seno prodat vojákům za bezcenné poukázky. Seno mu ale ukradnul strýc. Nešťastný chlapec si postěžoval ve škole, která byla v té době v rukou rudých. Dál je příběh známý. Jeho neštěstí propagačně využili bolševici, kteří z něj udělali oběť kulaků. Využila jej i druhá strana, která z jeho zoufalého nářku udělala udání. Jestlipak se někdy dozvíme nezkreslenou skutečnost?

Borek@exil 28.3.2007 7:16

Jen co se nevadíúnevadí probere.....hned bude jasno.