29.9.2020 | Svátek má MichalDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POVÍDÁNÍ OBECNÉ - 2: Ten papír se dal sehnatŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 48, poslední: 27.3.2007 21:33, přehled diskusí

Kdo od koho opisuje?:
Autor: Ota First Datum: 27.3.2007 21:33

Tak nevím, tu historku z Národní knihovny uvádí už Frolík, že by ji převzal od pana Beneše? Nebo pan Beneš od Frolíka a ze skromnosti neuvedl zdroj?

14776507:
Autor: Ivan Hochmann Datum: 27.3.2007 20:55

Abyste se neposrali.....pozdravuji pana Beneše.Vyřiďte prosím Ivan

Halooooooooooo s. Vizek!:
Autor: otazník Datum: 27.3.2007 19:36

Kdepak je dnes soudruh Vizek;-O?Ten byl přeci taky tzv.kandidát a pak člen strany;-€. Přímý pamětník všeho, proč nás nepoučí jak to tenkrát s Stb  bylo?

Nazor:
Autor: Komantsch Datum: 27.3.2007 19:18

Cesi jsou narod ignorujici svou minulost, tudiz nemaji budoucnost.(Y)>-Rv

Pozde:
Autor: david simacek Datum: 27.3.2007 12:20

tohle melo vyjit na svetlo hned po "revoluci" pak by se dalo veset

Re: Pozde:
Autor: Ala Datum: 27.3.2007 15:06

Ale co, Davídku, neplač, jen běž hezky na zápraží a pověs, koho uvidíš. Jestli to není komunista, tak jím byl buď  on nebo jeho otec, nebo děda, či jiný z příbuzenstva. Splést se nemůžeš a já ti budu nosit do basy buchtičky.

Re: Re: Pozde:
Autor: Magor Milda Dr.Sc. Datum: 27.3.2007 17:19

velmi pěkná logika! Když mně přišla pokuta za špatné parkování, tak jsem udělal fotku, jak to auto stojí a šel s tím na dopravní odbor. Tam se podívali, zakývali hlavou a pravili: asi máte pravdu, to auto nestojí v zákazu, ale určitě jste už jednou v tom zákazu stál, tak koukejte zaplatit!

Re: Re: Pozde:
Autor: Komantsch Datum: 27.3.2007 19:23

Narod poslusnych kolaborantu. Misto aby nenavideli skutecne zlocince (KSC) tak si vylevaji vztek na emigrantech a komunisty vdnes zase voli. Narod moralnich slabochu ......Rv

Re: Pozde:
Autor: Komantsch Datum: 27.3.2007 19:20

Vzdyt tenkrat kazdy vedel kdo jsou ti lumpove! To je nevyhoda nekrvave "revoluce".(Y)Rv

A co jména?:
Autor: zdeněk Datum: 27.3.2007 12:12

Proč autor píše o konkrétních lidech ale nezmiňuje jejich jména? Nezasvědcený člověk neví o koho jde.

Re: A co jména?:
Autor: Auiam Datum: 27.3.2007 18:45

Jan Benes: Indolence

My se tak dlouho budeme s minulostí vyrovnávat až přítomnost, mrcha jedna, znovu nás zavalí :
Autor: zlý kukuč Datum: 27.3.2007 8:37

Mrcha, kterou jsme právě pro samé šťourání se ve vlastním hovínku ráčili ignorovat a mám doje, že ji téměř  nepostrádáme - jakoby žádná podstatná a naši budoucnost determinující přítomnost neexistovala. Šťourání se ve vlastním hovínku nutí nás sklápět zrak, takže opět přehlédneme cosi podstatného. To cosi podstatného jest hluboká krize z ropného zlomu, který klepe na dveře.

Bella gerant alii, tu felix Bohemia non ignorare:-D

Re: My se tak dlouho budeme s minulostí vyrovnávat až přítomnost, mrcha jedna, znovu nás zavalí :
Autor: Magor Milda Dr.Sc. Datum: 27.3.2007 17:26

tu felix Bohemia, na tvoje dveře toho klepe dost: tlustí Němci zase chtějí rozhodovat o tom, co můžeme a co ne (Kurt Beck), Rusáci zase sní o nové Armádě Střed v Mimoni a Rajsku, čína hledá v Putinovi spojence. To české hov.. je tu už od dob pana Brettschneidera a Palivce, vonět bude ještě celé tisíciletí.

Re: Re: My se tak dlouho budeme s minulostí vyrovnávat až přítomnost, mrcha jedna, znovu nás zavalí :
Autor: Komantsch Datum: 27.3.2007 19:30

Ohledne te ruske armady stred. Az tam ty hrdiny z davnych casu zase budete mit, tak muzete poradat referendum!;-P

Jinak čeština pana Beneše mi vůbec nevadí.:
Autor: VladaPing Datum: 27.3.2007 8:27

Jediné, co mi vadilo, bylo používání kláves "Enter" na koncích řádků panem Benešem, zvláště pak při přeformátovávání jeho skript ("Čas voněl snem a páchl mrtvolami") abych dostal jaksi lidsky požitelný formát (zvláště pak zbavit se rozdělovníků "-" a následně doplnit pomlčky byla skutečně lahůdka). Bylo to dost náročné a občas jsem si nebyl jist, zda přeformátovávám na "pozadí" nebo mi na "pozadí" běží odlaďování programu.

Pro méně chápavé : "pozadím" není myšleno místo, kde záda přecházejí do nespisovného tvaru. 

Re: Jinak čeština pana Beneše mi vůbec nevadí.:
Autor: Komantsch Datum: 27.3.2007 19:25

Vyslo to pred dvema lety knizne.

Ono ani není tak s podivem, že mezi konfidenty StB bylo pramálo komunistů.:
Autor: VladaPing Datum: 27.3.2007 8:21

Oni totiž členové KSČ ( a také kandidáti na členství!!) to jaksi měli v popisu práce.

Re: Ono ani není tak s podivem, že mezi konfidenty StB bylo pramálo komunistů.:
Autor: Magor Milda Dr.Sc. Datum: 27.3.2007 17:17

já bych považoval ty kandidáty za ty aktivnější, museli shánět dělníky na členství ve straně, aby vůbec mohli být přijati, bez zásluh to taky nešlo. Mnozí naši špičkoví politici na tom kandidátství zamrzli, dnes děkují osudu, že jim ušetřil alespoň tenhle škraloup.

Nezbolsevizovana cestine:
Autor: L Datum: 27.3.2007 8:14

S cestinou pana Benese nemam vubec zadne problemy. Zda se mi uplne normalni. Pan Benes proste nepouziva dnesnich klise a vyhyba se vselijakym modnim obratum, ktere jsou ve skutecnosti velmi trapne. "Nekdo neco ustal" a podobne zvasty.

Pan Benes pise jednu nebo dve stranky temer kazdy den a jiste nejsou dokonale. Ti, kteri s jeho cestinou maji velky problem, jsou spis ti, kterym se nelibi obsah jeho sdeleni.

Re: Nezbolsevizovana cestine:
Autor: memorex Datum: 27.3.2007 8:18

"bude pokracovano" - klasicky cesky nezbolsevizovany obrat pro reklamni pauzu 8-o;-D;-D 

podekovani:
Autor: Petr Holubec Datum: 27.3.2007 7:33

Pane Benesi,dekuji za tehle clanek.

omyl:
Autor: PPP Datum: 27.3.2007 7:01

Na to, abyste nedostal povolení na plynová kamna, na příděl koksu nebo na výjezd do Jugoslávie, nebylo třeba agenta StB. Nemusela být nasazena drahá elektronika ani střelné zbraně. Všechno to obstarala hodná stařenka - domovní nebo uliční důvěrnice. Uliční důvěrník, doporučil nebo nedoporučil vaše dítě ke studiu i váš postup v zaměstnání. Tito důvěrníci nebyli agenti ani důstojníci Státní policie, nejsou v žádných seznamech a netřeba jim lustračních osvědčení. Žijí mezi námi a svolávají na nás různé revize a kontroly, na př. na nepovolený odběr vody z nelegální studny, vykopané v roce 1956. Úřady jsou jim za jejich bdělost a ostražitost vděčny. 

Re: omyl:
Autor: TBB Datum: 27.3.2007 10:18

Nikoli,

většina jich už zaplaťpánbu umřela a ostatní se na to co nejdřívě chystají. Ale neradujte se, vstanou noví bojovnívi a někteří ti mladí a nadějní jsou ještě vetší h**zli, než jejich dědci a báby.

Re: omyl:
Autor: Auiam Datum: 27.3.2007 11:48

Zijou dodnes, k r a v y.

Podivná zábava.:
Autor: Nepobavený Datum: 27.3.2007 5:30

 Zabývání se minulostí je takový podivný způsob zábavy. Dost lidí to nadzvedne ze židle, pohorší, udiví a někteří se k tématu minulosti i vyjádří. Je to vděčné téma a autor ví, že jeho článek bude čten, ačkoliv nezbolševizovaná čeština je tak trochu obtížně čitelná i proto též zajímavá.

 Vono se vůbec nic nevyřeší, žádná kauza(jak je dnes zvykem to pojmenovávat) nevznikne, na ceně chleba a piva to nic nezmění, jen si tak podřístáme v podstatě o kravinách, které provázely minulou dobu.

 Taky bych se mohl přihlásit jako ublížený, pátrat po svých udavačích. Jenže už dávno mě to přestalo zajímat, kdo donášel a jak se dnes má. Tvrdá realita dneška mě nutí pracovat a to usilovně a vzpomínání na odpornosti minulých časů by mi jen bralo náladu.

 Morálka v Česku byla, je a bude mizerná. Já, myslím, už udělal dost v životě pro dobro, svobodu a blahobyt. Chce se mi taky konečně žít normálně, bez zbytečné deprimující zátěže minulosti.

 Autor by měl svou krasořečí spíš psát povídky s myšlenkou, než lacině přehrabovat starý hnůj, aniž při tom cokoliv řeší. Tak to vidím já!

Re: Podivná zábava.:
Autor: Aja Vrzanova Datum: 27.3.2007 6:45

A na koho jste Vy donasel, ze se ted bojite o tom mluvit? Kdo zapomina na minulost bude muset vse znovu prozit aby mu to vlezlo do palice a pochopil ze zlo je zlo a musi se o tom mluvit a ne na to zapomenout.

Re: Re: Podivná zábava.:
Autor: trp Datum: 27.3.2007 7:18

 K donášení jsem nebyl dostatečně vychován. Škoda se však před vámi hájit. Vy potřebujete nutně k životu hledat stále ty co vám ublížili. Já teda ne. Mně je z nich na blití ještě dnes. A proč je znát? Abych měl motivaci k pomstě ? Na tu vám s...!

 Zapomenout se stejně nedá a asi s tím umřem. A ti co udávali? Těm je to šuma fuk!

 Je to prima zábava se s tím zaobírat, že? Co by jste ve volném čase dělali?

Re: Podivná zábava.:
Autor: Milan Datum: 27.3.2007 6:54

Cituji :Tvrdá realita dneška mě nutí pracovat.

Chtěl bych dodat : na rozdíl od doby před listopadem 89.Chápu vás,nechápete dnešní svět a do minulosti se nechcete ohlížet.Jistě víte proč.

Re: Re: Podivná zábava.:
Autor: trp Datum: 27.3.2007 7:28

 Před 89. bylo jedno jak pracujete. Měl jsem soustavně nejnižší plat v podniku a prémiování nebylo pro mně. ROHcké vymoženosti se netýkaly ani mých dětí natož mně. Dnešní svět chápu jako příležitost, svobodu, šanci a protože neumím než jen tvrdě pracovat, tak mám tolik kolik si dokážu vydělat a podle toho i utratím. Nevím co bych na tom neměl chápat. A ohlížet se mám za čím?! Za tím hnusem? Takže plakejte si sami nad tím, jak vám někdo ublížil. Takových je na světě miliardy! Bolestínkové. Sebelítost je ten "nejvyšší" cit. Jó! Kdyby jste dokázali třeba to co Hučín, to by byla řeč o jiném. Ale to je CHLAP a ne chudinka!

Re: Re: Re: Podivná zábava.:
Autor: zk Datum: 27.3.2007 11:02

Nevím pro mluvíte o sebelítosti a ohlížení se.  Ale znát historii a minulost je důležité. Národ, který nezná svou historii, si ji bude muset zopakovat!! Nemá smysl mluvit o tom, kdo jaký měl plat a prémie, nevím, proč to sem pletete. ale dnešní svět Vám dává možnost a příležitost a svobodu právě také k poznávání historie a dávné a nedávné minulosti. Je opravdu jen na Vás, jak tuto příležitost využijete. Můžete jen pracovat a utrácet vydělané peníze, nebo můžete poznat i nedávnou historii naší země. To není žádné ohlížení, to je potřeba vědět. Když už zmiňujete pana Hučína, asi by s Vašim názorem na minulost moc nesouhlasil