14.8.2022 | Svátek má Alan


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
spaldings 24.4.2006 22:27

Re: Re: kdyby to stát myslel s nekuřáctvím vážně, tak místo toho přiblblého nápisu na škatulce

no akt je, že v době oběda by se kouřit nemuselo, ale podle mne je to spíše o větrání, klimatizaci.

spaldings 24.4.2006 22:25

Re: Re: Podle stejne logiky

nebo alkohol, to je taky droga. A psa ? Proč ne ? Nebo kočku ? A nutrii jo ?

spaldings 24.4.2006 22:23

Re: Podle stejne logiky

do nemocnice nebo školy musíte, do hospody ne. V tom je ten rozdíl.

spaldings 24.4.2006 22:21

Re: zavislaci

tržní logika funguje. Nefunguje Vaše představa, jak moc se smíte někomu jinému montovat do kšeftu.

spaldings 24.4.2006 22:20

Re: Re: Re: Podle stejne logiky

no samozřejmě že to JE argument. Udělejte si ji, ve spolupráci s Janečkem. Určitě tam bude narváno. Když takové nejsou.

spaldings 24.4.2006 22:17

Re: trochu pokřivený pohled na věc

Hloupý argiment s tím masem. Podle Vaší logiky by se v hospodě mělo zakázat prodávání masa(podle zákazu kouření). Anebo nařídit větrání(když je povoleno prodávat maso). Obojí najednou nejde. A víte, že někdy když vyjdete z restaurace, tak venku je daleko horší vzduch než uvnitř ? A s tím navrhujete co ? A ujasněte si pojem odvětraný.A s tím bazénem, to je trefa. A co dvě restaurace přes ulici, jedna kuřácká a druhá nekuřácká (dva bazény s brouzdališěm mezi nimi)? Takže ono těch pokřivených pohledů může být víc, jak je vidět.

spaldings 24.4.2006 22:11

Re: A já nechci, aby měli kuřáci přednost před nekuřáky!

Existuje spousta nekuřáků, kteří mají rakovinu plic také. Příspěvek na léčbu nemocných je ryze virtuální podstata naprostého blábolu. Kdyby kuřáci od zítra přestali kouřit, asi byste se nestačil divit, kdo na co přispívá. A že neexistují hospody nekuřácké ? No a co ? Snad nebudeme někomu nařizovat, aby takovou hospodu zřídil ?  Ať si ji udělá Janeček a další, je to jak vidět věc žádaná a určitě lukrativní. Nebo ne ? Buďme rádi, že lidi kouří, chlastají a jezdí auty. Tvoří tak podstatnou část rozpočtu.

spaldings 24.4.2006 22:05

Re: Zakon o koureni ve verejbych prostorach a pod.

No pravděpodobně dost těžko chápete. Vy si u mne v bytě, restauraci apod, jenom tím, že ho dle své libovůle prohlásíte za veřejné prostranství, nemáte co zakazovat či ochraňovat. A neargumentujte kdejakou kravinou z tzv. vyspělých zemí.  Opakuji, u mne v bytě a v mém majetku vy máte taková práva, jaká jsem určil já. Pokud se Vám nelíbí, jděte jinam. Vy nemáte žádný nárok chodit do mé hospody. To se stavíte na úroveň cikánů a komunistů. Dirigovat, co má druhý za povinnost dělat se svým majetkem. To je socanobolševické chování. Buzerovat jiné, nařizovat, určovat. Nikdo Vás do hospody, kde se kouří, nenutí chodit. A že chcete ausgerechnet do té mé hospody ? No tak se musíte přizpůsobit. Taky si tam nemůžete určovat, že budete sedět na stole a jíst jídlo jiných zákazníků. Jinak jděte do té, kde se nekouří. Nevím, jaký s tím máte problém.

G. Pašek 24.4.2006 20:16

Kuřáci melou z posledního . . . .

ono to dříve nebo později tak stejně skončí, že nikde v uzavřeném prostoru nebude se kouřit . . . . jako lidé nevěřili, že komunisti půjdou od válu.

To je všude nahulíno a kuřáckého smradu v Německu a ČR  . . . .

Zak 24.4.2006 16:15

Re: Zakon o koureni ve verejbych prostorach a pod.

Ano mám stejný názor

Pamětník I. 24.4.2006 16:12

Opiové doupě

Asi si otevřu opiové doupě a doufám, že než dostanu licenci, bude po volbách a autor mi se svou svobodomyslnou stranou zařídí změnu zákona o látkách škodlivých lidskému zdraví.

Zdenek 24.4.2006 16:09

Zakon o koureni ve verejbych prostorach a pod.

Nevim proc se do tohoto ceskeho problemu se zakazem koureni stale plete ekonomika hospod. Podstata zakazu je ochrana nekuraku proti narkomanum-kurakum. Proc se opet vymysli jiz vymyslene a zavedene. Staci se podivat do vyspelych a historicky demokratickych zemi. Zde je zakaz koureni a jeho dodrzovani v restauracich, na pracovistich a ve verejnych prostorach bezny, bez argumentu! Jednoznacne prospesne a zakonne  omezeni pro narkomany-kuraky, ohrozujici zdravi vsech ostatnich . Zde je na miste, aby protikuracky zakon u nas jednoznacne podporil prava nekuraku a ochranil je.

Majkl Džeksn 24.4.2006 15:51

A já nechci, aby měli kuřáci přednost před nekuřáky!

Článek tvrdí, že on to trh rozhodne. Realita je jiná, hospody s čistým vzduchem neexistují, takže jaká svoboda volby. Fajn, ovšem s tou, v článku použitou logikou, pak nevidím příliš důvod solidárně ze svého pojištění přispívat na léčbu těch, kteří si své zdraví plánovitě huntují. Někdy je to fakt zajímavé, jak takový kuřák rychle změní názory, když mu něco je. Můj kamarád kouřil denně krabičku, obtěžoval tím všechny a hlavně svou rodinu, protože hulil i doma v bytě. Před měsícem mu bylo blbě a po vyšetření mu zjistili rakovinu plic. Přestal kouřit na hodinu a klepe se o život. Ta léčba bude půjde do statisíců a prognóza není nic moc. Já vím, třeba nedostal rakovinu jen kvůli té krabičce denně, ovšem zcela dobrovolně na ní pracoval...

Harwey 24.4.2006 15:19

trochu pokřivený pohled na věc

Správně, v soukromé hospodě povolit všechno. A proč by se měli v soukromé hospodě řídit ostatními zákony? Hygienické předpisy jsou taky naprd Pokud vám nechutná naše tři dni uleželé maso běžte si jíst jinam. Ve slušnějších hospodách by třeba od návštěvníků požadovat podepsání reverzu za utrpěnou újmu. A proč třeba regulovat podmínky na pracovišti? Proč nestavět domy z azbestu?

Ale souhlasím s vými nový zákon není třeba pokud budou dodržovány stávající zákony - víte, že po vykouření jen jedné cigarety vylétnou v místnosti (i odvětrané) koncentrace některých látek (zejména karcinogenů) daleko za povolené koncentrace?

Ono se také říká že se mají udělat oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky ale i s pokročilou vzduchotechnikou to je nedokonalé. Koupal by jste se v bazénu kde se může čůrat na jedné staně do vody?

ben 24.4.2006 15:08

Re: Kuřáci a nekuřáci + volby.

Kuřáci ať si klidně kouří tak a tam, kde to nikoho druhého neobtěžuje. Toto je naprosto jednoduchý a obecný princip, tak proč by to s kouřením mělo být jinak?

Martin 24.4.2006 14:19

Re: kuřáctví

Máte pravdu, pláču radostí, jaký máme úžasný zákon o státní vlajce. A jeho dementní vypatlané tvůrce!

Karel 24.4.2006 13:51

kuřáctví

No jo, nejlepší je jít na všechno rovnou zákonem. Hned se tu žije líp.

Martin Š. 24.4.2006 13:24

Janečkovi přitom nevadí,

že naše katolické děti se dusí prudce jedovatým kadidlem...  

Aston 24.4.2006 13:22

Kuřáci a nekuřáci + volby.

Preference KDU jdou dolů,je potřeba vystoupit s nějakou poslaneckou iniciativou,proti potratům a 4% menšině to nepůjde,je před volbami, napadneme kuřáky. Pánové vy se tady hašteříte o zdraví lidu a uniká Vám podstata. Vy vlastně děláte Janečkovi reklamu,lid si ho zapamatuje,dá mu preference a má vystaráno na další 4 roky.To že KDU v různých dobách pod různými jmény kolaborovala s komunisty v Národní frontě,je v každé vládě po "revoluci" to Vám nějak uniklo. Musí tam být. S ODS musí chránit křesťanské hodnoty , s ČSSD zase chrání živnostníky. I to její heslo"Klidná síla" je pěkné. Své voliče má jisté,bude vydírat každou koalici,za rozhodnutí nenese žádné důsledky,něco vždy ukápne, tak čím se pochlubíme? Zakážeme kuřákům kouřit,je to státotvorné? je , můžeme změnit volební zákon-nemůžeme ,co když bude proti nám a my se tam nedostaneme. A když vyhrají komunisté,nevadí již Plojhar s nimi pěkně vládl a jak mu to šlo pěkně. O zdraví lidu nám jde především.

ok 24.4.2006 12:48

zavislaci

Autore, zapominate na to, ze kuraci jsou klasicti zavislaci, kteri si nejsou ochotni priznat to, ze kourenim otravuji nekuraky. Oni so vzdy zduvodni, tak jako si alkoholik da jeste do druhe nohy.

Takze vase trzni logika nefunguje. Krom toho v hospodach s "odelenymi" kuraky to stejne vetsinou smrdi v cele hospode. Jen zavoj dymu je mene patrny.

Jarak 24.4.2006 10:27

Re: Šak nekuřáci se nakonec vžycky mohou stravovat doma.

Však když v denní místnosti rizikového provozu prudili nekuřáci, tak byli upozorněni že nekouřit mohou na pracovišti :-))

petr 24.4.2006 9:23

Re: Re: Podle stejne logiky

To je ale argument.

Banjo 24.4.2006 8:48

Re: kdyby to stát myslel s nekuřáctvím vážně, tak místo toho přiblblého nápisu na škatulce

Pssst! Někdo si to přečte a taky to zavedou ;-D

Ostatně v Simpsonech jsem viděl klasickou velikou raketu/střelu s nápisem "nemířit do obličeje", takže asi tak.

A co se článku samotného týká - po loňské podzimní dovolené v Českém ráji bych uvítal v tomto regionu JAKOUKOLIV restauraci otevřenou v době oběda. No, nekuřáckou sice raději, ale v případě hladu si člověk nevybírá.

Old 24.4.2006 8:44

Re: Podle stejne logiky

Když zákazníci budou chtít drogy, upečeného psa a kočku, kohoutí zápasy ap.?

Pert1 24.4.2006 8:37

Re: Podle stejne logiky

Být Vámi, okamžitě otevírám nekuřáckou restauraci. Co Vám v tom brání????

k01 24.4.2006 8:29

Podle stejne logiky

by se mohlo koureni povolit treba v nemocnicich nebo ve skolach (kdyz soukromych proc ne taky statnich). Dite (rodic) by se potom rozhodovalo, jestli pujde do kuracke skoly nebo do nekuracke.

Jakou volbu ma nekurak v mensim meste, kde jsou pouze "kuracke" hospody? Cigarety poskozuji zdravi nejen kurakovi, ale i lidem, kteri jsou nuceni pasivne snaset koureni, aby se treba mohli najist.

?? 24.4.2006 6:17

kdyby to stát myslel s nekuřáctvím vážně, tak místo toho přiblblého nápisu na škatulce

baleného sena napíše třeba :"Kuřákům smrdí z huby " či něco podobného. Jinak taková "sdělení"  ministra zdravotnictví musím pokládat za licoměrnost  !

Ještě jsem neviděl pistoli či pušku s doporučením "Touto zbraní se můžete lehce zabít či spolehlivě zmrzačit !".

68 24.4.2006 1:28

Šak nekuřáci se nakonec vžycky mohou stravovat doma.