1.12.2021 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

POLITIKA: Dilema před druhým kolem

Naše společnost je silně polarizovaná a je zajímavé, že stejně polarizovaní jsou i křesťané.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Mrázek 16.1.2018 22:00

Drahoš v Jablunkově...

Jiří Drahoš začal objíždět republiku před druhým kolem prezidentské volby. Nejprve zavítal na sever Moravy, kde navštívil rodný Jablunkov. Na radnici se tady setkal s obyvateli města, se kterými strávil asi dvacet minut. Poté odjel na utkání hokejové Ligy mistrů do Třince. Fanoušci ho tam ale z velké části vypískali.

Zdroj: https://ostrava.idnes.cz/prezidentske-volby-volba-prezidenta-jiri-drahos-kandidat-na-prezidenta-jablunkov-gja-/ostrava-zpravy.aspx?c=A180116_175527_ostrava-zpravy_sme

J. Svoboda 17.1.2018 6:17

Re: Drahoš v Jablunkově...

Jestli jste byl někdy na hokeji, tak vám bude jasné, že se tam píská na všechno a na každého a nejen za zamávání z velkoplošné obrazovky :o)

Rozhodně z toho nevyvodíte politické souvislosti.

Pěkný den.

J. Fleiszner 16.1.2018 17:22

Sprostý vlastenec nebo distingovaný vlastizrádce?

Drahoš se bude držet v mantinelech. V mantinelech, které mu postaví EU (Německo, Francie). Velice slušně nás povede do EU muslimského pekla. Já mám radši sprostého vlastence než distingovaného vlastizrádce.

Š. Minařík 16.1.2018 17:31

Re: Sprostý vlastenec nebo distingovaný vlastizrádce?

Ano, Drahoš se bude držet v mantinelech. Je to člověk s pevným názorem v otázce islamizace Evropy.

Jenže pro nás jaksi naruby.

Š. Hašek 16.1.2018 18:49

Re: Sprostý vlastenec nebo distingovaný vlastizrádce?

Asi tak. Souhlas, pane Fleizsnere.

Jen malá připomínka. Vám připadá náš president sprostší než ta uhlazeňočká pražská kavárna? Mně tedy ne.

Drahoš je tak nějak jen kadet Biegler, distinkce chudé. Jo, brejle!!

M. Prokop 16.1.2018 21:18

Re: Sprostý vlastenec nebo distingovaný vlastizrádce?

A co sprostý vlastizrádce Rusákům a Číňanům?

R. Morava 16.1.2018 22:32

Re: Sprostý vlastenec nebo distingovaný vlastizrádce?

Rusofobie? Nějak jste mi pořád nevysvětlil, co je atraktivnější na Islámu proti Ruskému imperialismu. Že se komunismus z Ruska přestěhoval do EU přece víte. A ještě mi řekněte kolik století Maďarsko okupovali Rusové a kolik muslimové? Pokud bych si měl vybrat mezi pravoslavím a islámem, nepřemýšlím ani vteřinu. A to jsou pravoslavní Rusové velcí dogmatici.

Je možné že Zeman chtě či nechtě napomáhá ruskému kapitálu u nás (i čínskému, ale tomu nadbíhají všichni). Pořád jste mi ale nevysvětlil katastrofický scénář takového jednání, tím spíš že Lenin v Rusku zemřel ale jeho reinkarnace se objevila v "Bruselu".

J. Svoboda 17.1.2018 6:21

Re: Sprostý vlastenec nebo distingovaný vlastizrádce?

FakeNews - komunismus se přestěhoval do EU.

P. Zinga 16.1.2018 17:04

Jestli je pravda,

že Drahoš nosí sklíčka bez dioptrií (pokus o umělou inteligenci?), tak je to ještě větší Kašpárek, než jsem si myslel. Proč kandiduje? No, oni to chtěli...

A tak je to celý: mluvící loutka. Nevšímejme si, co říká, dívejme se na to, co dělají ti, co ho vedou.

M. Mikulec 16.1.2018 17:09

Re: Jestli je pravda,

Přesně,jak pan Hynek pojmenoval situaci - prezidentem Evropské unie v Čechách. :-)

R. Morava 16.1.2018 17:26

Re: Jestli je pravda,

Ano, Hynek si zasloužil víc. Duel Zeman Hynek by mi smysl dával. Je to jeden z mála Zemanových protikandidátů, zbytek je kompars, pan Drahoš to co píšete.

J. Anděl 16.1.2018 20:13

Re: Jestli je pravda,

Vážení přátelé, je to výsledek demokratické volby. Vyhraje-li druhé kolo Zeman, bude to výsledek demokratické volby. Vyhraje-li Drahoš, taktéž. Tak to v našem státě chodí.

M. Prokop 16.1.2018 21:20

Re: Jestli je pravda,

No jo, ale zatím ještě se dá na tom výsledku pracovat. Hoaxy a tak různě, Zeman et consortes mají dost praxi.

R. Morava 16.1.2018 22:36

Re: Jestli je pravda,

Máte samozřejmě pravdu. Přiznám se, že jsem minule volil Schwanzenberga a jsem rád že nakonec nevyhrál. I to je demokracie.

J. Svoboda 17.1.2018 6:23

Re: Jestli je pravda,

Jste rád, že jste volil blbě? To je vaše schýza nebo lhaní?

Pěkný den.

L. Vrána 16.1.2018 23:44

Re: Jestli je pravda,

Dobrý postřeh.

R. Morava 16.1.2018 17:22

Re: Jestli je pravda,

Napsal jste to krásně. Souhlas, v případě Drahoše je podstatný nazor loutkaře.

M. Prokop 16.1.2018 21:21

Re: Jestli je pravda,

A vy věříte, že Zeman si "velí sám"?

R. Morava 16.1.2018 22:46

Re: Jestli je pravda,

Nikdo není absolutně nezávislý na přírodě a okolí. Ale pokud se ptáte, jestli je Zeman svůj tak rozhodně ano. A rozhodně to neznamená že má vždy dobré názory. Mohl by se stát miláčkem tisku a eurošpiček, ale viditelně to nedělá.

To že je v dnešní Evropě proti sankcím a Putinovi a pro Izrael znamená silnou nezávislost to i kdyby ho rusové sponzorovali.

A to tvrdím i přesto, že protiruské sankce částečně podporuji.

J. Svoboda 17.1.2018 6:26

Re: Jestli je pravda,

"proti sankcím a Putinovi" - lezou z vás kraviny a to měl být prozemanovský argument :o)

Pěkný den.

V. Braun 16.1.2018 22:46

Re: Jestli je pravda,

Místo "jestli je pravda" jste si to mohl zjistit. Drahoš měl deset dioptrií a celý život brýle nosil. Nyní po operaci očí má cca 1 dioptrii.

V. Student 16.1.2018 16:08

To dilema je geniální!

Charakter vs správné názory. Beru správné názory. Ty mám u Zemana ověřené. O Drahošově charakteru nevím nic.

R. Morava 16.1.2018 15:54

Tak si sobecky žijte na úkor potomků!

Drahoš je skvělá volba, pokud chcete klid pohodu a pochvaly z EU. Problémy se tím nakumulují a přesunou na Vaše děti. Nejsem sobec, Drahoše jako prezidenta nechci.

Neustále se tu omílá špatná politická kultúra Zemana SPD, a zatím si v poklidu a kulturně Evropa zabíjí nenarozence. vymírá, prosazuje gendrové nesmysly a multikulturalismus. Už dnes je v Evropě v kategorii muž 20..35 let víc než 10% muslimů ale i další cizinci.

Ať mi někdo sdělí ten nejhorší scénář tzv. proputinovy politiky Zemana. Jako že nás Rusové pozabíjí, donutí chodit zahalení, nebo udělají tak hrozného? Opravdu si někdo myslí, že tu Rusové obnoví totalitu, Jáchymovky? Tak hloupě se historie neopakuje. Marx a Engels přišli ze západní Evropy, Jakobíni a socialismus z Francie a teď jsou tam zase trochu jinak doma. Udělali z EU totalitu jen místo socialismus a demokracie používají hesla liberální moderní. A toto Drahoš podporuje, nebo se tomu nebrání. Možná je hodný podpantofláč, který jen neví co se ze současné EU hrne. Jako prezident ale.nepoužitelný.

J. Svoboda 17.1.2018 6:29

Re: Tak si sobecky žijte na úkor potomků!

Zeman je známý odpůrce potratů :o)

P. Rudolf 16.1.2018 14:56

Nehorázná lež

"...Evropské unii se nebude dařit dobře, dokud nepřestane podporovat palestinské teroristy a dokud půjde na ruku islámským státům v jejich snaze poškozovat Izrael."

EU podporuje (po dohodě s Izraelem, USA a dalšími demokratickými zeměmi) ekonomicky Palestinu výstavbou důležité infrastruktury, neb bez této pomoci by tam nefungovaly nemocnice, školy, doprava a mnoho dalších oblastí. To by vedlo k další radikalizaci Palestinců, neb životní podmínky by se tam podstatně zhoršily. To vše lze lehce vygooglit. Že to naráží na mnoho problémů je jasné. Nevím, proč autor, který to musí vědět, takhle hloupě lže.

A to, že "jde EU na ruku islámským státům v jejich snaze poškozovat Izrael", je už jen výplod chorého mozku.

C. Horák 16.1.2018 16:12

Re: Nehorázná lež

Pane Rudolfe, musím říci, že prolhaných a sprostých hovad jsem už v diskusích na netu potkal hodně a jen tak něco mne nerozhodí. Většina z nich je ale aspoň natolik soudná, že po prokázané lži se aspoň na chvilku stáhne nebo jde na čas lhát někam jinam. Vy bez mrknutí oka a sebemenší známky studu vysypete vzápětí lež další. A další, a znovu a opět. Navíc lži dětinsky prostomyslné, což lze během desítek vteřin vygooglit. V tomto případě dokonce přímo zde, na stránkách NP: http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-protiizraelska-politika-eu-dta-/p_zahranici.aspx?c=A170404_205926_p_zahranici_wag

Někteří potřebují k úspěšnému sexu svoji denní dávku ponížení, kupříkladu olízat podpatek nebo zmlátit bejkovcem. Vy možná potřebujete důkladné sebeztrapnění, abyste se dostatečně rozhicoval. Může být, nic proti. Ale nemohl byste se chvíli rozrajcovávat někde jinde? Děkuji.

J. Václavíková 16.1.2018 16:39

Re: Nehorázná lež

Pane Horáku, nejste vy příliš jednoduchý i na poměry NP? Argumentovat článkem na NP jakožto důkazem tvrzení v jiném článku? Asi byste měl zůstat u toho bejkovce.

C. Horák 16.1.2018 17:08

Re: Nehorázná lež

Nad Vaší druhou větou jsem musel chvilku přemýšlet, než jsem pochopil, že klíč k Vašemu rozrušení spočívá zřejmě ve slově "argumentovat". Za to se tedy omlouvám, ale po goebbelsovsku to neumím. To zase musíte s panem Rudolfem.

P. Rudolf 16.1.2018 18:16

Re: Nehorázná lež

Myslím, že jste se docela přesně trefila. Tady je, i na poměry v NP, mimořádně silně vymalováno.

C. Horák 16.1.2018 18:48

Re: Nehorázná lež

Vytapetováno, pane Rudolfe, vytapetováno. Jak se správně nazývá Váš koníček, můžete zjistit třeba na wikipedii: "Zaplňování diskuse nesmyslným obsahem se nazývá tapetování."