4.6.2020 | Svátek má Dalibor


POLITIKA: Aféra Metnar

26.7.2018

Jeho vedoucí práce by měla chodit kanály

Další údajný plagiát, tentokrát ministra obrany Lubomíra Metnara, je komentován na idnes.cz jeho bývalou vedoucí práce Danou Foriškovou, místostarostkou za KDU-ČSL v obci Příbor.

Nejlepší „fór“ na téma plagiátorství ministrů Babišovy vlády má na svém kontě bývalá vedoucí diplomové práce ministra obrany Lubomíra Metnara. Tato dáma pro idnes.cz prohlásila:

„Když odešla paní Malá, tak si myslím, že by mělo být měřeno stejný metrem a měl by na tuto pozici rezignovat,“ řekla iDnes.cz Dana Forišková. „Je to můj názor, jestli pochybil a nedodržel to, co mu bylo mnou řečeno,“ uvedla vedoucí Metnarovy diplomové práce. „Vždycky každému říkám, že musí dávat odkazy,“ uvedla Forišková, která je nyní místostarostkou Příbora za KDU-ČSL. Vedla Metnarovu diplomovou práci „Kolektivní investování“ v roce 2004 na Ostravské univerzitě na katedře technické a pracovní výchovy Pedagogické fakulty.

Tato vedoucí diplomové práce je naprosto „dokonalá“. Na Metnarovu práci si sice nepamatuje – člověk si přece nemusí všechno pamatovat -, ale rad má na rozdávání. Její student by měl rezignovat, protože svou práci opsal. Žádný, ani sebemenší stín sebekritiky z paní Foriškové nevypadl.

Velmi krásně rozebral případy opisování Václav Klaus, poslanec za ODS, v poznámce na novinky.cz. Shrnuto stručně a lapidárně: honba za tituly předepisované tam či tady na bezmála jakoukoliv činnost člověka se prostě promítla do úrovně diplomových prací. Katedra „technické a pracovní výchovy“ na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity je toho krásným příkladem.

V kauze ministra Metnara je jasné, že ryba smrdí od hlavy. Říkat něco studentům a pak jejich práce číst a kontrolovat (a samozřejmě opravovat chyby včetně oněch citací) jsou dvě strany stejné mince. Paní Forišková (a další jí podobní vedoucí práce potrefených ministrů) je součástí systému velkoprodukce či „nadvýroby“ vysokoškoláků. Jestliže dnes na vysokých školách studuje téměř polovina ročníku, těch skutečně dobrých je sotva 20 % z nich. Ostatní jsou „odsouzeni“ studovat všelijaké obskurní obory, zejména humanitního typu. Na medicíně mají zatím stále laťku vysokou, vždyť k čemu by byl lékař, který se nenaučí anatomii. Ale jinak je to bída.

Velmi ilustrativní by byla kontrola diplomových prací členů poslanecké sněmovny. I když... to by byla „diskriminace“, nejlépe by z toho totiž vyšli ti, co vysokou školu neabsolvovali, protože na ni skutečně neměli. Ale na kázání bludů o sociální politice skutečně žádnou vysokou školu nepotřebují.

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czOtestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho
Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho

Oblíbené postavičky od Disneyho, jako jsou Minnie a Mickey Mouse, ožívají v knížce s příběhy na dobrou noc. Jak se líbí dětem a pomáhají jim usnout?


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.