16.12.2019 | Svátek má Albína


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
17.5.2007 17:57

Co to tedy je a kde se to vzalo?

Pěkně kecáte. Bylo by pěkné, kdybyste konečně JAKO PRVNÍ vyložil pozitivně, co to politická korektnost je, kde se vzala a na čem se zakládá, místo narážek typu "všichni víme, oč se jedná, teď si o tom povíme něco, co se neříká". Nevíme. Článků, jako je ten váš, je naopak hafo. Pletete si dojmy s pojmy. Poslužte příště nějakou definicí, ať víme, proti čemu se vymezujete.

16.5.2007 18:30

Re: Re: Politická co?

Nebo jako mezi režimem demokratickým a lidově demokratickým.

15.5.2007 22:00

politicky korektně o politické korektnosti

POLITICKÁ KOREKTNOST JE SERVILNOST K MOCI. K jakékoliv. Ti, co jsou u moci, vyhlásí doktrínu, třeba usmiřování muslimů, a korektníci se mohou přetrhnout.

Politická korektnost totiž nevychází zdola, z lidí. Je to doktrína, jak myslet, jak jednat, jak mluvit. Pokud ti, co jsou u moci schválí, že je žádoucí etnické čištění Kosova, působení zahraničních mudžahedínů v Bosně, nebo vpád do Iráku pod falešnou záminkou, ihned se najdou ochotní, kteří budou hájit nejhorší zvěrstva a tvrdit, že bílá je černá a naopak. Politická korektnost v USA, jako zvýhodňování menšin až ad absurdum, v Evropě, jako ustupování muslimům, nejde sdola, samozřejmě by ani nemohla. Politická korektnost je účelové ustupování zlu, svým způsobem kolaborace. Bohužel se jí nevyhýbá ani autor. Stačí líčení událostí na Balkáně, jak vystřižené z tehdejší propagany. Jedna strana bílá a jedna černá. Úsměv pouze vyvolá, když za etnické čištění Kosova mohou korekčníci:-) a ne ti, kdo zemi obsadili, oháněli se multikulturou, a čištění bez skrupulí umožnili.

Jinak je to o ničem. Ani v diskuzi žádný argument. Ale všeobecné nadávání na jednu stranu a chválení druhé, na Psu lidi osloví. A o to primárně jde.

Politická korektnost je účelové ustupování zlu, svým způsobem kolaborace. Bohužel, popisování mnoha reálií je servilních k oficiální propagandě.

15.5.2007 21:27

Re: Re: Re: Re: Re: Pleteni pojmu - a vysledkem je nesmysl

Byla invase do Iraku v rozporu s mezinarodnim pravem? NE, je nutnou sebeobranou. Chybou USA, ale nejen jich je, ze proti temto teroristickym rezimum nepostupuji systematicteji a koordinovaneji.

Je vysledkem invase vice nez sto tisic mrtvych Iracanu ? NE, mrtvi jsou dusledkem nabozenskeho fanatismu, ktery tam byl vzdy pritomen, podporovaneho rezimy, ktere maji strach z takoveho precedentu a rezimy, kterym vyhovuje vysoka cena ropy.

Vytvorily USA novou regionalni velmoc Iran tim ze porazily jejich nepritele v oblasti vedeneho Saddamem Husseinem? Ne, Iran tam byl vzdy a vzdy usiloval o jaderne zbrane podobne jako Hussain. V okoli Iranu je prilis silni sousede, kteri jsou schopni se mu postavit. Ten kdo posilil jsou siite. Ale to je spise dusledek idiotske politiky EU a dalsich zidobijcu.

15.5.2007 21:21

Re: Re: Re: Re: Re: Pleteni pojmu - a vysledkem je nesmysl

Koukam, ze politicka korektnost te odnaucila rozlisovat terorismus od obrany.

15.5.2007 21:19

Re: Re: Re: Velmi záslužný počin

Horka a sucha se vzdy stridaly desti a mokrem. Clovek je nastesti maly pan na to, aby to ovlivnil. Dnesni vedatori (ti opravdovi, nikoliv podplaceni politicti poskoci) jeste ani netusi jestli je zvyseni hladiny CO2 o zlomky promile pricinou nebo dusledkem oteplovani. :-P

A protoze se neotepluje jen Zeme ale i Mars a dalsi telesa v nasi slunecni soustave typl bych si, ze ten CO2 a euroatlanticka civilizace  jsou v tom nevinne. A pokud za rust CO2 nekdo muze tak mozna spis ty rozvojove zeme, ktere vypousti miliardy tun bordelu do more a likviduji na obrovskych plochah fotosyntetizujici rasy, ktere kaci pralesy ve velkem. Mimochodem, nemaly podil ve firme likvidujici amazonske pralesy na velky ekodezinformator Gore. :-D:-D:-D

15.5.2007 21:12

Re: Evropa je v krizi

Znam par "odpadliku" slusnejsich nez rada vericich. V panubohu moralka neni.

15.5.2007 21:09

Re: Re: Re: Re: Re: Pleteni pojmu - a vysledkem je nesmysl

Vysledek je precedent, ze kazdy nebezpecny fasounek muze dostat na zadek.

Fakt, ze se iracani rozhodli navzajem vyvrazdovat dal je jejich problem. Jakmile vystrci nos a kver za plot musi pres ten nos dostat.

Superkorektni nazor, ze likvidace Hussaina byla spatna muze sirit jen ten, ktery ma zajem, aby podobnych vrazdicich silencu bylo co nejvic.

15.5.2007 20:20

Re: Re: Re: Velmi záslužný počin

Jste ochoten v rámci snížení emisí CO2 nahradit uhelné elektrárny jadernými???

15.5.2007 20:18

Brmbosi,

zajimave ovsem je, ze Palestinci nemeli svuj stat ani mezi lety 1948 a 1967, kdy na okupovanych uzemich zadni Izraelci nebyli.

15.5.2007 20:17

Jste totálně vedle - politická korektnost v dnešním světě je synonymem

pro LEŽ, PODVOD, používání dvojího metru atd. atd.

Když běloch zabije černocha je to zločin. Když černoch zabije belocha, černocha asiata nebo všechny tři je třeba to omluvit. Tak vypadá politická korektnost v praxi.

15.5.2007 20:04

Re: Re: Re: Re: Re: Pleteni pojmu - a vysledkem je nesmysl

Někteří právníci tvrdí že byla, někteří že nebyla. Rozhodně to není vaše kategorické ano.

15.5.2007 20:04

Je třeba vytvořit nový evropský nebo přesněji euroatlantický nacionalismus

a ca ira.

Nacionalismus dokáže přebít třídní hlediska, jak se ukázalo za WW2. Napřed s tím začal Hitler a Stalin ho chtě nechtě musel následovat - Velikaja Otěčesvennaja Vojna, kampak s internacionalismem.

15.5.2007 19:52

Re: Evropa je v krizi

...Evropa byla známa ve světě uměním používat prostředky, které jsou

omluveny cíli...

Tohle je rec nacistu a komunistu.  Prostredek omlouvajici cil, uz jste to zapomnel? Neni to jeste tak davno.

15.5.2007 19:51

Ten Dalajláma toto řekl v České televizi už před mnoha lety, když

byl hostem presidenta Havla. Tuším říkal "nebudu tady propagovat naši verzi budhismu, lépe uděláte, obrátíte-li se k vlastním náboženským kořenům."

15.5.2007 19:48

Re: Re: Re: Re: Pleteni pojmu - a vysledkem je nesmysl

Byla invase do Iraku v rozporu s mezinarodnim pravem ? Ano.

Je vysledkem invase vice nez sto tisic mrtvych Iracanu ? Ano.

Vytvorily USA novou regionalni velmoc Iran tim ze porazily jejich nepritele v oblasti vedeneho Saddamem Husseinem? Ano.

15.5.2007 19:39

Re: Už zase fandíte, teď proti....

Velmocenska politika ma slouzit zemi ktera ji uskutecnuje - v pripade USA je to presne naopak.

15.5.2007 19:35

Re: Výborné - část 2

Železný není Žid, má pouze židovského dědečka, což na židovský původ nestačí. To je nacistická definice Norimberských rasových zákonů!!

Žid je ten, kdo má židovskou matku, kdo nemá židovskou matku (jen otce) musí konvertivat na judaismus. Tak to definuje halachický zákoník.

15.5.2007 19:33

Re: Výborné - část 1

Země Izrael nebyla muslimská země, ale židovská pospolitost je zde mnohem staršího data a konstantní!!Většina dnešních Palestinců jsou potomky Arabů, kteří přišli až v 1.polovině 19. století z Maroka, Libye, Sýrie. Takže o nějaké muslimské zemi nemůže být ani řeč. Zemi spravovali Židé, byzantinci, Mameluci, Osmané, Britové a pak se Země Izrael navrátila jejím původním vlastníkům.

15.5.2007 19:30

Re: Lžete.

Nesmysly. 1) Země Izrael patří Izraeli. Před muslimy mnohem dříve zde byli Židé, kteří zde vytvořili státní formu, vytvořili zde národ, zde v Zemi Izraeli vznikla židovská kultura i židovský jazyk. 2) Židé odkoupili velkou část půdy, zúrodnili neúrodnou poušť i malárické bažiny. Pod muslimy byla půda ladem.

3) Stát Palestina nikdy neexistoval, jak se má Izrael stáhnout, když Palestinci nepřestávají s terorem.

15.5.2007 19:27

Re: Re: Re: Lžete.

Lžete vy. Židé odkoupili 10% veškeré půdy ve Svaté zemi, zatímco místním Arabům patřilo pouze 3% půdy. 17% tvořila opuštěná půda a 70% půda mandátní britské správy. Takže jste nám lhal Vy.

15.5.2007 19:22

Re: Historiku, k masivnímu obsazování

Židovské osídlení Svaté země je mnohem staršího data, než-li muslimské. Nacisté sionismus nenáviděli, Himmler slíbil Husejnímu, že všechny Židy ve Svaté zemi zničí. Takže opět opět nám lžete. Jako obvykle. Lež je pro Vás Andy O/X charakteristická vlastnost.

15.5.2007 19:16

Re: Re: Re: Pleteni pojmu - a vysledkem je nesmysl

Porušoval Sadám podmínky příměří? ANO

Opravňovalo to zásah? ANO

Další dotazy?

15.5.2007 19:10

Re: 2 pbla4024

Ale jděte. Židů ve Wehramchtu bylo minimum, navíc jim slušní Němci museli opatřit "árijský list". Zatímco většina Židů bojovala na straně spojenců, z Židů ve Svaté zemi vznikla Židovská brigáda, která bojovala proti pro-nacistickým Syřanům, další tisíce Židů bojovalo v americké armádě, v kanadské armádě, v Rudé armádě a v partizánských jednotkách v Jugoslávii.

Zatímco někteří muslimové kolaborovali s nacisty. Mufti Husejní, palestinský Arab navázal přátelství s SS-Reischfuehrem Himmlerem, správcem likvidačních táborů. Husejní žádal vyhlazení všech Židů na BV, Evropě, denodenně vyzývá Berlín k likvidaci Židů. Byl proto Brity vyhoštěn. Husejní pomáhá také vytvořit muslimské legie SS, jenž pomáhaly vraždit Židy a Srby v Maďarsku a Chorvatsku. Takže to byli někteří muslimové, kdo se provinili.

Vaše tese je opsaná z Haló novin. Naopak sionisté jako David Ben Gurion a další nabízeli Arabům mír, T.Herzel v 19. století snil o jednotném židovsko-arabském státě. Ale veškeré naděje o dohodu zničili radikální Arabové vedeni Husejním. Ti nejenže vraždili Židy v masových pogromech 1921, 1922-1923, 1929, 1935-1938, ale vraždili i slušné mírumilovné Araby chtějící žit s Židy v míru. Sionismus zachránil židovský národ.

15.5.2007 19:03

Re: Ivan Nový říká

Ale jděte. Vznik státu Izrael považuji za nejvýznamnější událost dějin 20. století. Země Izrael se navrátila jeho lidu (Izraeli).Žádný jiný národ nemá větší nárok na Zemi Izrael než Izraelci. Byli to Židé, kteří přišli o mnoho set let dříve, vytvořili zde státní formu, zde vznikla hebrejská literatura i hebrejská kultura.

Co zde měli muslimové? Muslimové zde ucelenou státní formu nikdy nevytvořili. V Bibli (Starém zákoně) je přes 700 zmínek o Jeruzalému, Sionu, Izraeli, v Novém zákoně 155 zmínek, v Koránu ani jednou. Takže o nějakém duchovním spojení muslimů s Zemí Izrael nemůže být řeč. Dále Židé odkoupili velkou část půdy, vysušili malárické bažiny, zúrodnili neúrodnou poušť. Přinutili Zemi Izrael kvést. Opakuji, nikdo nemá větší nárok na Zemi Izrael než Izraelci.

15.5.2007 18:57

Re: Re: Autore, na študenta je to celkem dobré, ale zkuste psát střízlivěji, bez zbytečných afetků

"není X Windows na Unixu také zase tak trochu kopií od Microsoftu?"

:)  Tak tenhle byl dobrej.  :)

Ne neni. Ale uz se k tomu Microsoft konecne pomalu blizi.

15.5.2007 18:48

Re: Re: Re: Evropa je v krizi

To je také pravda.. kromě malé zprávy na stránkách OI kterou citoval eportál jsem to nikde nezaznamenal... jinak děkuji :-)

15.5.2007 18:31

Re: Re: Evropa je v krizi

Mne zase pramálo potěšila mizivá publicita, která byla tomuto projevu věnována.

Váš článek, Finrode, je opravdu výtečný.

15.5.2007 18:11

Re: Re: Re: Re: Fasistoidni Vaculik

Ale blbost, Felagunde. Matláte to úplně blbě.

Cikán je exoetnonymum a pochází z řeckého/byzantského atsinganoi, což byla snad jakási sekta. Cikáni byli považováni za její příslušníky. Možná se za ně vydávali. Stejně jako v mnoha jazycích jsou označování slovem odvozeným od Egypt (gypsies, třeba), neb buď přes Egypt přišli nebo to předstírali. V jiných se jim zase říká boemi, protože přitáhli přes české království a když se jich ptali odkud pocházejí, nabonzovali nás.

Rom je muž, člověk.

Že by měli vůbec nějaké vlastní etnonymum dost pochybuji. tyhle národy je velmi často nepotřebují - stačí, že "my, našinci, jsme lidi", ti ostatní nejsou.

Ugrofinština je jazyková rodina a s označením národa nemá nic společného.

15.5.2007 18:06

Re: Re: P.S. Zkoukněte historii. zjistíte, že masové vraždění

V Iráku se vraždí domorodci navzájem.