16.12.2019 | Svátek má AlbínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITICKÁ KOREKTNOST: Koho lze a koho nelze obdivovat?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 199, poslední: 17.5.2007 17:57, přehled diskusí

Co to tedy je a kde se to vzalo?:
Autor: bbdo Datum: 17.5.2007 17:57

Pěkně kecáte. Bylo by pěkné, kdybyste konečně JAKO PRVNÍ vyložil pozitivně, co to politická korektnost je, kde se vzala a na čem se zakládá, místo narážek typu "všichni víme, oč se jedná, teď si o tom povíme něco, co se neříká". Nevíme. Článků, jako je ten váš, je naopak hafo. Pletete si dojmy s pojmy. Poslužte příště nějakou definicí, ať víme, proti čemu se vymezujete.

politicky korektně o politické korektnosti :
Autor: sam Datum: 15.5.2007 22:00

POLITICKÁ KOREKTNOST JE SERVILNOST K MOCI. K jakékoliv. Ti, co jsou u moci, vyhlásí doktrínu, třeba usmiřování muslimů, a korektníci se mohou přetrhnout.

Politická korektnost totiž nevychází zdola, z lidí. Je to doktrína, jak myslet, jak jednat, jak mluvit. Pokud ti, co jsou u moci schválí, že je žádoucí etnické čištění Kosova, působení zahraničních mudžahedínů v Bosně, nebo vpád do Iráku pod falešnou záminkou, ihned se najdou ochotní, kteří budou hájit nejhorší zvěrstva a tvrdit, že bílá je černá a naopak. Politická korektnost v USA, jako zvýhodňování menšin až ad absurdum, v Evropě, jako ustupování muslimům, nejde sdola, samozřejmě by ani nemohla. Politická korektnost je účelové ustupování zlu, svým způsobem kolaborace. Bohužel se jí nevyhýbá ani autor. Stačí líčení událostí na Balkáně, jak vystřižené z tehdejší propagany. Jedna strana bílá a jedna černá. Úsměv pouze vyvolá, když za etnické čištění Kosova mohou korekčníci:-) a ne ti, kdo zemi obsadili, oháněli se multikulturou, a čištění bez skrupulí umožnili.

Jinak je to o ničem. Ani v diskuzi žádný argument. Ale všeobecné nadávání na jednu stranu a chválení druhé, na Psu lidi osloví. A o to primárně jde.

Politická korektnost je účelové ustupování zlu, svým způsobem kolaborace. Bohužel, popisování mnoha reálií je servilních k oficiální propagandě.

Evropa je v krizi:
Autor: oakman Datum: 15.5.2007 17:46

protože je plná bílých odpadlíků od veškerých věr a církví, hlasatelů Nové víry, pseudoasiatů fetujících východní víry. co je horší, je čím dál plnější i imigrantů, jejichž víra je pevná, nicméně cizí.  Pokud se budeme bát o tom mluvit, pokud se nebudeme moci zeptat, proč není lepší mít Izrael jako jaderný štít proti arabovi než ho mít s arabem ruku v ruce v zádech. Proč je špatné mít jako štít sekulární Turecko, proč je lépe podporovat místní civilní magory. Evropa byla známa ve světě uměním používat prostředky, které jsou omluveny cíli, dnes jsou toho schopni jen naši dříveevropané, dnes američané. Evropa se bojí sama sebe protože jediné, co jí sjednocuje je strach. Politická korekce je klacek proti těm, kteří o tom mluví.

Jen podotýkám, že popírání holokaustu a jiné prasárny s tímhle nemají nic společného - to je jen křupanské hulvátství.

Re: Evropa je v krizi:
Autor: Finrod Felagund Datum: 15.5.2007 18:06

Velmi dobře, Oakmane, mohu zcela souhlasit. Jinak Dalajláma nedávno Čechům vzkázal, že jejich zájem o Tibet a východní náboženství je sice pěkný, ale že by se tito měli raději obracet ke křesťanství, neboť je naše... tento jeho projev mne nesmírně potěšil.

Re: Re: Evropa je v krizi:
Autor: RZ Datum: 15.5.2007 18:31

Mne zase pramálo potěšila mizivá publicita, která byla tomuto projevu věnována.

Váš článek, Finrode, je opravdu výtečný.

Re: Re: Re: Evropa je v krizi:
Autor: Finrod Felagund Datum: 15.5.2007 18:48

To je také pravda.. kromě malé zprávy na stránkách OI kterou citoval eportál jsem to nikde nezaznamenal... jinak děkuji :-)

Ten Dalajláma toto řekl v České televizi už před mnoha lety, když:
Autor: Pametnik starejch dob Datum: 15.5.2007 19:51

byl hostem presidenta Havla. Tuším říkal "nebudu tady propagovat naši verzi budhismu, lépe uděláte, obrátíte-li se k vlastním náboženským kořenům."

Re: Evropa je v krizi:
Autor: Rys Datum: 15.5.2007 19:52

...Evropa byla známa ve světě uměním používat prostředky, které jsou

omluveny cíli...

Tohle je rec nacistu a komunistu.  Prostredek omlouvajici cil, uz jste to zapomnel? Neni to jeste tak davno.

Je třeba vytvořit nový evropský nebo přesněji euroatlantický nacionalismus:
Autor: Pozorovatel Datum: 15.5.2007 20:04

a ca ira.

Nacionalismus dokáže přebít třídní hlediska, jak se ukázalo za WW2. Napřed s tím začal Hitler a Stalin ho chtě nechtě musel následovat - Velikaja Otěčesvennaja Vojna, kampak s internacionalismem.

Re: Evropa je v krizi:
Autor: mik Datum: 15.5.2007 21:12

Znam par "odpadliku" slusnejsich nez rada vericich. V panubohu moralka neni.

.:
Autor: oakman Datum: 15.5.2007 17:26

Západ je na tom jinak. Tam existují vrstvy obyvatel, kteří nemají šanci uspět v místním systému, tak ho neustále antagonizují poukazem na koloniální svinstva systému, který ovšem současně napadají za nedostatek péče věnované jim. Tak na západě jsou lidé, kteří si myslí, že tím, že eliminujeme slova, zapomeneme jejich význam.

Plytkost tohoto myšlení nejlépe vyjadřuje současná situace v UK, kde stát nesmí poslat Merry Christmas Greetings, to je urážlivé k muslimům, nýbrž Seasonal Greetings, což je politicky korektní. Zatímco muslim does not give f..ck a běžně zdraví Alláh akbar, křesťan dostane arest za pohlednici jinému křesťanovi. Pokud politicky korektní Havel tvrdí, že Tony byl politik, který dokázal jít proti předsudkům, tak v tomhle kontextu je nutno dodat, že po Tonyho dekádě už Británie nikdy nebude jako dříve - britská.

Politická korektnost, to je "huba na zámek" neboli "to se neříká". Existují dva druhy - jeden je o tom, že cizímu člověku neříkáme: Ty vole.... a chováme se slušně, ta druhá je zase o tom, že přemýšlet o některých věcech se nesmí.  Politická korekce (to je správný termín) je fenomén nahražující cenzůru mocenskou. Média dnes diktují trendy v chování, majetku i názoru, takže nový druh "poslání" pro idioty je na světě. Vrcholem jsou stránky BBC, kde početný tým užitečných idiotů "čistí" fóra od čehokoliv, co není "positivní".

Lidé rádi snášejí plošná omezení - ono to přináší iluzi rovnosti v nerovně kapitalistickém světé. Pozor na to. Je to opět cesta k tomu, že nebudeme slyšet to, co se někomu nebude líbit. Je paradoxní, že to láme krk anglosasům, kteří byli tradičně proti jiným projevům bolševismu imunní. Svět se mění....

Kdo nepracuje ať nejí!:
Autor: Doktor Živago Datum: 15.5.2007 17:58

...:
Autor: oakman Datum: 15.5.2007 17:15

To vše má vazbu na dvojí mentalitu lidu. Ti, kteří mají dost práce s opatřením si životních potřeb, mají zřejmou averzi ke krokům do neznáma, podnikům, které znamenají další nejistotu do jejich rozkývaného života lovců šancí a na ty, kteří si vědomi své síly stále dál sveřepě orají brázdu napříč polem (obrazně). Ta brázda je občas křivá, občas plná svinstev, občas zaorají nějaké to hnízdo, ale jejich konání má smysl, který se jen někdy objeví až za čas. Ti druzí jsou ve strachu schopni naopak odpadnout od toho posledního, co nás spojuje. Je to víra ve stát, ve společnost, která nepotřebuje rozsudek, aby nekomunikovala s lidmi, kteří usilují o životy, statky a práva jiných. Je to respekt k jinakosti bez mindráku. Unás jde o mindrák z toho, že jsme dokázali žít 20 let pod Husákem, který byl personifikací negace čehokoliv, čím se tento "národ" pyšní. Ono i slovo národ je špatné. Populace, která se dobrovolně rozdělí dle sociálního statutu a poté jedna polovina uzurpuje druhou se těžko dá spojit pod slovem národ - sice mluví stejnou řečí, ale nechtějí rozumět významu slov. Proto je unás politicky nekorektní a "zastydlé" nezapomínat na zločiny komunistů. Prto se nesmí říci, že současná carbonmania je jenom další bolševický pokud úřednické chátry nás opět podojit na daních a naprosto zástupný problém ve široké škále daleko větších průšvihů

 

....:
Autor: oakman Datum: 15.5.2007 16:53

Tady se štěpí Evropa na konzervativní tvůrce (počátek koloniální expanze nezaložené na šíření víry ale na exploataci zdrojů) a pochybovače z kontinentálních zemí, kteří bez možnosti upouštět sociální tlak karierou v koloniích, začali revidovat systém. Evropa se dělí na expanzivní sever a meditativní jih a od konce 18. stol. jih Evropy přestává být vládcem a stává se kořistí. Mocenská parcelace středomoří a nechutné politické praktiky velmocí pak startují druhé kolo. V roce 1866 Prusko začíná vracet Napoleonem rozšlapanou říši do německých rukou. První je obětí Rakousko, po tréninku Prus dorazí oslabenou Francouzskou Republiku a dříve beztvaré fragmentalizované pexeso různých pidiknížectví náhle dostává tvar a jméno - Deutschland. Militarizovaný, feudální, konzervativní. Proti němu pánové Marx a Engels napsali bibli odpadlíků od křesťanského modelu chování - socialisty. Republika dostává zabrat z obou stran - na jedné straně Kaiser, na druhé komunista. Církevní a morální odpadlík v podstatě dokázali v Německu, Rusku, jižní Evropě demokracii porazit dříve, než se etablovala. Z tohoto pohledu byl vznik ČSR na americkém ústavním základě také jistým prvkem renegátství, které republika zaplatila hned po 20 letech. dnes je nesocialistická pozice v naší společnosti také chápána jako prvek odpadlictví od socálního státu - dalšího pokusu o universum.

Velmi pěkné!!!:
Autor: oakman Datum: 15.5.2007 16:36

Ovšem na FF Uk se zbůhdarma povalující "profesionálové" budou řičet. Pokud bych chtěl tento poměrně dlouhý traktát banalizovat pro místní nedovtipy, řekl bych, že se tu bavíme o principu odpadlictví. Tak jako Asie je matkou her, Evropa obohatila lidstvo o renegáty.

Dějiny Evropy, to jsou dějiny pokroku vymezováním se vůči soudobé universalitě jednotné víry. Tak, jak se Evropa definovala po dark age (rozpad Starého Říma, který byl prvním kontinentálním universem Evropy), byla Karlem Velikým znovu budována na základě universální víry (katolické) Katolíci jsou historicky odpadlíci od byzantského původního proudu (mylně se uvádí naopak), který je původně proudem novozákonních odpadlíků od starozákonní víry otců. Evropa se sjednotila pod Karolinskou ideou sapientace Gremána Ježíšem (a mečem, pokud nutno) a na tomto universálním základě vypukla válka odpadlého císaře s církevní mocí. Vznikla dualita světského a církevního názoru. V 15. století odpadá od Říma z různých důvodů téměř celý sever kontinentu - bývalí barbaři se stali protestanty. Třicetiletá válka definovala konfesní hranice a církevní dualita akcelerovala tlak na feudální systém na severu reformací, na jihu později násilím(Francie). Vzniká zcela nové odpadlictví - republika. Náhle není nic z vůle boží, nýbrž z vůle lidu. Francie (revoluce) a Cromwell v Angli ukazují dvě cesty - obě znamenají rituální vraždu dogmatu ztělesněného králem, ale ta Anglická vykazuje stupeň organizace, který nepřipouští lidové masakry. Frantíci naopak porazili bezděky na kolena i jiné dogma, dogma nezabiješ. Masové vraždění opozice je Maratův & Comp. vzkaz Marxovi a potažmo Leninovi, že to lze.

Re: Velmi pěkné!!!:
Autor: Rys Datum: 15.5.2007 16:58

...Masové vraždění opozice je Maratův & Comp. vzkaz Marxovi a potažmo Leninovi, že to lze....

Nikdy predtim jsme samozrejme v dejinach nemeli masove vyvrazdovani a vyhaneni lidi jine viry anebo jine rasy. A naprosto vyloucene to bylo tam kde nebylo ono straslive odlouceni cirkve a statu kterym zacal rozpad "zapadni" civilisace.

Libil by se Vam katolicky kalifat?

Re: Re: Velmi pěkné!!!:
Autor: Harpyje Datum: 15.5.2007 17:17

Katolický kalifát? Co to má být? Vatikán? ;-D;-D;-D

Re: Re: Re: Velmi pěkné!!!:
Autor: Rys Datum: 15.5.2007 17:24

To me napadlo jako odpoved na to jak vsechno "zlo" zaclo oddelenim cirkve a statu. Zpet chteji jenom priznivci kalifatu a v prispevku se mluvi o cirkvi katolicke. Tak vzhuru zpet k vsemocnemu Vatikanu (katolickemu kalifatu). To byl svet jeste v poradku.

Vážený pane, já tu nikomu nefandím, já se snažím o výčet jevů. :
Autor: oakman Datum: 15.5.2007 17:31

Pokud k tomu hned zaujímáte politické stanovisko, nediskutujte - kdo fandí, nemá nadhled. Jsem vystudovaný přírodovědec a kulturní antropolog, takže nyní pohlížím na lidstvo jako na specii. Fanděte si čemu chcete, ale vězte, že když fandíte, jde o emoce, rozum většinou spí.

P.S. Zkoukněte historii. zjistíte, že masové vraždění:
Autor: oakman Datum: 15.5.2007 17:36

před Francouzskou revolucí bylo vždy ve jménu Boha (dobrá výmluva). Revoluce je novum v tom, že lidé vraždí ve jménu "Rovnosti, Volnosti, Bratrství". Komunisté se poučili a "bojují za mír"

Re: P.S. Zkoukněte historii. zjistíte, že masové vraždění:
Autor: Rys Datum: 15.5.2007 17:51

A pod jakym heslem dnes vrazdi USA v Iraku ? Prisli tam zavadet "svobodu a demokracii". NeoCons se dokonce ohaneji hesly americke revoluce (mimochodem stejneho myslenkoveho zakladu jako ta francouzska).

Už zase fandíte, teď proti....:
Autor: oakman Datum: 15.5.2007 18:04

Tomu se říká velmocenská politika, to myslím poprvé použil Alexandr Makedonský (z indoevropanů). Můžeme na to mít názor, asi jako na tornádo. Je nám i tak platný.

Re: Už zase fandíte, teď proti....:
Autor: Rys Datum: 15.5.2007 19:39

Velmocenska politika ma slouzit zemi ktera ji uskutecnuje - v pripade USA je to presne naopak.

Re: Re: P.S. Zkoukněte historii. zjistíte, že masové vraždění:
Autor: pbla4024 Datum: 15.5.2007 18:06

V Iráku se vraždí domorodci navzájem.

Pleteni pojmu - a vysledkem je nesmysl:
Autor: Rys Datum: 15.5.2007 15:47

autor pise:

...Přesto je až obdivuhodné, jak se i bez centrálního řízení určuje, co politicky korektní je i není, respektive co se změnilo z politicky korektního na nekorektní (opačný směr prakticky neexistuje kromě jedné výjimky, o které bude řeč) – a to takřka všude stejně....

Autor nedefinuje politickou korektnost a potom zacne plest pojmy. Politicka korektnost neni nic jineho nez hodnoceni konkretni politicke udalosti vseobecne platnymi pravidly jako je pravdivost, slusnost, odmitani rasismu a neposuzovani toho co se stalo pres filtr ideologie.

NA POJMU POLITICKE KOREKTNOSTI SE NIC SE NEZMENILO, ZMENILO SE CHOVANI HLAVNICH SVETOVYCH AKTERU JAKO JSOU USA A ISRAEL.

Pro autora se to jevi jako zmena politicke korektnosti - samozrejme chybne.

Rysi,:
Autor: Ivan Nový Datum: 15.5.2007 15:52

kdeže. Politická korektnost je nesmysl stejný jako socialistická demokracie, nebo nacionální socialismus, lidový soud ....

Re: Rysi,:
Autor: Rys Datum: 15.5.2007 16:25

To adresujte autorovi, ne mne, ten o politicke korektnosti napsal cely clanek, ja cely ten clanek povazuji za nesmysl protoze popletl pojmy.

Re: Pleteni pojmu - a vysledkem je nesmysl:
Autor: BERAN Datum: 15.5.2007 15:54

Můžete mi vysvětlit, zda je politicky korektní odmítání rasismu?

Například v u presidenta Mugabeho v Zambii?

Re: Pleteni pojmu - a vysledkem je nesmysl:
Autor: Harpyje Datum: 15.5.2007 16:31

Souhlasím s Vámi, že politická korektnost je "hodnocení..." na základě dobrých mravů. Ale Vaše konkluse popírá to, co tvrdíte: totiž "neposuzovani toho co se stalo pres filtr ideologie".

Re: Re: Pleteni pojmu - a vysledkem je nesmysl:
Autor: Rys Datum: 15.5.2007 16:44

Byl prepad Iraku proveden na zaklade vylhanych faktu? Byl.

Je okupace ciziho uzemi Israelem bezpravi? Je.

To je  hodnoceni na zaklade dobrych mravu.