Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JJ

J23u33r26a 89J47u55r60a14x

19. 3. 2021 0:22

Otec bez roušky provokatér, dítě jako jeho rukojmí, policie dělá svou práci: hlavní úhel pohledu - psáno v článku.

Inu, já bych s tím úhlem obecně taky souhlasil.

A autore, netahejte do toho černého kriminálníka byť momentálně kanonizovaného.

0 0
možnosti
Foto

Netáhejte sem Floydo hysterii. Zákrok US policie byl důvodný, přes trágické vyústění. Šlo o mimořádně nebezpečného zločince s rozsáhlým trestním rejstříkem, který měl podíl v bojích o rozdělení výtěžku z distribuce drog, v čemž černá pleť nemělá žádnou roli. Z videá jsme nikdy neviděli záčátek !!! Odškodnění 29 mil. USD by měli plátit ze svých peněz ti, kdo plákáli n jeho pohřbu. Býválí policisté to ze svých prostředků těžko uhrádí.

0 0
možnosti
PS

P10a48v97e64l 64S19u89r52a

18. 3. 2021 19:39

Pokud policajt dostane za úkol umravnit provokatéra, těžko ho může jen tak nechat být jen proto, že má s sebou dítě. Rozbít mu ale držku před dítětem taky dvakrát výchovné není. Vzhledem k tomu, že dítě přebírá model chování od svých rodičů ale rodič to ignoruje, je nutné situaci řešit bez dítěte.

Tedy např. výtržníka nafotit a podle identifikace předvolat na okrsek. A řádně mu tam "vysvětlit", jakou dělá chybu. Včetně přiměřeného postihu. Kam bychom jinak přišli? To by si za chvíli mohli začít policajti klekat před provokatéry a omlouvat se jim za to, že jsou policajti?

0 0
možnosti
VK

I v dnešní diskuzi se ukazuje, že jsme v podstatě civilizovaná země tolerantních lidí - řešíme tu totiž, kdo je větší hovado: nekompromisní policista, nebo vzpouzející se odmítač? A sám autor se dokonce na celou věc pokouší dívat z hlediska zájmů přihlížejícího dítěte - a ten pohled je natolik infantilní, takže se člověk vlastně na autora ani nemůže zlobit!

To v Norsku by hned druhý den po konfliktu s policistou "odmítači" dítě odebral Barnevernet, byl by zbaven rodičovských práv za konflikt se zákonem v přítomnosti dítěte, a bylo by po diskuzi. (Tedy, pokud by to nebyl nějaký "ctihodný" Floyd nebo podobný pozitivně diskriminovaný LGBTGXXXX+ grázl:-)).

U nás něco takového nikoho vůbec ani nenapadlo, takže i ta "brutalita" je vlastně ještě celkem humánní a snesitelná. Vážme si toho!

0 0
možnosti
FK

Když to tak čtu, tak si myslím, že mnoho lidí by příliš nenamítalo, kdyby někdo p.Langera nazíral jako pěkného...

0 0
možnosti
RL

Tak tak. A někdo by tak mohl nazírat zase nějakého p. Kokošku. To víte, to už je problémem té demokracie. Ale chápu, že se s tím snažíte něco udělat. Něco jako totalitní peklo. :-P

0 0
možnosti
PM

P67e47t52r 22M20a63n44d12a

18. 3. 2021 12:45

proč si část diskutérů myslí, že řešení marginálního přestupku je nutné násilí ? Přítel z Nového Zélandu po shlédnutí videa nevěřil. a to tady žil řadu let. Tam by policisti s prosbou, aby si ji nasadil nabídli tomuto pachateli roušku zadarmo. Takže naši miliconáři, musíte se hodně učit !

0 0
možnosti
Foto

A35. 64R71e16n87j24a43s81c37u

18. 3. 2021 14:03

Nejde o přestupek, jde o to, že pán byl opakovaně vyzýván ať si nasadí respirátor, ale neuposlechl, pak byl tudíž vyzván, aby se legitimoval, zase nic a tak byl upozorněn, že bude muset jít s policisty na služebnu a kupodivu opět nic. Co asi tak jiného policistům zbývalo, mávnout rukou, že se nic neděje? A kdy jindy mají ještě mávnout rukou, až vám nějakej podobnej týpek jako onen "tatínek" vrazí? Víte policie tu není od toho, aby posuzovala zákony či vyhlášky vlády, ale aby dbala na jejich dodržování. Takže pokud se vám tyto zákony či vyhlášky nelíbí, tak se obraťte na své poslance (já to tak občas se střídavými úspěchy dělám), popřípadě se příště pokuste zvolit nějaké jiné, kteří vám budou více vyhovovat.

0 0
možnosti
Foto

Já bych tady ta všechna videa na sociálních sítích bral s velkou rezervou. Protože stačí konflikt natáčet o něco později než k němu došlo a máme najednou úplně jiný obraz toho, co se vlastně přihodilo. Tím se nechci zastávat policie za ukvapené a nerozmyšlené zásahy, které vyvolávají negativní odezvu ve společnosti. Na druhou stranu ale vím z vlastní zkušenosti, že některé její zákroky by se mohly odvíjet podle pravidla "dvakrát měř, jednou řež". Ostatně tohle se děje i jinde, kde policie vůbec nebyla. Třeba hokejový zápas Vítkovice - Kometa Brno, kde došlo k mnoha sporným momentům a byly dodatečně vyhodnocovány pomocí videa.

0 0
možnosti
JN

Bohužel, pokud by to nebylo natočené, tak by oběti nepřiměřených zákroků byli zpravidla ještě obviněni z útoku na veřejného činitele. Protože to je pro obhájení zákroků pro policistu nejjednodušší.

0 0
možnosti
JK

O policii

Viděl jsem policii v Brazílii, kde byla pro srandu králíkům. Nejenže se jich nikdo nebál, ale všichni je ignorovali. Reakce policie na loupežné přepadení byla výmluvná, jen tak si s námi povídali. Když jsem jim ukázal, kam odhodil útočník nůž, byli zděšeni a hned se nás snažili zbavit. V době přepadení nestáli ani 100 m od nás.

V USA jsem viděl, jak všichni dodržují předepsanou rychlost. Ptal jsem se na to, a bylo mi řečeno, abych si to hodně hlídal, protože kromě šílené pokuty hrozí i zastřelení. Tam ale policie autoritu má.

Kecy o policejní zvůli u nás jsou proto, že si lidi hrajou na hrdiny. A ještě k tomu do toho zatahují děti. Fuj.

Neříkám, že policejní zvůle neexistuje, ale jsou to velmi ojedinělé případy, které jsou velmi razantně prošetřovány. Ostatní jsou jen hra na disidenty a pochybná snaha se proslavit.

0 0
možnosti
VP

V83a31ň10u96r77a 10P41e51t48r

18. 3. 2021 10:24

Jinak nikdo nikoho nenutí porušovat nařízení!

0 0
možnosti
RL

Samozřejmě. Židy přece taky nikdo nenutil něco porušovat! :-P

0 0
možnosti
VP

V14a44ň94u21r11a 67P71e60t77r

18. 3. 2021 10:23

autor je deb***

0 0
možnosti
VK

V48á70c36l33a29v 18K71a24i45n

18. 3. 2021 10:41

Policisté se ohánějí plněním rozkazů.Ale je to normální plnit rozkaz i když je naprosto zjevné,že nemohl vyjít z duševně zdravého člověka?Co kdyby přišel rozkaz střílet? Také by ho plnili?Někteří určitě.Brutální jedinci se nevyskytují jenom u policie.Co to je za lidi,kteří brutální neadekvátní zákrok schvalují a ještě si přisazují,že mohl být mnohem tvrdčí.Možná by byli spokojeni kdyby záklekem byla způsobena fraktura lebky.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz