4.3.2021 | Svátek má Stela


POLEMIKA: Znovu o Fabii za 80 tisíc

2.11.2005

Děkuji za vstřícný komentář. Protože jsem jenom chirurg, obrátil jsem se na ekonomického náměstka naší nemocnice, abych Vám mohl odpovědět.

Myslím, že se mýlíte, když píšete, že porovnávám "bodovou cenu za úkon oprostěnou od vnější režie". 95% peněz, které nemocnice dostane jsou právě peníze od pojišťoven a pouze 5% přijde odjinud! Tedy v bodové ceně je prakticky vše.

Pevně věřím, že si nemyslíte, že na internetu bojuju o svůj plat. Pouze upozorňuji na obecný problém. Ten vidím v tom, že na europský standard zdravotní péče pro všechny, naše společnost není zatím schopna generovat finanční prostředky. (A to je péče u nás nadužívaná).

Všechny státy v Europě dávají na zdravotní péči 7 - 8% hrubého domácího produktu. Ale 7% českých není 7% rauských či německých...
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.