20.9.2021 | Svátek má Oleg


POLEMIKA: V Brně zvítězil zdravý rozum

5.4.2014

Ondřej Neff v Neviditelném psu napsal:

"Odmítnutá investice za 2,7 miliardy a odmítnutí 1500 pracovních míst, to si mohou zelení v Brně připsat do seznamu svých velkolepých úspěchů. Světová firma Amazon dala ve středu najevo, že se už nenechá tahat za fusekli, a oznámila, že v regionu končí. Přirozeně že je to avízo i pro další případné zájemce o investici v místech, kde... ne vždy vládne rozum."

U pana Neffa taky asi nevládne úplně rozum. Jinak by si musel spočítat, že s Amazonem něco smrdí. Zelení, kteří si připsali "velkolepý úspěch", jsou v Brně tři. Ano, byli jsme konzistentně od samého začátku proti. A co zbylých 52 zastupitelů? A co "vládnoucí" koalice tvořená ČSSD a ODS. Proč někteří prchali před hlasováním ze sálu? Pan Neff neví, přesto o tom píše. Projekt Amazonu dostal jen 25 hlasů proto, že:

1. Platný územní plán nedovoluje stavět logistickou halu v dané lokalitě.

2. Amazon nebyl schopen zaručit dostavbu dálničního přivaděče, a tak veškerý provoz (1 kamion každých 6 minut) by šel přes městskou část Slatina či Černovice.

3. Investor začal navážet stavební sutě na pozemky, které mu města neodprodalo (a už ani neprodá), a za to se ani neomluvil

Jistěže jsme měli na výsledném hlasování podíl, jistěže jsme na odhalování uvedených skutečností pracovali, ale nezvítězili zelení, zvítězil zdravý rozum.

Autor je jeden ze tří zelenýchKolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!
Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!

Celý týden hrajeme o 400 hodnotných cen a slevy na kosmetiku značek sebamed, sebamed PRO! a sebamed Baby. Vytočte si i vy na kole štěstí kompletní...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.