Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POLEMIKA: Spor o dějiny

V nynější vypjaté polemice usiluje představitel neomarxistického revizionistického směru, děkan Filosofické fakulty Univerzity Karlovy Michael Pullmann spolu s historikem Pavlem Kolářem (viz) a historičkou Muriel Blaive (viz), o dílčí rehabilitaci komunistické totalitní diktatury v Československu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MV

Když lidé s podobnými názory jako Pullmann vidí kdo se vyšvihl do prezidentského úřadu a kdo vede vládu a hlavně jak si tam počínají, tak pochopitelně ztrácejí poslední zábrany.

0 0
možnosti
Foto

Vy to tedy máte jednoduché ...

Šmejdy mám nerad, ať už je to Zeman, Pullmann nebo Bureš. Ani jeden z nich není příčinou šmejdoviny druhého.

So geht das.

0 0
možnosti
JL

Pro opravdu vědecké hodnocení Totáče bychom si měli nejdříve sestavit tabulku: 1) Kolik lidí žádalo o "výjezdní doložku a devizový příslib"? Kolik to dostalo? 2) Kolik lidí emigrovalo? 3) Kolik lidí bylo zastřeleno při pokusu o "narušení státní hranice", kolik za to šlo do vězení? 4) Kolik lidí šlo do vězení za kritiku systému či za politický vtip? 5) Kolik dětí se "nedostalo na školu" kvůli třídnímu původu? 6) Kolik lidí ze Západu odešlo do SSSR či Lidodemo? .... jinak jsou to jenom povídání. A ti co zde nežili by měli být velice opatrní ve svých soudech. Stejně jako ti co neprošli koncentrákem za Hitlera. Tam také naprostá většina byla "podřízena nezbytnosti". Jistěže my co jsme tu žili vidíme chyby našeho systému a ti co žili v USA zase jejich. Ale "hlasování nohama" svědčí celkem jasně. Tam se to okecat nedá! J.L. end

0 0
možnosti
AP

Při hodnocení hlasování nohama je třeba vzít v potaz i situace, kdy mnozí nechtěli opustit stárnoucí rodiče a ponechat je v tom marasmu zcela opuštěné a nebylo jich málo. Děkan FFUK využívá situace, že minulý režim nebyl prohlášem za zločinný, což byla neodpustitelná historická chyba. Neomarxismus na filosofických fakultách je tikající bomba.

0 0
možnosti
PC

Příliš mnoho slov kvuli jednoduchému konstatování, že pullman je prasošnek...

0 0
možnosti
Foto

Komunistický režim byl (a leckde ještě je) totalitní, zločinný, s různou mírou represe, která se časem měnila. O to smutnější je oprávněné konstatování: <...že „i v západních demokraciích existuje formální ‚autoritativní mluva‘ zakládající ideologický konsenzus liberálního pořádku. Také zde lze najít tvořivý rozpor mezi oficiální ideologickou mluvou, kterou lidé navenek stvrzují mechanickým opakováním a účastí na rituálech a ‚vnitřní mluvou!, kdy v soukromí o těchto hodnotách pochybují“...> Lidé, kteří veřejně pochybují o "liberálně demokratických" ideologiích jsou na západě vyhazováni z práce, nepromlčitelně stigmatizováni a - jde-li o celebrity - veřejně pranýřováni, nuceni k nedůstojným omluvám (Cumberbatch, Navrátilová, Rowlingová...). Smutné je, jak se kdysi svobodný "Západ" pokrývá dekou totality. Marxistické totality.

(https://www.epshark.cz/clanek/1942/zkazime-zapad-tak-az-bude-smrdet)

Gramsciho "Dlouhý pochod institucemi" ovládl od šedesátých let veškeré západní instituce a když po pádu "železné opony" přestala hrozit represivní totalitní marxistická alternativa, rozjeli (neo)marxisté kýženou změnu společnosti naplno. Jen si dnes říkají levicoví či demokratičtí liberálové - aby nepopouzeli, neodrazovali. Oporu získali v mezinárodní oligarchii, neboť nejde o "diktaruru proletariátu" (proletariát byl jen prostředkem, který zklamal), ale o společenskou změnu, která umožňuje oligarchům "něco si přivydělat" například na změnách klimatu, migrační a koronavirové krizi, potratových klinikách a klinikách asistované reprodukce, farmacii...

Pro lidi, kteří zažili alespoň "reálný socialismus", je vývoj posledních třiceti let cestou tam a zase zpět.

0 0
možnosti
Foto

Liberalismus se s nikým nemaže - zpochybníte-li jeho ideologické představy, třeba o genetické podmíněnosti homosexuality, jste homofob a vyřadí vás ze "slušné společnosti" a vůbec nevadí že geny ani po usilovném hledání nenašli, změnili ideologii na gender a pohlaví mají za plovoucí a můžete je - podle nich - měnit podle toho, jak se zrovna cítíte. Zpochybníte-li smysl migrace, jste xenofob. Šovinistou se stanete, když neberete vážně hnutí "me too" a k odhalení vašeho ukrývaného rasismu stačí tvrzení, že záleží na všech životech.

"Liberální demokraté" institucionalizovali rasismus a sexismus tak, jak nikdy v historii nebyl (možná jen v německu pod hitlerem).

Mnozí jistě namítnou, že neomarxisté/liberální demokraté nemají nějaké jednotné vedení, centrálu, jednotnou ideologii. Ano nemají. I to je "revoluční pokrok", stejně jak jejich "ozbrojená pěst" antifa. To však nic nemění na tom, že jejich výmysly nejsou výsledkem společenského konsensu, ale diktátem, který nesnese jiný názor. Jejich ideologie se stává součástí "vnitropodnikové kultury", bankovní politiky, zákonů i mezinárodních úmluv. Nevyhnete se mu. (A to se rozčilují nad čínckým sociálním bodování.)

0 0
možnosti
Foto

Marxismus je zrůdná revoluční ideologie postavená na diktatuře proletariátu, proti které je národní socialismus (nacismus) vzhledem k počtu nevinných lidských obětí veskrze amatérská záležitost, viz Černá kniha komunismu.

Před různým typem komoušů a apologií jejich ideologie je třeba neustále zachovávat ostražitost.

0 0
možnosti
Foto

... ve jménu diktatury proletariátu. On ten proletariát moc z toho režimu neměl. Užívali si hlavně ti, co s proletariátem toho moc neměli.

0 0
možnosti
Foto

Pullman i Blaive v tom svinstvu zřetelně nežili, tak mohou fantazírovat (v dvacátých a třicátých letech byla na Západě spousta fantastů o Sovětském svazu).

Pokud by náhodou žili, zůstává to klasické Werichovo, "z blbosti, nebo za peníze"?

0 0
možnosti
Foto

J38o86s54e37f 86O56r10e79l

31. 7. 2020 2:51

Citát zní: “Za cizí peníze.”

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz