19.9.2021 | Svátek má Zita


Diskuse k článku

POLEMIKA: Šíří Neviditelný pes dezinformace o epidemii?

Nevyužití zkušeností a znalostí získaných při první vlně epidemie v Česku a v ostatních zemích bylo u nás do velké míry způsobeno intenzivním šířením různých bludů a konspirativních teorií na síti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Varadinková 22.10.2020 1:05

V březnu přišla tvrdá ( a všemi dodržovaná) opatření, která srazila R pod 1. Po rozvolnění těchto opatření začala exponenciála opět nabíhat.

K. Dvořák 22.10.2020 0:59

Stačí, že tu je od srpna.

K. Dvořák 22.10.2020 0:58

Potíž je v jedné věci - pochybuji, že existuje vláda, která by se stoickým klidem nechala bez omezení projít nákazu populací s tím, že zemře několik desítek tisíc lidí (v případě ČR) a zbytek populace získá imunitu (v ideálním případě). Zkusili to v Británii a brzo cukli. Babiš to tak neplánoval a i kdyby, nemá na to ani náhodou koule. A popravdě řečeno, jsem za to rád.

Blbý je, že kvůli furiantství řady spoluobčanů a populismu politiků, kteří si asi mysleli, že stačí opakovat, že "lockdown není alternativa", jsme dnes v situaci, že máme nakonec vše, čemu jsme se chtěli vyhnout: uzávěru s velkými ekonomickými škodami, jistotu, že výsledný součet mrtvých nebude vůbec pěkné číslo, a k tomu ještě režim jak řemen na dlouhé týdny, možná měsíce, a blbou náladu.

Inu, umíme si vybrat ...

R. Langer 22.10.2020 0:44

Pročpak asi ta krásná "exponenciální" křivka není od března? ;-D

J. Krynický 22.10.2020 0:24

Pokud někdo bere vážně Cempera a jeho bandu manipulátorů, pak je to debil.

V. Šedivý 22.10.2020 0:21

Příznačné je, že v celém článku není zmínka o nákladech, o tom, kolik to takřka až hysterické zachraňování milionů životů stojí.

To, čemu říkáte bagatelizace problému může být také výsledek úvahy, kdy si řeknu, že je lepší vzít čínskou chřipku jako něco, co ke světu patří, co nedokážeme při vynaložení dostupných prostředků vymýtit, co si občas vybere nějaké oběti, ale nemá smysl kvůli tomu zalézat do sklepa.