19.5.2022 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

POLEMIKA: Pan Vlk a Milion chvilek

Milion chvilek má transparentní účet, na kterém jsou vidět dary přispěvatelů, stejně tak vykazuje náklady na jednotlivé akce. S tím se autor vůbec neobtěžoval, spekuluje, kdože to platí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Zach 25.7.2019 8:31

@Stirský Viz také můj příspěvek "L. Zach 25.7.2019 8:22"

Co myslíte - když přijdu na pobočku FIO banky a v hotovosti vložím 2.000 korun na nějaký transparentní účet - objeví se pohyb ve výpisu nebo ne?

https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=20201117

"23.07.2019 ... 2 000,00 CZK ... Vklad v hotovosti"

Proto se účtu říká TRANSPARENTNÍ.

P. Brich 25.7.2019 11:49

Re:

Bingo!

A na výpisu z jiných než transparentních účtů se objeví co?

M. Malovec 25.7.2019 7:12

To, co napsal pan Vlk

rozhodně do NP patří. Jen proto, že stejně nesmýšlí jen on, a pakliže jsou to nesmysly je třeba je vyvrátit. Pokusil jste se o to, a tak to ma byť.

P. Čech 25.7.2019 7:38

Re: To, co napsal pan Vlk

Ano, pokusil se, dokonce i argumentoval, jak tomu u diskusí má být. Že s ním nesouhlasím je zse můj příspěvek, viz výše.

L. Zach 25.7.2019 8:35

@Malovec

Souhlas.

Mnohé naznačí, když autor operuje s Aeronetem jako s validním informačním zdrojem (který na začátku jako zdroj trochu zpochybní, aby nebyl za úplného ...)

J. Holíček 25.7.2019 6:39

Neznám hlavní motivaci Mináře.

Dá se o ní ovšem spekulovat, což se děje i tady. Podle mě má k realitě nejblíže příspěvek P. Rychetsky 0:39. :-))

T. Vodvářka 25.7.2019 5:18

Děkuji za postřehy

Pan Vlk se ve svém článku (dokonce v nadpisu) zasekl na barvě košile pana Mináře. Třeba neví, že podobnou barvu mívali (a mají dodnes) skauti, takže netřeba hned uvažovat o barvě košil NSDAP. Srovnání demonstrace na Letné a těmi ve Francii neobstojí. Na Letné nebyl převržen jediný koš, nebylo jediné rozbité okno (co se děje ve Francii při demonstracích asi netřeba blíže komentovat).

Celou demonstraci provázely vtipné a trefné transparenty, na nichž nebylo nic nenávistného, což lze doložit třeba zde

https://vodvarka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=718533

Jinak i z dnešního příspěvku pana Vlka dýchají nedávné časy, třeba z označení jinak smýšlejících za "fanatiky" atd. Představa, že se "staré dobré časy" prezentované zde třeba články z IVK nevrátí, musí být docela frustrující, že?

R. Meišner 25.7.2019 8:04

Re: Děkuji za postřehy

podstata věci není v té či oné košili---ale v tom, že Minář si hraje na Listopad 2.0. tehdy žádné svobodné volby neexistovaly, dnes ano. trošku rozdíl, nemyslíte, pane Vodvářko?

M. Klas 25.7.2019 8:11

Re: Děkuji za postřehy

Podle článku pane Vlka (a aeronetu) podstata byla v té košili. Trochu povrchní na tak zkušeného člověka.

P. Brich 25.7.2019 11:43

Re: Děkuji za postřehy

Barvoslepý nejste. Ale jinak jo.

L. Zach 25.7.2019 9:02

Těším se na podobně zasvěcený rozbor (jako Vlkův elaborát) na téma - co naznačuje používání desek s Maxipsem Fíkem Mikulášem Minářem. Zřejmě je to zoofil. :-)

Myslím, že Vlkův elaborát o hnědé košili má zhruba stejnou úroveň.

Viz také můj příspěvek "L. Zach 25.7.2019 8:22"

Zdravím pane doktore a děkuji za Vaše blogy!

M. Kodet 25.7.2019 2:48

Autor si myslí, že

"...(na Letné byla) střední třída...A všechny spojovalo jedno: už mají dost trestně stíhaného premiéra, který si z republiky udělal pobočku svého holdingu"

Ano, střední třída, málo mladých, spíše střední a starší generace, inteligentní, sebevědomé, agresivní tváře, podnikatelé a živnostníci. Mají dost premiéra, který si dovolil zašátrat v jejich peněženkách a požádal, je, aby také ráčili platit daně a nenechávali to na zaměstnancích a DPH.

Na transparentech mohli mít pravdivé heslo "Chceme dál krást!". A volí Fialu, který to slíbil vrátit do zlodějského módu jako za Klause, Topolánka a Nečase.

J. Svoboda 25.7.2019 6:23

Re: Autor si myslí, že

Málo mladých ... jste usvědčený lhář.

Pěkný den.

J. Lukavsky 25.7.2019 7:27

Re: Autor si myslí, že

"a požádal, je, aby také ráčili platit daně a nenechávali to na zaměstnancích a DPH." a aby nedělali takové podvody jako on, že převedu svůj menší podnik pod děti, vyčerpám na to dotaci pro malé firmy a pak to přešoupnu zpátky... a řadu dalších. Prostě co je dovoleno bohovi.....máš-li máslo na hlavě.....J.L. end

P. Baum 25.7.2019 1:56

negativní demonstrace

Mne osobně vadí hlavně to, že ta obrovská demonstrace byla naprosto negativní - všichni věděli, co nechtějí (a nedivím se jim). Jenže nikdo neví, co by chtěli kdyby mohli. To je nebezpečné, kdyby dosáhli svého.

Rusové před VŘSR taky výborně věděli, co nechtějí - nechtěli pokračovat ve válce, rolníci nechtěli mít málo půdy, nechtěli sociální nespravedlnost. Tak šli obětavě bojovat (jak napsal A Gajdar v knize "Škola") za jasné carství komunismu. Co to nakonec bude jim jasné nebylo, tak to pro ně zorganizoval Stalin.

V. Vlk 25.7.2019 1:11

No, možná ještě napíši odpověď.

To, že na Letné byli právě ti lidé,jaké jste jmenoval, mne zděsilo. Části z nich se říká ve Francii "Gauche kaviár" („Kaviár vlevo“) což je pejorativní termín pro lidi žijící na vysoké úrovni finanční i společenké a jejichž zájmem je buzerovat a pak ovládat "zaostalé masy". Jde o často ovysokoškoláky,jejich profesory a různé "vzdělance " včetně herců atd. rozpoznatelné tím, že prakticky nikdo z nich nepracoval na místě, kde se tvoří měřitelný zisk. Jinou částí demonstrantů byla takzvaná "zelená buržoasie", v Německu získala ve volbách 20% hlasů a vyznačuje se nadprůměrnou životní úrovní, vzdělaností a často i pracovitostí ale jedná se o takzvaně "sociální idioty". Většinou to jsou lidé, kteří svijí vlastní prací slušně zbohatli, ale už nic neví o "té druhé půlce národa" co není bohatá a navíc uprostřed blahobytu ztrácí přehled, co se kolem nich děje. A horují pro různé "ismy" a velké ideály, jako v minulém století bolševici a nacisté. Až dojásají do další diktatury. Ta bude bez Babiše, ale povedou ji fanatici jako ten Peňás, Dientsbier, Marxová , a vedení různých neziskovek: založených a placených zahraniční levicí a multikulturalisty -tedy muslimskými penězi. Aniž by to dotyční sami vůbec tušili. Asi tak jako vy. Pomáhají diktatuře, té skutečné, získat moc.

P. Sinclair 25.7.2019 3:57

Re: No, možná ještě napíši odpověď.

Napište odpověď, napište tisíc odpovědí, ať je sranda, tak strašný blbosti jako vy (vedení různých neziskovek založených a placených zahraniční levicí a multikulturalisty - tedy muslimskými penězi) nepíše nikdo.

P. Rychetsky 25.7.2019 4:08

Po hlavach, kaviarnikum a kavarnikum

Spravne, do uranovych dolu se zradnou inteligenci, burzousty a kosmopolity. Tam je naucime produkovat meritelny zisk.

J. Svoboda 25.7.2019 6:31

Re: No, možná ještě napíši odpověď.

Bóže, to je závan Rudého práva, jak kdyby to psal Jirka Jambor.

"Měřitelné hodnoty", to je jak o třídním boji ... profesor je nicka proti dělníkovi s krumpáčem.

Pěkný den.

J. Holíček 25.7.2019 6:44

Re: No, možná ještě napíši odpověď.

Co je odsouzeníhodného na měřitelných hodnotách?

Pěkný den.

J. Svoboda 25.7.2019 6:58

Re: No, možná ještě napíši odpověď.

Ptáte se chybně. Copak je odsouzeníhodného na profesorovi, to je kruciální nesmysl.

Pěkný den.

O. Uživatel 25.7.2019 8:11

Uživatel požádal o vymazání
J. Svoboda 25.7.2019 8:21

Re: No, možná ještě napíši odpověď.

Nevadí.

Pěkný den.

O. Uživatel 25.7.2019 8:35

Uživatel požádal o vymazání
J. Svoboda 25.7.2019 8:48

Re: No, možná ještě napíši odpověď.

O mém chování víte prd, takže vaše vývody jsou vycucané z prstu lži.

Pěkný den.

D. Stirský 25.7.2019 7:32

Re: No, možná ještě napíši odpověď.

To by vůbec nebylo špatné, bylo-li by u nás tolik lidí s nadprůměrnou životní úrovní na pozicích studentů, profesorů, herců... Já na demonstraci nebyl, mám své výhrady, Chvilky se mně moc nelíbí. Ale to, co jste napsal, je opravdu nebetyčná b...ost.

J. Svoboda 25.7.2019 7:35

Re: No, možná ještě napíši odpověď.

Taky mě to přišlo, jako jen lehce upravená argumentace o "zaprodancích a ztroskotancích".

Pěkný den.

J. Lukavsky 25.7.2019 7:38

Re: No, možná ještě napíši odpověď.

"Ta bude bez Babiše, ale povedou ji fanatici jako ten Peňás, Dientsbier, Marxová , a vedení různých neziskovek:" No pokud zítra abdikuje A.Babiš i M.Zeman tak určitě nenaskočí automaticky Peňáz, Dienstbier, Marxová a neziskovky. Pro tyto případy jsou jasné zákony: funkci prezidenta převezme myslím předseda Parlamentu, premiéra nevím, třebas jeden ministr. Vyhlásí se nová volba prezidenta a ten pověří někoho z ANO (coby vítězné strany) sestavením nové vlády. A pojede se dál a dál, černým kočárem kol bílých skal. Toto také p. Minář na Letné jasně deklaroval. W.Churchill: "demokracie je nejhorší způsob vlády - až na to, že nic lepšího nemáme". J.L. end

P. Brich 25.7.2019 11:34

Re: No, možná ještě napíši odpověď.

Pane Lukavský, že vy jste z legislativní rady vlády! Takové znalosti! A navíc demokrat, alespoň podle cintátů.

M. Klas 25.7.2019 8:16

Re: No, možná ještě napíši odpověď.

Vy jste dělal nějaký průzkum, pane Vlku? Tvrzení "že prakticky nikdo z nich nepracoval na místě, kde se tvoří měřitelný zisk" podle mého skromného názoru neplatí. Z naší rodiny jsme tam bylo 6 lidí a z nich jen já (jako důchodce) netvořím měřitelný zisk!