5.12.2023 | Svátek má Jitka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Uhlíř 26.9.2010 8:41

K problému nemuselo v tomto rozsahu dojít

V druhé polovině 90. let měli nájemníci možnost byty OKD koupit. Tehdy stačilo projevit zájem, což se tu a tam stalo a nájemníci o odkoupení usilovali. Bohužel (pro ně) tehdy srovnávali ceny, za které obecní byty nájemníkům odprodávaly radnice s cenami, za které se jim nabízely byty OKD. Když se  města zbavovala např. bytů 3+1 za  cca 80 000 Kč a oni měli za srovnatelné byty v sousedních domech zaplatit 120 000 Kč, zdálo se jim to příliš a na schůzích před domy požadovali stejné ceny, za jaké prodávala radnice. 

J. Skotnica 25.9.2010 18:59

Lhář, lhář

lhář.

J. Kanioková 25.9.2010 19:26

jezuskote, teď nevím, kdo je lhář,

moc detailů o tom problému nevím, ale moc mě zajímá. Z toho, co vím, tak Bakala měl neprůstřelnou smlouvu a tudíž byl vlastníkem i těch bytů. Pak už dál to vlastnictví.., no, nechce se mi to až tak moc studovat a spekulovat. Vím jen jedno, že můj syn v takovém bytě bydlí a je to docela horor. Okna nejdou otevřít bez rizika, že vypadnou, rámy jsou v podstatě ztrouchlivělé. Na baráku se neopravovalo po dobu kdy tam bydlí (12 let)  vůbec nic. Přitom je to nádherný byt, rozměry, místo, jen ta renovace nějaká kdyby už taky byla. Platí docela drsnou částku, protože není regulovaný nájemník.

J. Skotnica 25.9.2010 20:09

Re: jezuskote, teď nevím, kdo je lhář,

Nemám rád Zaorálka. Je to jasnější? Jsme asi ze stejného regionu - i se Zaorálkem. Něco si nevybereme. Zdravím!

J. Skotnica 25.9.2010 20:13

Re: jezuskote, teď nevím, kdo je lhář,

P.S. I můj syn bydlí v podobném. Je docela možné, že kdyby si Zaorálek neohříval svoji polívčičku, rekonstruovalo by se rychleji. Co jsme si pořídili družstevní a pak je koupili, jsme v poho.

J. Kanioková 25.9.2010 20:25

Aha, tak to jsme na tom stejně,

toho pitomce děsně nesnáším. 

A s tím stejným regionem, jsem si všimla už jednou, když jste psal o radegastu:)

J. Skotnica 26.9.2010 17:22

Re: Aha, tak to jsme na tom stejně,

Jo a ještě máme společného "příznivce". To je náhoda, co?

V. Pavel 26.9.2010 7:57

Jezuskote, teď nevím, kdo je lhář, ale vím, kdo je Skotnica!

Pí. Kanioková! Se Skotnicou, který zde objektivně rozhodně nepatří k nejbystřejším, se vy můžete chytit za ruce a s mávátky společně vyrazit do Lán, nebo na Hradčana, oslavovat Klause! Patrně nevnímáte, že v době kdy Bakala nemravně zbohatl právně řádně neošetřeným nabytím státního podniku OKD, byl Klaus, kromě strůjcovství Big Tunnelingu jako ministr financí i poslancem právě za Ostravu! Přestože Bakala s Klausovou plnou podporou upírá ostravákům i jejich práva na byty od někdejšího OKD, která jim lstivě garantoval, a že na to doplácí i váš vlastní syn, vyražte se Skotnicou a mávatky oslavovat Klause!

J. Skotnica 26.9.2010 19:11

Jenom pro pořádek, bylo to pode mnou.

 

V. Pavel 27.9.2010 9:04

Re: Jenom pro pořádek, bylo to pode mnou.

:-)

V. Pavel 25.9.2010 6:47

Hanba našeho státu

Nejsem příznivcem ČSSD a Zaorálka. Volil jsem, dle sebe jako "nejmenší zlo", ODS s Nečasem v čele. Nevážím si Klause jako ekonoma klimatologa a prezidenta, protože, podle mého názoru, poškodil a poškozuje skutečné zájmy občanů tohoto státu, kterými je životní úroveň srovnatelná se standardy občanů západních států EU a nikoliv konflikty s EU a propagace polodivošského Ruska, které praktikuje Klaus jako prezident. Nevážím si jednoho z řady nepoctivých zbohatlíků z Klausem prosazené nemravně provedené Velké Privatizace, kterou objektivně nelze považovat za úspěch jen proto, že rozkradení majetku zaniklé ČSSR Husákovskými komunistickými prominenty a zahraničními dareby, bylo provedeno rychle, jak favorizoval Klaus, který "rychlost" účelově označil za "nejvyšší prioritu". Ano, tychlost byla nezbytná, ale proč? Pouze pro zajištění beztrestnosti nepotivým zbohatlíkům a již vůbec pro nic dalšího! Smutné, při privatizaci majetku našeho státu! Nemravný spekulant Bakala ještě usiluje o dodatečné podvedení ostravských horníků, kterým chce upřít předkupní právo na byty od někdejšího OKD! Je hanba našeho státu, jací lidé v něm po Listopadu 1989 zbohatli!