2.4.2023 | Svátek má Erika


Diskuse k článku

POLEMIKA: Nežádáme úděl kasty, žádáme úděl lidí

Žádáme ukončení politiky apartheidu, která nerovným a diskriminujícím zákonem o manželství říká, že my jsme ti jiní, ti druzí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 26.10.2022 12:24

Je přirozené a správné, že se společnost snaží ulehčit těžký úděl lidem, které postihlo tělesné nebo duševní postižení. Proto pro ně platí řada úlev a výjimek (i když by toho mohlo být víc). Pokud se homosexuálové domáhají od společnosti zvláštního zacházení, pak se staví na úroveň těchto lidí. Ale dovedu si představit ten jejich řev, kdyby se někdo odvážil označit jejich "jinakost" (vlastně všech těch LGBT NSDAP) za tělesné nebo duševní postižení....

J. Ticháček 25.10.2022 20:26

Pane Holube

Svým textem jste názorně předvedl důvody, proč pan Neff (Aston) napsal svůj úvodník.

Ondřej Neff napsal příspěvek o tom, že je velmi nevhodné dělat z velmi mimořádné události politikum, nedejbože ji vydávat za společenský trend, Vy tvrdíte, že tuto událost je nutno řešit na celospolečenské úrovni. Ovšem v tu chvíli se dostáváte na tenký led. Víte, dnes ráno cestou do práce jsem potkal dvě houkající sanitky, po pár kilometrech jsem narazil na dva policejní vozy a dva vozy hasičů u rozmláceného auta v potoce pár metrů od cesty. Na rovné silnici. Beru to jako osobní tragédii někoho pro mne zatím neznámého. Samozřejmě je možné, že se během pár dní dozvím, že jsem ty lidi znal, ale každopádně z toho nebudu dělat aféru.

Prostě jeden chlap v Bratislavě zastřelil dva jiné chlapy. V tom samém týdnu se v Čechách našel jiný chlap, který zastřelil dvě děti, manželku a sebe. A já si říkám, proč Vám to nestálo za podobný článek? Byť i o mnoho kratší.

Navíc zatím vlastně nikdo nic neví. Za nějaký čas skončí vyšetřování, a může se ukázat, že ten fašista, neonacista a extrémní pravičák a homofob byl zhrzeným partnerem jedné z obětí, stalkerem patřícím do LBQT komunity, věřitelem čí dlužníkem, nebo prostě jen magorem, který si svou touhu vyzkoušet střelbu na živý cíl potřeboval předem nějak ospravedlnit.

A popravdě, osobně si myslím, že co se týče necitlivosti k pozůstalým, tak nad panem Neffem vedete na body natolik, že jste se kvalifikoval z jeho okresního přeboru někam měl poháru UEFA. Jen Vám Vaše zhůvěrilost nedochází. On ten Ondřej Neff psal o tom, že ty pozůstalé necháme v klidu, Vy jste napsal text o tom, že by bylo užitečné je použít k dosažení nějakého cíle.

Pane. Ty dva texty se od sebe velmi liší. S Astonovým úvodníkem mohu částečně souhlasit, částečně nesouhlasit, každopádně dává prostor k argumentaci. A ač jsem o generaci mladší, vím, že bychom si svá souhlasná i nesouhlasná stanoviska nějak vysvětlili. Vy jste napsal dogmatický text.

V. Kuhaj 25.10.2022 20:32

R^!

R. Langer 26.10.2022 7:00

R^

J. Berka 26.10.2022 12:03

R^!

A. Šír 25.10.2022 19:26

Neviditelný pes je už dávno žumpa, a Neff je jejím správcem, jenž pravidelně míchá jejím nevábným obsahem a doplňuje jej svými... produkty. Definitivně jsem nad ním zlomil hůl, když letos na jaře nás zde na NP způsobem sobě vlastním (= všechno vím, všude jsem byl, 2x) povýšeně poučoval, že musíme přihlížet k oprávněným Putinovým zájmům.

H. Lukešová 25.10.2022 19:39

Neviditelný pes ani samotný pan Neff Rusko, Putina ani ruskou invazi nikdy neobhajoval. Naopak zde vychází spousty kritických článků k Rusku a jeho válce na Ukrajině a v úvodnících pan Neff Rusy rozhodně nikdy "nešetřil". Vím to, protože každý den čtu většinu článků na NP od roku 2006.

V. Kolman 26.10.2022 0:49

Pan Neff bude určitě opravdu nešťastný, až se dozví, že nad ním pan Šír zlomil hůl;-D;-D;-D

P. Vavruch 25.10.2022 18:56

Blábol! Už jen to, že do toho strká apartheid. Protože každý ví, že apartheid bylo svinstvo. Takže každý je rád podpoří. Já bych pro pana Holuba apartheid zavedl. Byl bych rád, kdyby nesměl volit, nesměl sedět na stejné lavičce, chodit na stejný záchod, na poště nesměl stát v stejné frontě a ve vlaku sedět ve stejném vagóně. Ani by si nesměl vzít heterosexuální ženu. Tak!

O. M. 25.10.2022 18:17

"Žádáme ukončení politiky apartheidu, která nerovným a diskriminujícím zákonem o manželství říká, že my jsme ti jiní, ti druzí."

Ale vy JSTE jiní, s tím nic nenaděláte. A to kastování si vyříkejte s těmi z vás, kteří si na vaší jinakosti založili živnost.

V. Hlad 25.10.2022 16:42

Copa je tuto za vola ?!

P. Nemec 25.10.2022 16:12

Gayové jsou mi lhostejní, to je tak nejvíc, co by měli od společnosti čekat. Pokud se dožadují mé úcty, pak se lhostejnost mění na odpor.

V. Němec 25.10.2022 15:07

Kdyby nebylo od(ú)chylek, nebylo by nutno definovat, co je normální. Všichni bychom byli stejní. To bych nerad.

Autor však chce více, než to ve smíru akceptovat.

Pohlaví jsou dvě. Jing Jang. Magnetismus má dva póly, přitahovat se budou vždy proton a elektron, žijeme v digitálním světě.

Manželství je společenská instituce, zajišťující právní výhody pro rodinu, i když v našem dnešním deformovaném systému je tomu spíše obráceně. Manželství je formalizovaný svazek k plození a výchově dětí, tedy budoucnosti společnosti.

Vždycky jsem toleroval dospělé, kam to chtějí strkat, neměl jsem s tím žádný problém.

Ale v poslední době, na základě těch stále rostoucích požadavků, se mi chce říct: Buz..ti, běžte už s těmi vašimi přáními fakt do p...ele.

V. Sember 25.10.2022 15:10

Jin - Jang

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jin_a_jang

V. Němec 25.10.2022 20:36

Děkuji za podstatnou opravu, teď můj příspěvek do diskuze teprve dostal smysl.

P. Nemec 25.10.2022 16:06

R^

C. Berka 25.10.2022 18:20

Zdánlivě to máte odůvodněné...jenže, pohlaví jsou sice dvě, ale manželskou smlouvu ( je to odjakživa jen smlouva svého druhu) neuzavírají pohlavní orgány, ale lidé. dokonce naní ani všude dáno, že to musí být dva lidé - třeba u Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů ( mormonů) je manželek i více - a není jediná. Po staletí se v různých společenstvích dohadovaly sňatky dětí . Třicetiletý mladý pán si může vzít legálně za ženu 90letou stařenu ( a opačně). Umírající se může oženit na smrtelné posteli - aby zajistil blízkou osobu dědictvím... To, že se přitahují proton s elektronem nemá žádný význam, když u homosexuálů se evidentně přitahují i dva protony nebo elektrony- a to pomíjíme neutrony, pozitrony a neutrina ;-) .

Manželství je společenská tradice a SMLOUVA - nic více. To, že je to pro mnoho lidí jen svazek muže a ženy ( identifikovaných makroskopicky a podle zápisu v rodném listu) je jen tradice. V mnoha zemích jsou sňatky homosexuálních dvojic povoleny a žádná tragedie tím způsobena nebyla.

Strkání není důležité - lesby to nemají zapotřebí a spousta lidí sex neřeší, zvláště těch starších.

Osobně jsem v tomto neutrální- snad jen s malým odklonem k umožnění sňatků a pozdějších rozvodů a hádek o společný majetek ....

Přes to všechno, co jsem napsal, nenazýval bych všechny ty, co nemají kladný vztah k homosexuálním manželství fašisty

R. Langer 26.10.2022 7:03

Přesně tak, je to společenská tradice a SMLOUVA. V našem kulturním horizontu už po tisíce let. ;-)

R. Langer 26.10.2022 7:03

Přesně tak, je to společenská tradice a SMLOUVA. V našem kulturním horizontu už po tisíce let. ;-)

V. Povolný 25.10.2022 14:51

Článek mi připadá až hysterický. S názory v Astonově článku se ztotožňuji. Autor polemiky nemá zájem o diskusi, pouze o prosazení svého názoru za každou cenu.

J. Pospíšil 25.10.2022 14:50

Diskuze - Skandál v Americe! Transgender hráčka sestřelila soupeřku, ta utrpěla otřes mozku a špatně vidí - Sport.cz

F. Zrcek 25.10.2022 14:06

Zastávám podobné stanovisko jako Ondřej Neff. Člověk by měl přistupovat ke svému životu i životům jiných s určitou pokorou. Pokud je příčetný, neměl by usilovat stát se lednicí, letadlem ani usilovat o změnu pohlaví.

Pokud je orientován jinak, není to tragédie, většina společnosti to akceptuje. Problém bývá s rodiči a blby, ale s tím bojují i heteráči.

Nevím, jestli ten střelec v Blavě byl terorista nebo prostý blb, ale nevyřeší to manželství pro všechny ani možnost koupit si dítě od surogátní matky.

Lidi s ne-hetero orientací to mají v průběhu dějin více či méně složité, ale pokud vím, nikdo kromě šíleného Heliogabala neusiloval o sňatek se svým milcem.

To až nejnovější doba. Ta navíc pro dnešní -teens naprosto nezodpovědně nabízí změnu pohlaví. Někomu to sem tam může pomoct, ale ne v adolescentním věku s neujasněnou orientací. Bohužel, nabízí to škola a možná i psí cholog od matinky či rodičete č. 1. To děsí, že by svému potomkovi nedopřálo vymoženosti moderní medicíny, i kdyby ho to později mělo dovést k sebevraždě. Přece je to opravdu to nejlepší, co pro něj může udělat; píšou to všichni followers v jeho/její skupině, tak to přece musí být pravda!

P. Brich 25.10.2022 14:04

To je kvikotu, pane Holube. Smiřte se už konečně s tím, že normální jsou jen dvě pohlaví, tj. muž a žena a ta jsou k sobě přitahována, protože příroda to tak zařídila a chce to. Vše ostatní je nenormální. Kdyby homosexualita byla normální, příroda by zařídila, aby se lidé rozmnožovali dělením jako prvoci a nikoliv pohlavním stykem. Smiřte se s tím, že jste tolerováni. Někteří lidé jsou na tom hůře. Třeba nemají od narození vyvinuto v těle všechno tak, jak má být. Tím neříkám, že homosexuálové nebyli a nemohou být význační lidé. Ale ti se o to přičinili vlastní pílí, nikoliv požadavky, aby jim společnost přednostně podstrojovala.

Pokud na to někdo reaguje podobně jako se stalo na Slovensku, nebylo to náhodou vyprovokováno? Třeba něčím podobným, jako je v Praze pravidelná protěžovaná švancparáda?

J. Kostelanský 25.10.2022 13:30

Pěkný a dojemný článek. Jen kdyby LGBT aktivisti aplikovali to, co žádají od zvyšku společnosti, taky na sebe. Ale to by bylo pod jejich úroveň, takhle se ponižovat.

Jim nestačí to, co všem jiným skupinám, aby společnost byla vůči nim tolerantní. To je pro ně málo. Kdo je "jen" TOLERANTNÍ, je automaticky homofóbní. Aby člověk tuhle nálepku nedostal, tak je musí PODPOROVAT. Což je samo o sebe nesmysl. Ale LGBT to zjevně nevadí.

Jako heterosexuál mohu LGBT tolerovat - a to i dělám. Ale nemohou ode mně chtít, abych je i podporoval. To samé platí i pro společnost jako celok.

Společnost přirozeně podporuje to, na čem má zájem, aby se to rozvíjelo. Nejzákladnějším instinktem každé společnosti by měla být její vlastní reprodukce. Proto je logické, že v NORMÁLNÍ společnosti stát a společnost podporují rodiny. Jen v rodinách se (zatím) rodí noví členové společnosti. A není žádná lepší instituce pro výchovu dětí než je rodina.

Má však mít stát a společnost zájem na podpoře LGBT? Má se usilovat, aby počet a podíl LGBT pořád rostl a rostl? Homosexuálních vztahů jsou za určitých podmínek schopni i heterosexuálové - záleží jen na podmínkách a mentální nastavení společnosti. Typickým příkladem jsou věznice.

Ve středověké Itálii k lepší společnosti patřilo to, že muži měli své mladé milence. Podle odhadů mělo život takhle zařízeno kolem 30 % mužů. V Afghánistánu je takové rčení u mužů, že ženy, co se sexu týče, jsou dobré pro rození dětí. Ale opravdovou rozkoš poskytuje teprve sex s mladými kluky. A mimochodem - ve starověké Spartě - byla homosexualita mezi mladými kluky, kteří se od mládí připravovali na vojenskou službu, dokonce povinná. Prý to upevňovalo bojového ducha... :-)

Kardinální otázka tedy je: chceme, aby se i naše společnost vyvíjela tímto směrem? Protože PODPORA LGBTI není o ničem jiném. A můžou to okecávat jak chtějí. Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

J. Kostelanský 25.10.2022 13:43

Hitem (pro mně zcela nepochopitelným) jsou v posledních letech filmy o zombících, nemrtvých, upírech a pod. Málokdo si ale uvědomuje, že něco na způsob zombie existuje u pohlavně zneužívaných dětí, zejména kluků. Velká část mužů (možná i většina), která v dospělosti zneužívá děti, se sama v dětském věku stala obětí sexuálního zneužití. A vývoj v LGBT (zatím ne u nás, my nejsme tak moderní jako na Západě :-)) se ubírá právě tímto směrem.

Na Západě už dosáhli všeho, co chtěli. Teď se opatrně testuje ochota společnosti akceptovat pedofílii. Samozřejmě hned, a natvrdo, ale klasickou salámovou metodou. Nejdřív jen snižováním věkové hranice pro legální sex. Nebo tím, že se pedofilní chování překvalifikuje na menší porušení zákona. A - alespoň podle mně - k tomu patří i možnost adopce dětí muži - homosexuály. Prostoru "pro pokrok" se vždy najde dost a dost.

Teď se to jeví absurdní. Ale před 30 lety se podobně absurdně jevila možnost, že by svadbu mohli mít 2 muži nebo 2 ženy. Nebo že by si 2 homosexuální muži mohli adoptovat dítě...

J. Hajský 25.10.2022 14:14

Ona ta tolerance, která je podle komunity LGBTQ+ pouze kamuflovanou homofobií by měla přerůst v jejich podporu. Ale, co když přeroste v pravý opak? A s množícím se počtem vyznavačů Koránu v Evropě se to může klidně stát. Až budou lidé z komunity LGBTQ+ shazováni ze střech, budou prstíčkem hrabat a špendlíčkem kopat alespoň po té toleranci.

Ś. Svobodová 25.10.2022 13:20

Ještě jedna poznámka: o přirozeném pohlaví autor uvažuje jako o nedůležitém a nepřirozeném společenském konstruktu. O manželství naopak uvažuje jako o něčem přirozeném, na co má právo, přesto že se jedná o nepřirozený společenský konstrukt. Má v tom chlapec hokej.

D. Stirsky 25.10.2022 13:05

Četli jste někdy o razii policie v LGBT spolku nebo v Člověku v tísni (ten je také mezi nahnědlými národovci neoblíbený)? Nebo dejme tomu v Katolické charitě? Kvůli neprůhlednému rozdělování dotací či neprůhlednému hospodaření? Ve velkých sportovních spolcích jsou policejní razie a kauzy typu "podivné hospodaření" nikoli výjimečné: FAČR, ČUS, hokejisté, tenisté,...

Ś. Svobodová 25.10.2022 13:28

To že se o nějaké kontrole nedočtu neznamená, že neproběhla. Nebo že by tam vždy bylo financování v pořádku. Dělala jsem v SONS, vím o čem mluvím :-) Ono, když to umíte správně napsat, můžete použít peníze na takové věci, ze kterých by jste byl paf. Hlavně pokud se nějaké sdružení zabývá nepříliš určitými věcmi. Těžko je krást peníze v Klokánku, kde se rychle zjistí že se nenakoupilo povlečení nebo hračky, nebo že děti jedí jablka když vyúčtován je ananas.:-)

P. Molík 25.10.2022 12:50

Různí pochybní a menšinoví živlové volají po porozumění a toleranci, ovšem s přibývajícím vlivem touží tito exponenti obskurních zájmů některých menšin po stále větším dílu z mocenského koláče a nyní by nám ostatním lidem z mlčící většiny chtěli vnucovat své deviantní pohledy na dění kolem nás a nutí nás přizpůsobovat se jim. Privilegizace a vytváření kasty vyvolených je cesta do pekel. Tato praxe vyvolává mnoho zlé krve, což bylo vidět i v jakési teplárni. Byl jsem v sedmdesátých letech min. stol. několik let na Slovensku, ale takovéto děsivé poměry z obskurními podniky tam nikdy nepanovaly. Tehdy jsem se cítil na Slovensku velmi dobře, ba skvěle, a o to víc mě mrzí současný společenský stav Slovenska.