3.7.2022 | Svátek má Radomír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Štrobl 12.8.2010 8:07

Základ sporu o Mašíny

Celým základem sporu o Mašíny je snaha komunistů zamlžit minulost a zastřít obludný teror, kterého se dopouštěli vůči svým spoluobčanům. Poznáváme to i v diskuzích probíhajících tady na NP. Je neuvěřitelné kolik lidí zde používá floskule, kterými nás komunisté krmili posledních padesát let. Je rovněž zajímavé, že s téměř naprostou jistotou dokážou opakovat lži z webu Pohraničník, který doporučuji Vaší ctěné pozornosti. Komunisté byli vždy poměrně schopnými manipulátory a jejich současní zastánci zde také. Musíme proto mladé generaci říci pravdu o tom, jak to skutečně bylo a vychovávat z nich neméně statečné lidi jako byli Mašínové.

J. Štrobl 12.8.2010 7:23

Re: Otázka?

Proč Vám připadá komunismus tak dobrý, když Váš dědeček byl živnostník?

M. Anklewicz 12.8.2010 6:05

Re: Otázka?

Pardon "Mašínům". I když Maštínové, je takové kouzlo nechtěného. Když ten odboj tak "zmaštili".

K. Herink 12.8.2010 6:05

Re: mam obavu

s tim bych souhlasil

M. Anklewicz 12.8.2010 6:03

Otázka?

Proč připadal Maščínům komunismus tak špatný, když jejich matka a strýc vstoupili do KSČ?

S. Prosek 12.8.2010 1:55

Re: Velmi oceňuji, pane Klvaňa,

pane Kadlec to co vy vite, ja uz davno zapomnel!

O. Kadlec 12.8.2010 1:41

Re: Velmi oceňuji, pane Klvaňa,

Víte houbeles.

S. Prosek 12.8.2010 1:36

Re: Velmi oceňuji, pane Klvaňa,

"Chápu ovšem, že kluci Mašínovi nevěděli, že nemají šanci, a ani při svém

mládí asi netušili, že kdyby jich bylo deste tisíc, přinesli by své

zemi větší zlo, než komunisti."

Pane Kadleci komunisti a komunizmus prinesl Ceskemu statu to nejhorsi zlo! Pakli ze ovsem nepotrebujete komunizmus rehabilitovat v ocich ceske spolecnosti.

O. Kadlec 12.8.2010 1:11

Velmi oceňuji, pane Klvaňa,

jak jste se pokusil vyrovnat s námitkami. I když se vším nesouhlasím, má to vejšku.

poznámky: - atentát měl význam a jasné výsledky. Mýlíte se, když si myslíte, že ne. To se dá rozebrat, ale není to už k věci.

 - s násilím se musí opravdu opatrně. To je důležité pro DNES, protože je pochopitelné, že dvacetiletý kluk po válce skutečně nemusí rozumět větě, kterou jsem právě napsal. Z tehdejší perspektivy se dá jejich jednání pochopit, i když ne omluvit. Z DNEŠNÍHO hlediska však nelze pochopit heroizaci těchto lidí. A oni to dělají DNES. Už není rok 1953!  Jsou to cvoci.

 - násilí musí být promyšlené, nacvičené, a odůvodněné. A je dobré mít krytá záda, není-li to předem vyloučeno. A měl byste vědět, když riskujete život, že je tu někdo druhý, kdo bude riskovat vlastní život, aby vás vysekal. Někdo, kdo je "nad vámi". Já nejsem pacifista, a asi mylně se to domníváte o těch, kdo odmítají SVÉVOLNÉ užití násilí. Zásadní otázkou pro mne je: kdo je do akce vyslal? Když to budu já tak se budu ptát - kdo mě na tu policejní stanici posílá a proč. A co nastane pak, když poslechnu. Co ze mne bude. Ještě jednou: jen cvokovi je líto, že Mašínovi nerozpoutali občanskou válku. To přirozeně ani nemohli, ale jejich obdivovatelům je to líto! Není dobré sedávat s takovými lidmi...

 - DNES je nad slunce jasnější, že individuální teror, pokus o puč, a podobné avantýry, neměly a nemohly mít žádný vliv na osvobození od komunismu. Přitom jsme už svobodni od komunismu. Jak se to mohlo stát? NO ASI někdo vymyslel nějakou jinou strategii, jak se zbavit toho hnusného režimu, a trpělivě ji rozvíjel! A pak že na výsledku nezáleží...vyhlídky na úspěch v boji proti zlu jsou to první na čem záleží. Když jde všechno špatně,  potřebujete naději. V případě, že voják ztratí jakékoli vyhlídky, zatřelí sebe, a ne kolemjdoucího. Chápu ovšem, že kluci Mašínovi nevěděli, že nemají šanci, a ani při svém mládí asi netušili, že kdyby jich bylo deste tisíc, přinesli by své zemi větší zlo, než komunisti.

S. Prosek 12.8.2010 0:38

mam obavu

ze kdo v te situaci nezil a nepoznal ji (etapa drastickeho ceskeho bolsevizmu) nikdy nedokaze Masiny pochopit.

Nikde jsem nezjistil ze by Masini stali o jakekoliv uznani, naopak. Podle jejich dopisu proc se nezucastni Paumerova pohrbu, slo o nechut k soucastne situaci politicko spolecenskeho stavu v CR za poslednich 20 let.

Jestlize do dnes je jednou ze "statopravnich" politickych stran naslednik KSC s clenstvem datujicim se z byvalych zamestnancu STB, Pohranicni straze, LM, bacharu atd soustredujicich se treba kolem tz "pratel ceskeho pohranici", pak je pochopitelne ze Masini, kteri proti nim bojovali nemaji zajem delat stafaz v takovem prostredi.

To ze pan prezident je "nevyznamenal" vzhledem k jeho politickym zajmum je Masinum zrejmne uplne jedno.Ceska spolecnost ma v sobe zabudovan skanzen zbytkovych bolseviku, kteri pouzijou vse k udrzeni se vcetne lzi pomluv proti Masinum, kteri se bolsevizmu postavili se zbrani.

Je pochopitelne ze te skupine ktera po zapoceti konfliktu okamzite hleda komu by se vzdala Masini naprosto nespadaji do jejich sablony!