10.12.2022 | Svátek má Julie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jirka antiodpůrce 15.1.2009 10:13

Re: Jina elektrarna

Tento člověk má konečně pravdu pravdu,je to zatím doplňkový zdroj.Zatím.Technologie se neustále zdokonalují k vyššímu výkonu.

Jirka antiodpůrce 15.1.2009 10:08

Česká závist a ruce v kapse

Máte pravdu ,pan Železný je likvidátor a škůdce nových pokroků a měl by se nad sebou v dnešní době hodně zamyslet.Kecalů a rýpalů do těch,kterým to jde a mají úspěch bylo dost a zaplať bohu jich rapidně ubývá.Vždyť,jak říkáte byli pro budoucnost nebezpeční,vemte si plynovou kryzi.Ať o ní teď mluví,tím ať se zabývá,až to energeticky padne ,tak ho lidi takového....ukamenují,to se to potom všechno obrací.Takovíto nebezpeční"brzdiči a pochybovači -mařiči"by se měli uvazovat k ústřednímu topení na pouta!!!Je to všechno v té naší české závisti.Nic jiného.Pan Železný jinou nemoc nemá.Nemoc se jmenuje závist ,latinsky závistum financum.. :-).Nebojte on odpadne sám,jako ten nádor...

petr skala 5.2.2007 17:59

Re: Ekonomické zákony

samozrejme mate pravdu a sam bych byl rad kdyby tomu tak bylo. ale prave lidska vule - cti dotace a subvence - muze ten konec oddalovat za samu hranici unosnosti. v zeleno-socialisticke evropske unii si o tom nedelam moc iluzu. v ramci boje za zdrave zivotni prostredi (kdo by na to neslysel?) projde cokoli.

btw: vetrniky u nas zazivaji boom a jeste tak plus/minus 5 let budou. k tomu zivotnost 20 let. znamena to snad ze do svych 55 let se budu muset pri pohledu na nejaky "mlynek na penize" vzdy nas*at?

kibenda 23.3.2006 12:36

Přidávám pro ty, kteří se dostanou ke článku se zpožděním

Před tím, než se bývalý náměstek ministra žp Ladislav Miko odebral na vysoký post do Brusele, svolal na MŽP tiskovku (cca únor 2005) a tam představil Větrnou mapu, kterou ministerstvo ve spolupráci s Ústavem fyziky atmosféry AV připravilo pro to, aby bylo investorům, starostům i odpůrcům větrníků jasno, kde to fouká. Vzadu tam tehdy seděl takový starší pán, který se pořád hlásil o slovo, ale nějak na něj nevyšlo. Pak říkal okolosedícím, že on je právě z toho ústavu AV a že ta mapa, kterou připravili, vypadala úplně jinak, že tam byla asi pětina či ještě méně míst, než je vyznačeno na této oficiální. Kdopak ji upravil pro potřeby investorů?
Zajímavé je, že když se dnes podíváte ne www.env.cz/databáze tiskových zpráv - 14.3.2005 , tak mapa už tam vystavená není. Jakpak se k ní veřejnost dostane? Pročpak ji znalci a odborníci skrývají?
Jéžiš, kdyby tohle udělal např. ČEZ, tak se Zelení po... a už se soudí, píší do Bruselu, bonzují naši republiku na celém světě. Ale tady nic, vždyť jde o mantru využívání větrné energie a o větrnou lobby. Jako tečou nevládkám peníze z Rakouska a blokují rozvoj jádra v ČR, podobně je to s penězi od výrobců stožárů a vrtulí, kteří tu udělají kšeft, zaplatí nohsledům a půjdou dál.
A kde je boj za záchranu české a moravské krajiny? Bursík v TV říkal, že i právě s větrníky je krásná. A že to všichni zaplatíme z daní? A proč by to Zeleným vadilo? Vždyť ti jsou právě placeni ze zahraničí, aby tu zabrzdili hospodářský rozvoj. Pátá kolona!
Enik 19.3.2006 13:16

Re: Re: Jsem zděšen !!!

Už dnes způsobují VE postavené v západní Evropě obrovské problémy i u nás. Vzhledem k tomu, že je velká část Evropy propojená na jednu energetickou síť, je jakákoliv nestabilita přenášená do celé této sítě. Fluktuaci výkonu VE na holadském pobřeží, tak "vychytávají" i naše elektrárny. Přidejme si ještě trochu té nestability z vlastních zdrojů a přestaňme se divit že nám kolísá napětí v síti!
Enik 19.3.2006 13:06

Re: Jsem zděšen !!!

Obhajovat výstavbu VE nutností úspor uhlí, je projevem naprosté neznalosti problému! VE nám žádné uhlí neušetří!!! VE je zdroj který potřebuje neustále "horkou rezervu" Představa že když bude foukat vítr, tak v Tušimicích zastavíme zauhlování, je představou idiota! Výkon VE je závislý na rychlosti větru! Tato závislost je však silně nelineární, přesněji řečeno výkon roste s třetí mocninou rychlosti větru!!! Pokud bude VE stavěná na rychlost větru 10m/s, pak při poklesu rychlosti na 5m/s klesne její výkon na 12,5%!!! Poryvy větru tak zákonitě způsobí fluktuaci výkonu, kterou je nutné někde nahradit!!! Největší problém je v tom, že gradient rychlosti větru je vyšší než regulační schopnost energetické sítě.  Při určité hodnotě výkonu z takto nestabilních zdrojů, hrozí energetické síti totální zhroucení!!! Nejvyšší regulační schopnost mají klasické vodní elektrárny, následně PVE pak jaderné a následně uhelné. Tepelné elektrárny totiž mají obrovskou výkonovou setrvačnost a proto je neekonomické je odstavovat. Při nadbytku výkonu se tento "ukládá" do přečerpávacích elektráren a nebo se vyváží do zahraničí. Pokud tedy dojde k přebytku výkonu,odstaví se vodní elektrárny, potom přejdou PVE do režimu čerpání vody do horní nádrže, následně pak dojde ke snížení výkonu v JE až na posledním místě se snižuje výkon v UhE! Pokud bychom měli ve VE instalovaný výkon 1000MW a tyto elektrárny běžely v jednu chvíli na plný výkon, pak by tento výkon převýšil regulační schopnost všech vodních elektráren na našem území. Následně by došlo ke snížení výkonu v JE. Pokud by následně došlo k prudkému poklesu rychlosti větru, pak neprodleně najedou VodE, co nám bude chybět budeme muset dovézt ze zahraničí, protože JE potřebují několik minut. Dojde-li k následnému zvýšení výkonu z VE začneme vyvážet a odstavovat. Zkuste to dvakrát během pěti minut a v polovině Evropy bude tma tmoucí!!! Regulátory to odstaví! VE nám žádné uhlí neušetří!!!!
Ondřej Doležal 19.3.2006 0:06

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Schopnost legálně se chytit a legálně využívat penězovod já osobně považuji za velký povahový klad...

to s tím nickem mě taky napadlo, to respektuji, bohužel to skýtá jistá nebezpečí v nefér pozici (výhodě) toho světa virtuálního oproti světu (a osobám) reálnému, čehož ten svět virtuální často zneužívá, což je, bohužel, obvyklý obrázek podobných polemik či konfrontací
jinak k Vašemu dotazu - ten Vámi naznačený řetězec samozřejmě opticky dává mnoho prostoru ke spekulacím a domněnkám, otázkou je, jaká byla realita a proč, na což nyní nedokáži odpovědět, neboť to nevím; co se týká Vámi uváděných cifer, též nemohu  komentovat, ale  z útržkovitých informací, které mi uvízly v paměti, se mi to příliš nezdá; jelikož zítra budu shodou okolností a v úplně jiné záležitosti s Pávkem hovořit , není problém se na tyto záležitosti zeptat; subjektivně se domnívám, že  realita je jiná, protože takovouto průhlednou, banální a jednoduše dohledatelnou konstrukci by možná vymyslel tak pan Gross a nikoli, jak uvádíte, protřelý "tunelář"; také by byla značně nelogická následná veřejná prezentace, popularizace a informační otevřenost v dané záležitosti; podle mě celý problém spočívá v nepříliš dobré ekonomické bilanci, která prozatím nekoresponduje s plánovynými hodnotami; přirovnávat či považovat  ovšem tuto skutečnost za doklad korupce či podobného jednání je značně nefér; pokud jste tak dobře informován ohledně všeho, co souvisí s jindřichovickými větrníky, jistě je Vám znám i fakt, že Pávkova "popularita" u stávající mocenskopolitické garnitury je na bodu mrazu, takže z toho lze i celkem jednoznačně odvodit, s jakým nadšením by mu někdo pomáhal, poskytoval podporu při podobném projektu popř. by ho kryl, pokud by tam nějaký reálný problém existoval
pavel 99 18.3.2006 23:59

Re: pokračování

"....silný a svobodný duch si uvědomuje jak důležité je dál hájit rozumně zvolenou cestu..." - kde já podobné fráze slyšel nebo četl? Nebyly to zástupy různých "veleduchů" co razily cestu k "lepším příštím" aby to skončilo masakry a hladomory? "..Polemika nad jeho článekem je vlastně zbytečná,..." - zvláště pro toho, kdo nemá argumenty. A je vážně dojemné, že se oháníte Kaplanovou turbínou - ten pán totiž nepotřeboval k realizaci svého díla žádné "duchy", nýbrž právě ony přízemní výpočty, jako pan Železný. Mimochodem - odpůrců (nejen Kaplanovy) turbíny mohu dodat slušný seznam. Čistě náhodou se velice kryjí s těmi vašimi "zelenými veleduchy".
pavel 99 18.3.2006 23:49

Re: Jsem zděšen !!!

"...Lidská hloupost a malost je obrovská...." - bezezbytku podepisuje a Váš výpotek je toho důkazem. Jenom doufám, že Vy sám nejste ani studentem (nemluvě absolventem) ČVUT. Jakmile může souhrn suchých faktů "...Pohanět a poškodit něčí usilovnou snahu..." je otázkou k čemu ta snaha vlastně směřovala. K Vašim "faktům": "...Proč by to dělala, kdyby to nebylo rentabilní..." - to je vážně objev. Pokud by někdo zákonem nařídil povinnost vykupovat housky a za trojnádobek běžné ceny tak by to také bylo LUKRATIVNÍ a kde kdo (možná i ČEZ) by se na to vrhnul. Co na tom může překvapovat? Slyšel jste o "důkazu kruhem"? A dále vyjádření "...Jaderná elektřina ano, ale ne na ruskou podrážku dávat západní svršek..." - dává tušit hloubku Vaší nezdolné odbornosti. To se doslova komentuje SAMO.
pavel 99 18.3.2006 23:39

Re: Re: Re: Copak v plynu není hlavní hořící složkou prvek "C" a výsledkem hoření CO2?

"...Že Vám nepůjde PC nebo lednička či se nebude moci dévat na současný stupidní díl Vyvolených ?.." - možná Vám to ještě nikdo neřekl, ale kromě ledničky a televize existuje něco jako průmysl a ten potřebuje energii velmi nepřetržitě. A co by kohokoli přesvědčilo? Napojte se na OZE, užívejte výrobky vyrobené v manufakturách napájených výhradně OZE a po pár letech dejte vědět.
pavel 99 18.3.2006 23:35

Re: Re: Re: Re: A co naše krajina?

"...Co trasy vysokého napětí..." - a z těch větrných monster se bude proud odvádět bezdrátově? Čím to asi je, že díky oněm Vašim "prozíravým duchům" v Německu občas začínají být přetíženy páteřní sítě - dokonce i u nás - a pokud s tím hračičkováním nepřestanou, bude nutné stavět další a další trasy? A tepelné elektrárny ? To zase můžeme děkovat géniům, co chtjí odstavovat jaderné elektrárny a blábolí o jejich nahrazení větrníky a podobnými hračičkami. Ve výsledku to dopadne jako ve Švédsku - kromě energetického kolapsu se potřebný proud vyrobí v neodsířených tepelkách někde v Polsku. A Černobyl - můžete uvést ony statistiky o nárůstech nádorů (např. v ČR)?
Bedřich 18.3.2006 23:22

Re: pokračování

Milý pane ne vše, co vypadá jako pokrok je vždy přínosem. Příklad se nabízí zrovna u vámi zmiňovaného Edisona. Na jedné straně Edison, propagátor stejnosměrného proudu na straně druhé pánové Westinghouse a Tesla, propagující proud střídavý. Edison utratil majlant aby dokázal, že budoucnost patří stejnosměrnému proudu. Používal pro to veškeré možné prostředky. Jím najímané osoby jezdili po "Státech" aby strašili střídavým proudem (mimo jiné používal jako důkaz v té době vynalezené elektrické křeslo): Střídavý proud je dobrý pouze k zabíjení lidí!! Kupoval psy a kočky a osobně na nich předváděl, jak je střídavý proud seškvaří. Edison sice vynalezl žárovku, ale ve vývoji NEMĚL pravdu. Budoucnost dala za pravdu jeho protivníkům.
občan Kane 18.3.2006 23:17

Re: Re: Copak v plynu není hlavní hořící složkou prvek "C" a výsledkem hoření CO2?

Co máte pane proto větrné a sluneční energii ? Ještě proto, že jí nedokážeme lépe využivat neznamená, že z toho mysíte mít mindrák. Co Vás pak přesvědčí , aby se začala využívala ? Že Vám nepůjde PC nebo lednička či se nebude moci dévat na současný stupidní díl Vyvolených ? Pokud se nezačneme učit lépe využívat obnovitelné zdroje už dnes,  zítra by pro další generace  mohlo být pozdě.
občan Kane 18.3.2006 23:10

Re: Re: Re: A co naše krajina?

Co trasy vysokého napětí. Co například sloupy přenašečů  mobilního signálu ty Vám nevadí ? Co povrchové doly v severních Čechách a jejich výsypky. Máte stejný sentiment k jejich ladným křivkám a k tomu co udělaly s reliéfem krajiny  ? A co tuny spadu z tepelných ektráren jak prospívaly a prospívají Vám i Vašim dětem ? A už jste zapomněli , či jste si nezažili na vlastní kůži 26.4.1986 ? Když bouchnul Černobyl. Ptali jste se po statistikách lékařů kolik přibylo rakovin štítné žlázy u ročníku nejvíce postižených touto havárií  v Čechách ? I tak se ptejte, abyste měli komplexní pohled na energetiku a nejen na ní.
občan Kane 18.3.2006 22:54

pokračování

Omlouvám se za gramatické chyby v předchozí části příspěvku. Pohlédneme li do zahraničí s určitostí jistíme, že trend ve vyspělých zemích je maximálně využívat obnovitelné zdroje energie a procento zastoupení této elektřiny v celkovém portfoliu dále zvyšovat. I tam je tato elektřina dražší než "tvrdá". Ale, zjednodušeně řečeno, Edisonovi taky nevěřili, že žárovka má budoucnost. Navíc se předpokládá významný pokrok a další zlevňování technologií v oblastech obnovitelných zdrojů. To by pan Železný mohl vědět nebo alespoň tušit z materiálů, které jsou dostupné i na ČVUT. Polemika nad jeho článekem je vlastně zbytečná, ale to si člověk uvědomí až když píše řádky. Z jeho článku čiší ona typická lidská malost , ta, která je o to silnější právě v českém regionu. Naopak silný a svobodný duch si uvědomuje jak důležité je dál hájit rozumně zvolenou cestu nástupu  obnovitelných zdrojů energie a zároveň jak těžké bude touto cestou jít. Ale tak tomu bylo vždy když přicházela nová doba a nesla nové souvislosti. Pánů Železných už naše zem nesla mnoho a dnes po nich neštěkne ani pes. A nakříklad Kaplanovy turbíny se točí a o jejich odpůrcích nikdo dnes už nic neví. Zůstaňme optimisty !
občan Kane 18.3.2006 22:36

Jsem zděšen !!!

Lidská hloupost  a malost je obrovská. Nevím čím pan Železný na ČVUT je zda studentem či pedagogem. V obou případech mi jde mráz po zádech ! Takto zásadní postoj lze očekávat jen od technicky smýšlejícího člověka. Tak zoufale jednostraný pohled na problém v dnešní době je přinejmenším silně zarážíející a zároveň velmi nebezpečný. Nese se bohužel i v duchu současné novinářské praxe. Pohanět a poškodit něčí usilovnou snahu. Bylo  velkou těžké jeho článek dočíst. Nebylo těžké jeho postoje pochopit.
Pro ty z nás kdo dokáží o záležitostech současné české energetiky, prosím zůstaňme u české energetiky, přemyšlet v souvislostech a s odstupem uvˇu několik faktu, či alespoň informací. ˇ
O stavbě obnovitelných zdrojů energie, tedy i o větrných elektrárných uvažoval hlahé paměti už i bývalý režim. Nechal si proto u ČHMÚ zpracovat mapu větrných oblastí ČR, aby si zjistil na kterých územých by se dalo počítat se stavbami větrných zařízení.
V souvislosti s tím je třeba i uvést, že ČEZ založil divizi, které se bude praávě a výlučně zabývat stavbami větrných elektráren a v současné době již dělá kokrétní kroky k získání pozemků pod nejatraktivnějšími lokalitami. Proč by to dělala, kdyby to nebylo rentabilní.
Tepelné elekreárny prostě jednoho dne doslouží. Je to tak . Do té doby si více či ještě více zničíme těžbou uhlí i dalšími souvisejícími činnosti zbytky severních území republiky. Je třeba si říci proč tak drahou surovinu jako je uhlí stále ještě pálíme. Dosah využití např. v chemickém průmyslu je nedoceněný. A co zde zústane dalším generacím za suroviny ? Nehledě na to, že nikdo z nás by ve vytěženém ůzemí povrchového dolu si domov nezaložil. Pane Želzný byl jste se někdy projít po výsipce povrchového dolu a sněžlil si představit, že na tomto území mysíte prožít celý život už jenom pro to, že vám minulé generace nenechaly jinou možnost ? Jaderná elektřina ano, ale ne na ruskou podrážku dávat západní svršek. Atd. atd.atd.
Lucius Malfoy 18.3.2006 19:20

Re: Re: Re: Re: Re: Schopnost legálně se chytit a legálně využívat penězovod já osobně považuji za velký povahový klad...

Moje podklady vycházejí z otevřených zdrojů (citoval jsem jich už dost), například z jindrichovice.cz, resec.cz, enercon.de, sfzp.cz, justice.cz a z ARESu (některé z "firem", zúčastněných na jindřichovickém tunelu jsou fyzickými osobami). K otázce činnosti či nečinnosti PČR a finančního úřadu ve Frýdlantě se tady vyjadřovat nebudu.
Lucius Malfoy 18.3.2006 19:07

Re: Re: Re: Re: Re: Schopnost legálně se chytit a legálně využívat penězovod já osobně považuji za velký povahový klad...

Nejprve snad k anonymitě - mám za to, že v diskusi, vedené na veřejném webovém prostoru není používání reálných jmen nikterak opodstatněné - naopak, zlounský Malfoyův nick používám poměrně dlouho a konzistentně a při dohledávání mých názorů vám jistě udělá lepší službu, než jména stylu Josef Novák, Radek Korbelář, Pavel Štastný či Bohumil Rychtr. Popravdě řečeno je mi vcelku jedno,jmenujete-li se Ondřej Doležal nebo jakkoliv jinak. Pokud ale chcete pátrat, doplním vám IP - 213.180.47.155. To už je k motivaci - nikdo mne neplatí za to, že se pokouším ukázat, jakým způsobem se větrný tunel prosakuje do politiky ani za nic podobného, plat pobírám za práci v oblasti IT a energetik už nejsem nějakých 15 let ... No, a teď mi zkuste odpovědět, jestli vám to, nač jsem se tázal v příspěvku, na který reagujete připadá správné ...
pavel 99 18.3.2006 14:26

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Schopnost legálně se chytit a legálně využívat penězovod já osobně považuji za velký povahový klad...

Doporučuji Vám přečíst zákon, dle kterého (nepřesně řečeno) pan Pávek podniká. A mimochodem - dotace zmiňoval on sám a můžete je ověřit na webu Jindřichovic Pod Smrkem - což je snad seriozní zdroj, že?
Ondřej Doležal 18.3.2006 14:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Schopnost legálně se chytit a legálně využívat penězovod já osobně považuji za velký povahový klad...

větný rozbor asi není smyslem naší polemiky, takže jenom závěrečnou poznámku z mé strany: kvantifikace možností, jakým způsobem lze podnikat, nebyla smyslem toho, co jsem chtěl říci; i přesto, pokud z daného odvodíte pouze dvě eventuality, je to málo; slovo dotace (navíc ve spojení s termínem "podnikat ") je obsaženo POUZE ve Vámi uváděné eventualitě, nikoli ve větě, kterou citujete - toť jenom stručně k logice věci
pavel 99 18.3.2006 14:01

Re: Re: Re: Re: Re: Schopnost legálně se chytit a legálně využívat penězovod já osobně považuji za velký povahový klad...

"...Ano, podnikání starosty Pávka je legální a přináší to své ovoce, což Vám evidentně vadí. Pro Vás je zřejmě obvyklejší podnikat nelegálně,..." - vidím zde v protikladu 2 eventuality - legální podnikání s dotacemi a nelegální podnikání. Přičemž nevidím jiný důvod (v příspěvku na který reagujete nevidím nějaké vzývání nelegálního podnikání). Vy snad ano?
Ondřej Doležal 18.3.2006 13:57

Re: Re: Re: Re: Schopnost legálně se chytit a legálně využívat penězovod já osobně považuji za velký povahový klad...

Pane Pavle, z logiky věci: vyplývá snad z mého příspěvku, že veškeré legální podnikání je dotováno? A že jiné, než dotované podnikání, je nelegální? Když jsme u toho rozumu a jeho hodnocení, jak byste Vy sám ohodnotil Váš rozbor mé věty, navíc vytržené z kontextu reakce na úplně jiný příspěvek?
Ondřej Doležal 18.3.2006 13:42

Re: Re: Re: Re: Schopnost legálně se chytit a legálně využívat penězovod já osobně považuji za velký povahový klad...

Můžete mi, prosím, objasnit, z čeho pramení Vaše přesvědčení, že to byla zlodějina a že Pávek se na náš úkor obohatil? Můžete to nějak doložit? Stejně jako u Vašeho kolegy Vás musím odkázat na orgány činné v trestním řízení a Vaši povinnost je ze zákona o takové skutečnosti informovat, pokud Vám jsou známy. Pokud ne, tak je obvyklá anonymní lživá a pomlouvačná rétorika jejíž důvody jsou pro mne záhadou.
Ondřej Doležal 18.3.2006 13:33

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ondřej Doležal: Rozhodně nejsem zaslepený a oddaný člen fanklubu Petra Pávka, ač ho znám osobně...

Já nepolemizuji o energetické problematice, protože se jí nezabývám a a ni jí nerozumím, ale na rozdíl od Vás to klidně přiznám. Já reaguji na smysl a principy této diskuse, kde jednotlivým přispěvatelům připadá naprosto normální  bezostyšně, anonymně a lživě tvrdit, mlet a blábolit cokoliv, co zrovna hraje jim do karet, kde si potřebují přihřát svoji vlastní polívčičku popř. ulevit svému pošramocenému egu.
O Vašem vzdělání, intelektu a gramotnosti si celkem bez problémů uděláme obrázek dle Vašeho slovníku, aniž bychom to potřebovali dále nějak komentovat. Na Vaši "úroveň" rozhodně klesat nemíním.
Ondřej Doležal 18.3.2006 13:20

Re: Re: Re: Re: Schopnost legálně se chytit a legálně využívat penězovod já osobně považuji za velký povahový klad...

Omlouvám se, ještě jsem zapomněl na Váš dotaz : já nestavím větrníky, tudíž můj výnos z této zakázky byl nula a to i bokem.
Pokud mohu i já jeden "relevantní" dotaz? A Vaše motivace, příp.kolik Vy shrábnete za obdobné anonymní urážlivé a lživé výpady, proč to děláte a kdo Vás za to platí? A v případě, že je to pouze Vaše privátní občanská iniciativa, kde berete ty údaje a argumenty obsažené ve Vašem příspěvku a proč vše děláte anonymně a nejste ani schopen uvést svoje jméno?
Ondřej Doležal 18.3.2006 13:03

Re: Re: Re: Re: Schopnost legálně se chytit a legálně využívat penězovod já osobně považuji za velký povahový klad...

Vynechám skutečnost, že jako anonymní pisatel si celkem beztrestně můžete tvrdit, co chcete, aniž k tomu máte nějaké relevantní podklady. Pokud by to tak bylo, brání Vám něco, abyste podnikl potřebné právní kroky a zjednal tedy  v této podle Vás, nelegální, tunelářské akci patřičnou nápravu? Dále bych Vás rád upozornil, že pokud Vám jsou takovéto skutečnosti známy, je to ze zákona Vaší povinností, jinak se vystavujete riziku postihu Vy. Ale ono to asi bude trošku jinak, že?
Lucius Malfoy 17.3.2006 19:11

Re: Re: Re: Schopnost legálně se chytit a legálně využívat penězovod já osobně považuji za velký povahový klad...

Moc se mi líbí, jak větrného tuneláře petra Pávka ztotožňujete s Jindřichovicemi :-) No dobrá, pracuju v iném oboru a nejsem ve vztahu k "vtětrné branži" soutěžitelem, takže ve vztahu ke mně Vaše námitka padá. A te´d mi povězte, považujete za správné, aby za zakázku v reálné hodnotě maximálně 40 mio (velmi, velmi nadsazené číslo, Enercon odhadoval náklady na dva své fofrníky včetně instalace na nějakých 35 mio korun) inkasovaly firmy, spojené v velkým větrným tunelářem navíc dalších 22 mio ? Za pár metrů přípojky, "energetický audit", trafačku, nafocení stavbu a desku pod stožár ? Pokud vám to připadá v pořádku, budu se ptát dál - připadá vám v pořádku, aby podnikatel (jednatel Resecu Petr Pávek) zadával obecní zakázku sám sobě (starosta obce Petr Pávek), nota bene prostřednictvím nastrčené "agentury mikroregionálního rozvoje" (jednatel Petr Pávek), aby bylo učiněno formálně zadost zákonu o veřejných zakázkách ? Ano, do kapes PP a jemu spřízněných firem natekl slušný výnos, ale Jindřichovicím zbyly dva fofríky s návratností v horizontu 30 let při plánované životnosti 12-15 let a závazek vůči SFŽP ve výši 9 mio plus úroky z půjčky cca 30 mio. Zbytek jsme panu Pávkovi zatáhli my všichni, pravda, díky panu Ambrozkovi... Nějakých žalostných 30 miliónů korun ze státního rozpočtu ... A te´d k Vaší osobě, zcela ve Vašem duchu se zeptám - kolik jste na té zakázce shrábnul bokem Vy ? Pokud se podivujete relevanci otázky, přečtete si svůj příspěvek, na který reaguji.
pavel 99 17.3.2006 19:08

Re: Re: Re: Schopnost legálně se chytit a legálně využívat penězovod já osobně považuji za velký povahový klad...

"...Ano, podnikání starosty Pávka je legální a přináší to své ovoce, což Vám evidentně vadí.   Pro Vás je zřejmě obvyklejší podnikat nelegálně, ale pak se nesmíte zlobit, že na Vás dotace nezbydou..." - Vy vážně věříte, že veškeré LEGÁLNÍ podnikání je dotované?  A jinou možností je už pouze NELEGÁLNÍ podnikání? (Přiznám se, že jste mi připadal mnohem rozumnější.)
vita 17.3.2006 18:48

Re: Re: Re: Schopnost legálně se chytit a legálně využívat penězovod já osobně považuji za velký povahový klad...

Bohužel přináší JEMU ovoce z MÉ kapsy. Z vaší asi taky.
Nešť - nechť je to daň z blbosti, že jsme podobné zlodějny dovolili.
Ovšem naprostá drzost pana Pávka, který místo aby někde v koutku se snažil, aby na něj a jeho zlodějnu bylo zapomenuto se stane lídrem strany, jež naopak totéž prosazuje pro celý stát...
 
Pokud myslíte vážně to, co jste napsal, no tak potěš koště!
Ondřej Doležal 17.3.2006 16:34

Re: Re: Schopnost legálně se chytit a legálně využívat penězovod já osobně považuji za velký povahový klad...

Vidím, že Vaše frustrace ze skutečnosti, že dotace byla přidělena díky Pávkovi Jindřichovicím a Vám zřejmě ne, je pro Vás nepřekonatelná.
Ano, podnikání starosty Pávka je legální a přináší to své ovoce, což Vám evidentně vadí.   Pro Vás je zřejmě obvyklejší podnikat nelegálně, ale pak se nesmíte zlobit, že na Vás dotace nezbydou.
Pak je taky varianta, že  kromě anonymního kritizování neumíte nic - tak to taky sorry, ani za to se dotace nepřidělují.