4.12.2021 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

POLEMIKA: Klaus měl vždycky pravdu, jenže teď ji nemá

Třicet let jsem se v nejrůznějších diskusích neúnavně bila za Václava Klause a vysloužila si za to mnoho nevybíravých nadávek od těch, kdo ho nesnášejí. Prý jenom „papouškuju“ po něm, protože jsem jeho hloupá fanynka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Zinga 20.10.2020 9:18

Povstání expertů proti virálnímu nesmyslu.

Expertní skupina renomovaných mediků a zdravotních expertů varuje před tím, přimět stále novými hrozbami – mezi jiným i Lockdownem- obyvatelstvo k disiplíně. Požaddují změnu kurzu. Převažuje dojem, „že odpovědni setrvávají na stále stejném postupu a dokone zpřísňují opatření, na jejichž účinku a akceptanci musí být z vědeckého pohledu největší pochybnosti“. To vede k odklonu a útěku k falešným naukám o zpáse, ale ne ke zlepšení účinnosti navržených nebo nařízených opatření.“

Autoři jsou kliničtía univ erzitní vědci-medici.

“https://www.achgut.com/artikel/viraler_irrsinn_aufstand_der_experten

V. Novák 20.10.2020 9:14

Dvě poznámky, jinak souhlas:

1) Exponenciální růst je aproximace použitelná v době prvotního nárůstu epidemie (nebo řetězové reakce v A-bombě). Po určité době přestane mít koronáč dost nenakažených a neimunních (bomba dost jader U235/Pu239 ke štěpení), křivka se začne od exponenciály odchylovat, až dojde k inflexnímu bodu a křivka přejde do saturační (S-křivky). Dokud je nárůst exponenciální, znamená to, že jsme pořád na začátku.

2) Strašení... IVK používá obvyklou metodu, používanou zejména proti výrokům ruských politiků. Putin upozorní na nebezpečí - a český presstitut nebo politikář napíše, že "vyhrožuje", v lepším případě, že "straší". Upozornit dítě, aby nesahalo na horká kamna není strašení ani vyhrožování - pokud ho neupozorňuje Lavrov...

Š. Hašek 20.10.2020 9:14

Přečetl jsem a odložil stranou.

Až na další by se naše republika měla věnovat (pouze) epidemiologicky matematickému vztahu Klaus - vir.

Jináč se z toho nevyhrabeme.

A pozor na ty povodně! Předpověď byla jasná, a stejně si neprošťouchli propustky, strouhy.

P. Kmoníček 20.10.2020 9:14

Co si to dovolujete ?

P. Boublíková 20.10.2020 9:14

Když vás to tak strašně zajímá, tak si to vygúglujte.

P. Kmoníček 20.10.2020 9:13

Zingo, a co říkáte faktům, které v článku paní Varadinkové jsou ?

D. Píšťala 20.10.2020 9:12

Celej Pružinskej! Zachovejte paniku! Že zemřel s covidem, no to nic, to on je jenom nebožtík! Ten takzvanej Klaus, bosenský žid vám to klimatologicky vysvětlí, klidně bude tvrdit, že má s covidem opoziční smlouvu! Hned po Veškrnovi, taky nic kromě ostudy nic dalšího pořádnýho neudělal!

R. Langer 20.10.2020 9:10

Jo, určitě se už strachy celý třese.

Zato vy už máte dlouho plné kalhoty, co? ;-D

Š. Hašek 20.10.2020 9:09

Kecáte ..... hloupě.

Nejdřív se "rozvášníte", a potom druhé peskujete, že si dovolili něco napsat.

V. Cícha 20.10.2020 9:08

Jednoduše řečeno: sotvakdo popře , že dnes existuje mnoho nejistot, ale jedna jistota, o níž nelze pochybovat: s čínským virem a s Čínou jako takovou budou nedozírné dlouhtrvající problémy, stejně jako s COVID em a případně i s vakcinami, jsme prostě v rejži, snad už matička země má dost toho našeho rozmnožování na nesprávných místech, migrací, lží , podvodů nehorázností s jakou nakládáme se statistikami a k tomu ještě otázka jaké procento z nich je 100procentní pravda. V této době, myslím, nejlépe jsouna tommentálně výborní šachisté... málokterzý z nich zasedá vládách světa.

R. Langer 20.10.2020 9:07

Na 5G se fakt vyprdněte, tím se dostáváte mimo racionální hranice... :-P

Š. Hašek 20.10.2020 9:07

Přesné.

R. Langer 20.10.2020 9:06

Přesně tak... :-/

R. Vacek 20.10.2020 9:06

Pokud by Klaus i před vánocemi požadoval rázný zásah proti viru, nebyl by žádný důvod k tomu, aby se to rozšířilo. Tak, jak to dělají ti schopnější. Tedy testování, důkladné trasování a kontrolovaná karanténa infikovaných.

U nás zvládáme akorát testovat, tedy konstatovat stav.

R. Langer 20.10.2020 9:05

A proč by se něco takového mělo stát? Myslíte si, že se o sebe nedokáže postarat, aby to nechytil, na rozdíl od vás? ;-D

R. Langer 20.10.2020 9:04

Tak hlavně že panu prezidentovi Klausovi rozumíte naprosto dokonale... ;-D

V. Novák 20.10.2020 9:03

Ale odezní - ovšem stejně rychle, jako proběhla.

R. Langer 20.10.2020 9:03

Tak určitě! ;-D

J. Dvorská 20.10.2020 9:02

Čemu nerozumím, k tomu se nevyjadřuji . Chápete ! Pan Klaus také neměl rád, když ten , který neměl ponětí o ekonomice, dělal chytrého .

P. Zinga 20.10.2020 9:00

A co když ne? Co když by se to posunulo na Vánoce?

P. Zinga 20.10.2020 8:56

Proč si myslíte, ne, proč jste přesvědčeni, že pouze zastánci vládní linie mají pravdu?

Nejen Klaus, ale i tisíce skutečně renomovaných odborníků má jiný názor na řešení pandemie. Ale jako u klimaalarmismu, buď nedostanou mediální prostor anebo jsou , ne anebo, ale zároveň jsou dehonestováni. Popírači, covidioti atd-zkrátka styl a slovník rudozelené kliky. Nebude dlouho trvat, a slovník se rozšíří o fašisty, rasisty atd.

Zásadní pravidlo ideologů: využij každou krizi pro svůj záměr! (A když žádná nepřijde sama od sebe, vyvolej ji-viz klima.)

I stádo krav, rozptýlených po pastvině, se SEMKNE, přijde-li vlk. SEMKNĚME SE! To je i volání po každé islámské vraždě. Semkněte se, pod naším vedením, my vás ochráníme! I ty, co o to nestojí.

V. Cícha 20.10.2020 8:53

Dovoluji si jen pár poznámek k textu autorky: ta zmínka a nočení dříví do lesa, tedy, že lid ví stejně to, co mu pan Klaus říká tedy žáný argument spíš to jen potvrzuje, že tento názor asi inklinuje ke skutečnosti nelblíže. Dále pak, virem shkdáni nakaženými,ale asympnoničtí, pokud ju hospitalizování a patří pak vysokému procentu zotavených, mezitím zabírají lůžka v nemocnicích jinak než virem nemocným, omezují kapacitu lékařského personálu. vVneposlední řadě kontakt občana s lékařem pouze online rozhodně na blahu nikomu nepřidá. Navíc, znepokojující nárust nakažených je jistě dílem sezony, chřipkvého období a další možné pokročujlejší mutace vir unež existovala snad v lednu. A konečně možná není zcela zcestné připomenout jednu z hypotéz ... vliv záření z věží 5G, které jsou dnes nejméně ve 34 zemíc světa, ve valné většině technicky vyspělých ,což ale ostva by mělo co činit se způsbem chrany uzavírám se do samoty... důsledky budou mnohem horší než ten covid sám, proti tak silné pravděpodobnosti jakýkoli titul Ph.D. je chabou zbraní

J. Plzák 20.10.2020 8:52

Stovky epidemií už tady byly a odezněly. Jaderná reakce neodeznívá, ta prostě proběhne - v okamžiku. Jedná se o trochu debilní srovnání.

J. Dostál 20.10.2020 8:52

Jenže on si podvědomně myslí, že na té chodbě ležet nebude, protože není obyčejný člověk, a já tomu i věřím, protože to tak chápe i dostatečná skupina např. lékařů. No on Landau, když měl tu autonehodu, měl také nadstandardní pěči, a vědci se za války rovněž nedávali do první linie. Toto není kritika, jen konstatování, a to dokonce s pochopením.

P. Manda 20.10.2020 8:38

A kolik desetiletí jste zde vy ?

V. Klepetko 20.10.2020 8:38

Zdravím, paní Varadinková, s velkým překvapením zjišťuji, že působíte zde na Psu i jako autor, o jeden důvod více, proč mít Psa rád! :-)

V té polemice budete mít asi pravdu. I když se přiznám, že názory starého pána na covid 19 mě nezajímají, stejně tak jako jeho případné představy o lingvistice, Velkém třesku nebo příčinách Kambrické exploze: ideologické koncepty by prostě neměly být pracovním nástrojem k uchopení vědy! A proto Klausovi st. věřím jen v těch věcech, kterým on sám zjevně rozumí. Což asi epidemiologie zjevně nebude :-)

Původně jsem se už nechtěl k viru vůbec vyjadřovat. Různé politické tlachy kolem něj jsou stupidní, s velkým zármutek vidím, jak v té krizi blbnou i chytří lidé, a už mě ta lidská blbost se.re víc než samotný vir, takže jsem přestal sledovat ty žvásty chytrých hlav v televizi. A místo toho si dělám svou práci, dodržuji různá vládni nařízení, nemám přitom ambici posuzovat správnost těchto nařízení, a ve volném čase si čtu dobré knížky a i trochu vařím, protože manželka má na krku DPH...

Kovid 19 jsem už prodělal, a to poměrně neobvyklým způsobem, takže teď alespoň vím, že o viru nic nevím! :-))) Pevného zdraví všem diskuterům, i Vám, paní Mileno!

P. Manda 20.10.2020 8:31

Ministerstvo vnitra vedené Janem Hamáčkem připravuje novelu krizového zákona, která by omezila možnost občanů získat od státu informace.

Novela krizového zákona počítá s omezením toho, na co se občané mohou státu ptát. Zároveň by vládě umožnila prodloužit lhůty k poskytování informací, teoreticky až do skončení krize. O tom, které informace by se utajovaly, by rozhodovaly samotné úřady.

Už víte, co nás čeká, přátelé vlády?

Jo, a Václav Klaus se hluboce mýlil, když před časem napsal, že zákazy, příkazy, trasování a vytváření strachu a hysterie je zneužití protiepidemických opatření k radikální změně společenského uspořádání, že ano? VIDITELNÝ MACEK

P. Manda 20.10.2020 8:30

Copak bude asi paní Dvorská ? V čem jste profík madam ?

J. Matuška 20.10.2020 8:25

"Budiž slyšena i druhá strana."

D. Stirsky 20.10.2020 8:22

Titulek je hloupý. Ne světě neexistuje člověk, který by měl VŽDYCKY pravdu. "Errare humanum est" platí pro mne i pro Klause. Zrovna včera jsem udělal gramatickou superbotu "omýlat" a myslím, že celý můj dosavadní život je plný různých, byť neúmyslných, chyb. A tak se často mýlím, čili nemívám pravdu. Klaus nikdy na otázku, jaké že chyby udělal, nedal jasnou odpověď. To je jeho hlavní chyba, že si myslí, že on chyby nedělá. Že má vždy pravdu.