20.11.2019 | Svátek má NikolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLEMIKA: K ´pohledům´paní exministryněŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 8, poslední: 15.7.2011 22:31, přehled diskusí

Že víra hory přenáší je možné:
Autor: J. Ráž Datum: 15.7.2011 22:31

ale, že sexuální pud je silnější než víra nás historie přesvědčila milionkrát--viz nemanželské děti tisíců kněží, jeptišek i papežů, jakož i pedofilské skandály kněží o kterých se dovídáme v současnosti.

Jeden moudrý Ind pravil: "Sex není výtvor člověka...je to Boží dar".

P.S. Paní Kovářová jako ministr udělal mnoho hloupostí, ale ve své argumentaci má více pravdy než autor tohoto kritického článku.

Mimochodem:
Autor: M. Hanko Datum: 14.7.2011 13:48

Je veliká škoda, že pan autor předem deklaroval, že k samotné myšlence náhradního mateřství se nebude vyjadřovat. Bylo by myslím nanejvýš vhodné, kdyby nás kromě kritiky argumentace paní exministryně seznámil i se SVÝM pohledem, a ten si vyargumentoval!

víra:
Autor: M. Hanko Datum: 14.7.2011 13:20

To že víra hory přenáší, je snad jedno z nejpitomnějších úsloví, které znám.

Až dostane někdo z vašich příbuzných rakovinu, autore, můžete mu doporučit ať se vykašle na doktory a místo toho usilovně věří, že ho vyléčí bůh. Uvidíme.

Obdobně, můžete věřit že v důchodu to nějak dopadne, a pomůže vám případně bůh, a na nějaké zabezpečování se na stáří se můžete vykašlat, atd.

Re: víra:
Autor: R. Langer Datum: 14.7.2011 14:30

Pokud budete věřit dostatečně usilovně, tak vám bude jasné, že Boží vůle je, abyste umřel, a ne abyste se uzdravil, a budete s tím srozuměn. ;-)

Re: víra:
Autor: R. Langer Datum: 14.7.2011 14:33

... ovšem s tím důchodem doufám přeháníte... ;-)

Inu,:
Autor: F. Pavlis Datum: 14.7.2011 12:17

ona svoboda slova má jednu slastnou výhodu. Říkat lze beztrestně téměř cokoli.  Ale také jednu strašnou nevýhodu : odhaluje prázdnotu myšlení a křehkost argumentace.  Moudří to vědí a slova proto váží na lékarnických vahách.  Ne vždy se to nám všem ale daří....

Je to tak.:
Autor: A. Reček Datum: 14.7.2011 9:04

Paní exministryně skutečně ve svém článku se několikrát sekla.

Re: Je to tak.:
Autor: S. Ševeček Datum: 14.7.2011 9:19

Protože každý - slovy  k a ž d ý - sleduje především svůj osobní zájem, hmotný či nehmotný, zajímalo by mě, jak vlastně pan autor pohlíží celkově /a nikoliv na to, co se mu nelíbí na názorech paní exministryně/ na otázku přirozeného rodičovství a na princip Poručíme Větru Dešti za pomoci peněz, který se de facto objevuje v tom, jak zpupně a pyšně - tu pro ego medicinmanů, tam pro "pudový" zájem partnerů  

zvládáme nemoci a zranění, na která jsme před sto lety umírali, zachraňujeme předčasně narozené a poškozené děti, transplantujeme umělé orgány a geneticky modifikujeme tkáně"

Co ještě je a co už není ku prospěchu Lidstva (a spontánního řádu lidské interakce).