30.11.2020 | Svátek má Ondřej


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ráž 15.7.2011 22:31

Že víra hory přenáší je možné

ale, že sexuální pud je silnější než víra nás historie přesvědčila milionkrát--viz nemanželské děti tisíců kněží, jeptišek i papežů, jakož i pedofilské skandály kněží o kterých se dovídáme v současnosti.

Jeden moudrý Ind pravil: "Sex není výtvor člověka...je to Boží dar".

P.S. Paní Kovářová jako ministr udělal mnoho hloupostí, ale ve své argumentaci má více pravdy než autor tohoto kritického článku.

R. Langer 14.7.2011 14:33

Re: víra

... ovšem s tím důchodem doufám přeháníte... ;-)

R. Langer 14.7.2011 14:30

Re: víra

Pokud budete věřit dostatečně usilovně, tak vám bude jasné, že Boží vůle je, abyste umřel, a ne abyste se uzdravil, a budete s tím srozuměn. ;-)

M. Hanko 14.7.2011 13:48

Mimochodem

Je veliká škoda, že pan autor předem deklaroval, že k samotné myšlence náhradního mateřství se nebude vyjadřovat. Bylo by myslím nanejvýš vhodné, kdyby nás kromě kritiky argumentace paní exministryně seznámil i se SVÝM pohledem, a ten si vyargumentoval!

M. Hanko 14.7.2011 13:20

víra

To že víra hory přenáší, je snad jedno z nejpitomnějších úsloví, které znám.

Až dostane někdo z vašich příbuzných rakovinu, autore, můžete mu doporučit ať se vykašle na doktory a místo toho usilovně věří, že ho vyléčí bůh. Uvidíme.

Obdobně, můžete věřit že v důchodu to nějak dopadne, a pomůže vám případně bůh, a na nějaké zabezpečování se na stáří se můžete vykašlat, atd.

F. Pavlis 14.7.2011 12:17

Inu,

ona svoboda slova má jednu slastnou výhodu. Říkat lze beztrestně téměř cokoli.  Ale také jednu strašnou nevýhodu : odhaluje prázdnotu myšlení a křehkost argumentace.  Moudří to vědí a slova proto váží na lékarnických vahách.  Ne vždy se to nám všem ale daří....

S. Ševeček 14.7.2011 9:19

Re: Je to tak.

Protože každý - slovy  k a ž d ý - sleduje především svůj osobní zájem, hmotný či nehmotný, zajímalo by mě, jak vlastně pan autor pohlíží celkově /a nikoliv na to, co se mu nelíbí na názorech paní exministryně/ na otázku přirozeného rodičovství a na princip Poručíme Větru Dešti za pomoci peněz, který se de facto objevuje v tom, jak zpupně a pyšně - tu pro ego medicinmanů, tam pro "pudový" zájem partnerů  

zvládáme nemoci a zranění, na která jsme před sto lety umírali, zachraňujeme předčasně narozené a poškozené děti, transplantujeme umělé orgány a geneticky modifikujeme tkáně"

Co ještě je a co už není ku prospěchu Lidstva (a spontánního řádu lidské interakce).

A. Reček 14.7.2011 9:04

Je to tak.

Paní exministryně skutečně ve svém článku se několikrát sekla.