17.8.2022 | Svátek má Petra


Diskuse k článku

POLEMIKA: Jak se naučit s covidem (ne)žít

Přečetl jsem si stať pana Hrušky z Ústavu pro výzkum a vzdělávání v Brně. Tvrdí, že očkování nestačí a musí být realizována opatření proti šíření infekce, vlastně lockdowny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Novák 17.12.2021 14:18

Zase jeden, co hovoří o epidemii, která není ani nikdy nebyla.

P. Vychodil 17.12.2021 10:30

jak bude vypadat žití s kovidem:

1/nahubky navždy

2/očkování všech 2-3x ročně

3/omezení života, volnočasových aktivit navždy

K tomu bude sloužit právě se rozjíždějící operace Omicron:

Delta se již vyčerpala, nasazen Omicron, lehčeji se šířící, obcházející současné vakcíny, samozřejmě nejvíce napadající oslabená individua (několika dávkami Pfizeru)

Nové obrovské celosvětové vlny pandemie vyvolají běsnění medií, tlaky na vlády ke zpřísňování, úmrtí "s kovidem" mnohonásobně překročí nynější maxima (každý totiž umře s kovidem)

To si vyžádá novou, upravenou dávku od Pfizeru (tedy dle ředitele Biontechu vlastně 3)

všechny covid pasy se anulují, neb bude nutmo začít kvůli Omicronu znovu

PS. Dumejte, co přijde po úspěšné "operaci Omicron"...

Š. Hašek 17.12.2021 11:14

Souhlas.

Je to plíživý kolaps společnosti. Nezáleží na tom, že si to polovina vrchnosti (vzhledem k jejímu "vzdělání") ani neuvědomuje.

A to všechno kvůli tomu, že lidičkám byl naordinován strach a pokřivená data. Podobně jako ten "boj s klimatem". Ta z Lejna chce řídit klima z brusele, na planetě Zemi!!!

P. Vychodil 17.12.2021 14:32

je otázkou, jakým způsobem se dá tato genocidní operace přerušit. Vládci tohoto světa mají k dispozici veškerou technologii (tím myslím i propagandu, psyops...), armádu zkorumpovaných a zkorumpovatelných vědců. politiků, novinářů...a samozřejmě přitakávajích ovčanů, kteří pevně věří ve svoji inteligenci a rozum...

už jenom fráze "nový normál", "naučit se žít s kovidem" by měl každého trknout, ale to ne, jejich slepičí mozečky nechápou, že nový znamená jiný než předešlý, naučit se žít "s něčím" znamená cokoliv až po kolečkové křeslo invalidy, či slepce...

Š. Hašek 17.12.2021 15:00

Souhlas!!!

Nejen "Nový zelený úděl"!

Také "Nový způsob života s virem"!

J. Vintr 17.12.2021 15:34

Vládci tohoto světa nemají žádný silový prostředek, který by mohl lidi k něčemu opravdu donutit. Musí spoléhat jen na to, že je budou hloupí a vystrašení lidé dobrovolně poslouchat. Kdyby je lidé hromadně přestali poslouchat, tak jsou bezmocní.

P. Vychodil 17.12.2021 16:05

nemají silové prostředky, ale mají technologie vládnutí, a v tom je jejich síla, vládnout davu, jehož "limity" dobře znají, a jehož emoce dokáží ovládat...principy stejné od dob faraonů, jen technologie se mění...jaký je rozdíl v ovládnutí davu strachem pomocí "ovládnutí" zatmění slunce, či skrze "počítání" mrtvých na démona, zvaného "coronavirus"...dříve neúroda díky čarodějnicím, dnes pandemie (pomni, dnes ani nemusí být neúroda, čili faktická, ověřitelná realita, stačí něco prohlásit) díky neočkovaným...

oni nespoléhají na hloupost vystrašenců, oni využívají jejich hloupost, a strach, neb ten umí ovládat

ano, kdyby je lidé přestali poslouchat...jenže těch, kteří rozumí jejich metodám vládnutí, je menšina...a tato menšina může být aktivně eliminována těmi samými ovčany, kteří již jsou v zajetí propagandy...tudíž případná občanská válka zase bude pracovat pro jejich cíle...

sleduji ovce na pastvě, ovce postrkující svoje potomky tím správným směrem za beranem...sleuji i lidské ovce, nasazující už i dětem v kočárku náhubek, neb "tak je to správné, tak to má být", ovčany bavící se v MHD "už jsi byl na 3.dávce?"...

P. Vychodil 17.12.2021 16:47

...pokračování...

na druhé straně, vládci tohoto světa musí spoléhat na svoje slouhy, a mohou si vybírat jen ty zkorumpovatelné (finančně, ideologicky, výhružkami)...tito ubožáci, snažící se splnit přání svých páníčků, často tlak na splnění cíle přeženou (tzv "overkill", příkladů habaděj, viz třeba naše "povinné očkování dobrovolných hasičů")...tito tupci (example: Kubek) působí kontraproduktivně ve smyslu plnění cíle...bude tudíž dříve či později nahražen...viditelně sám cítí, že selhal ve službách svému páníčkovi, přestřeluje, hysterčí, odrovnává se...dávám mu tak maximálně půl roku...

J. Vintr 17.12.2021 19:51

Psychologové říkají, že stačí deset procent lidí, kteří se nedali ovládnout a můžou strhnout na svou stranu většinu těch, kteří se jen přizpůsobují. Ale tito lidé musí být vidět a dávat pozitivní příklad. To může dělat každý sám za sebe pro své okolí.

J. Vintr 17.12.2021 13:00

V zemích, které jsou v tom očkování proti nám napřed, se už začíná ýrazně zvedat úmrtnost. Nejen na údajný covid, ale i na jiné nemoci ...

Ś. Svobodová 17.12.2021 18:10

Já si myslím, že naopak omikron dovolí vládám pomalu "vycouvat" z hysterické a přepjaté reakce na covid. Něco jako: Zkouška ukončena, všichni návrat k budování lepších zítřků. A teprve teď se začneme divit, co se všechno za ty dva ztracené roky uklohnilo.

P.S. Dneska zařadili donedávna vynášené Portugalsko s jeho generálem přes píchání a 87% očkovaných do červených zemí. Jsem zvědava co na to všichni ti propagátoři jediné správné očkovací cesty.

M. Salaquarda 17.12.2021 10:19

Aktuální data ze stránek ministerstva zdravotnictví, 17.12.2021

Včera provedeno celkem 95 148 testů

Z toho

90 % negativních a tedy bezpříznakových

5 % pozitivních bezpříznakových

5 % pozitivních příznakových

Jaký je přínos testování bezpříznakových? Jaké jsou náklady?

Š. Hašek 17.12.2021 12:03

Byly vyhlášeny dvě totální války, Němci mají zkušenosti.

1. Totální válka s virem. Virem typu chřipka. Běžně nebezpečným, věčně mutujícím. Blbečkové si to představují jako záškrt, vrcholovci přímo jako tetanus.

2. Totální válka s klimatem. Humanistky si to představují jako to kroutítko klimatizace v autě.

Obě jsou zbytečné. Ale jak pozoruji, lidičky na ně lze utáhnout jak na vařenou nudli.

Obě války jsou příznakem křeče upadající, blahobytné společnosti. Společnosti již značně sešněrované do podoby "zařaď se a budeš mít celkem klid".

J. Brunner 17.12.2021 15:46

R^

J. Nevrkla 17.12.2021 9:40

Průměrná úmrtnost na covid od začátku pandemie je v USA 1,6% a stále se snižuje. Jestliže nyní v kontrolni skupině méně než 400 osob zemřelo 8 lidí, tedy pře 2%, pak zřejmě tu kontrolní skupinu nelecili vůbec, nechali je nemoci napospas. Samozřejmě v zájmu byznysu a reklamy.

Š. Hašek 17.12.2021 12:10

Za 21 měsíců "s tím" zemřela cca 1/300 obyvatel ČR. Vykývl se graf zemřelých. Vždy v typicky "chřipkovém období". Nikdy ne v létě.

Vesměs se umírá ve věku "definovaného průměrného dožití obyvatel ČR". Což je ovšem propagandisty vydáváno za "nevídanou věc"!!! Samozřejmě ČT09 a Kubek považují za určující úmrtí dvou herců a jednoho dítěte v věku 10 let. Což podle nich nikdy nebylo!!!

J. Vintr 17.12.2021 12:46

"Lék" Remdesivir, hojně používaný v USA k "léčení" takzvaného covidu, vykázal při testování v Africe víc jak padesátiprocentní úmrtnost u zkušebních králíků, kterým byl podáván. V Americe tak vysokou účinnost nemá, tam přežije skoro sedmdesát procent lidí, kterým je podáván. Zato má jednu skvělou vlastnost. Díky zablokování ledvin lidé většinou umírají na edém plic, který se dobře vydává za následek covidu.....

J. Nevrkla 17.12.2021 12:49

Jojo, hodně toho okolo zdravotních korporací a očkovací demagogie smrdí.

J. Vintr 17.12.2021 9:30

Abyste to občané dobře pochopili, oni si to, "že se musíme naučit s tím covidem žít" představují tak, že tady budeme mít už natrvalo to, co se tady dělo v posledním roce a tři čtvrtě, plus povinné očkování několikrát ročně. Pokud se lidé nevzbouří a nepošlou ty totalitní svině tam kam patří, tak tohle nikdy neskončí.

F. De Winter 17.12.2021 8:44

Přestaňme mluvit, začněme konat. Ať očkovaní či neočkovaní, přijďte podpořit svobodu, nejen pro sebe, ale i pro svoje děti.

18.12.2021 od 13.00 – Brno, Janáčkovo divadlo, Brno – Pochod za svobody a proti povinnému očkování, pořádá Chcípl PES

18.12.2021 od 13.00 – Dům lékařů, setkání lékařů s občany, pořádá Paralelní lékařská komora

19.12.2021 od 14.00 – Znojmo, Masarykovo nám. – demonstrace proto povinnému očkování

19.12.2021 od 12.00 – akce Mrazivé ticho – LŽETE, na Palackého náměstí Praha., pořádá Paralelní lékařská komora

20.12.2021 od 17.00 – Demonstrace za svobodu slova – ČT Kavčí hory, pořádá Chcípl PES

"Stane-li se tyranie zákonem,

je povinností stát se rebelem."

Thomas Jefferson

J. Nevrkla 17.12.2021 9:41

R^R^R^!

B. Rudolf 17.12.2021 5:50

Myslím si, že tentokrát to naštěstí příroda vyřešila za nás. Je tady vysoce nakažlivý omikron. Projde poměrně rychle celou populací a všechny "proočkuje".

Zatím nevíme, co (jakou zátěž nemocnic a praktických lékařů) nás to bude stát. Ale máme dobré důvody doufat, že to nebude horší, než to bylo a je v případě delty.

Předpokládám, že nejpozději do konce února bude po všem. Pak bychom měli sundat roušky s tím, že je už možná nenasadíme. Je to důležité, abychom opakováním setkáváním s koronavirem udržovali svou imunitu proti němu. Z covidu se pak nejspíš opravdu stane něco jako chřipka (něco nepříjemného, co je potřeba vyležet, a potenciálně nebezpečného pro seniory a tlouštíky, kteří by měli být opatrní, neměli by ho "přecházet" a případně se i sezónně (ale zcela dobrovolně) očkovat).

Myslím si s doufám, že tentokrát bude v březnu už opravdu po všem.

J. Kulheim 17.12.2021 8:49

Dobráci, kterým rostou bankovní konta, si nenechají vypustit rybník.

P. Hatina 17.12.2021 9:19

Tedy, že bych si dovolit pesimističtí scenář, jako letos a vloni, tedy trvání tak do května, června, s tím že roušky (sorry, respirátory) se nesundaly ani přes léto. A s onou ".., jak píšete ""vytvořenou imunitou", /a to ani očkováním/ se při léčení ani nepočítá.

O co totiž jde, už před časem zahraniční vědci publikovali jistou fantastickou teorii o "virové náloži", tedy o množství viru, které ten člověk má v těle, což by se dalo přesnějšími testy změřit - a díky tomu u něj i stanovit mírnější formu jak léčení tak i omezení (pokud by vůbec byly třeba)-Jenomže, jak je Vám doufám známo. oficiální zdravotnictví tuto pošetilou teorii odmítlo, takže platí a dlouho bude platit to co dosud, pokud testem zjištěno že jste nakažený covidem, tak jste , na tu určenou dobu, do domácí karantény, předepsat brutální léky aby to z tebe dostaly (i když ani moc nutné nejsou, prostě se z toho ten organismus musí vypotit). Všichni kolem Vás do předběžné karantény až do nařízeného testu (v rodině, ve škole, v práci), a pokud zjištěn covid, to co výše ,i pro ně. Tak to bude platit i v budoucnu.

A pokud se bude plošně testovat, tak se bude i nacházet dostatečný počet nemocných, a celá ta kalvárie bude pokračovat každoročně dál.

B. Rudolf 17.12.2021 9:42

Já osobně věřím tomu, že to tak nebude. Jednak doufám, že tentokrát snad přímo vláda a její "Virtuální Kochův institut" budou mít dost rozumu, jednak si myslím, že veřejnost, včetně odborné veřejnosti si vynutí rozumnější přístup.

J. Vintr 17.12.2021 9:36

Je tady houby a ne "vysoce nakažlivý omikron". Je to jen další fáze strašení a záminka k dalšímu očkování.

B. Rudolf 17.12.2021 9:47

Myslím si, že je to naopak. Omikron je podle mne čára přes rozpočet všem militantním zastáncům povinného očkování. Na poslední chvíli se snaží zachránit situaci tlakem na urychlení třetí a vnucování čtvrté dávky (ovšem například Izrael už v této věci změnil názor a netlačí na zkrácení doby mezi druhou a třetí dávkou a zavrhuje čtvrtou dávku), tak je nechme "ať si hrají".

Omikron nás všechny přeočkuje dříve, než se "povinné očkování" začne realizovat.

J. Vintr 17.12.2021 11:18

Asi vám nedošlo, že si všechny ty "mutace" jen vymýšlejí. Ten údajný SARS COV 2 nikdy nebyl izolován, takže co by asi tak mohli na něm zkoumat?

J. Vintr 17.12.2021 15:17

Vy jste naivní jako děcko. Pokud to půjde podle těch sviní, co si myslí, že jim tahle planeta patří, tak roušky nesundáme nikdy, jedině v rakvi. Už se ani netají tím, že se bude očkovat pořád a bez té buzerace by to neměli čím zdůvodnit.

V. Sember 17.12.2021 2:15

Jsem neskonale nadšený, jak razantně se vypořádáváme s covidem. Zde je můj komentář, který jsem před chvíli dal pod článek Lhůta pro posilující dávku očkování se pro všechny nad 18 let zkrátí od 19. ledna vpravo na Lidovkách:

"Já bych to zkrátil na tři měsíce. To znamená čtyřikrát za rok. Přesně podle ročních období. A ještě navrhuji, aby každý občan nosil speciální očipovaný náramek, který by musel být neustále viditelný. U občanů, kteří dodržují očkovací termíny, by svítil modře. Pokud by někdo prošvihl další termín dávky, jeho náramek byl zčervenal, začal vydávat nesnesitelný hluk a na mapě centrály covidové policie by se rozsvítilo místo, kde se nachází narušitel. Nejbližší covidové komando by okamžitě vyrazilo a narušitele pacifikovalo taserem s dvojitou dávkou Pfizeru. Zpacifikovaný narušitel by pak byl odvezen do výchovného tábora a náležitě vychován prací v kamenolomu."

Jedině tak lze s tím covidem zatočit. A s lidmi koneckonců taktéž. Rozhodně bych se s tím nemazal:-P