22.6.2021 | Svátek má Pavla


POLEMIKA: Jak Mlejnek jr. rve, co může

10.10.2014

Josef Mlejnek junior zažil asi úplně jiný listopad 1989 než já. Za polistopadové motto vydává „Urvi, co můžeš“. Napsal to ve středu ve svém článku zde na Neviditelném psu.

Co bylo tedy podle něj mottem předlistopadovým? Ještě něco horšího? To ještě jde? Nebo bylo stejné? Takže žádný listopad 89 Mlejnek junior vlastně nezažil? Nebo tím mottem bylo něco lepšího, takže Mlejnek junior vidí listopad 89 jako změnu k horšímu? To spíš vypovídá cosi o něm samotném, ale určitě ne o listopadu 89 a době po něm.

Já pamatuju předlistopadové motto „Kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu.“ A jako motto doby polistopadové pamatuji „Nejlépe prospěješ sobě tím, že prospěješ ostatním.“ To je totiž motto trhu, motto kapitalismu. Proto chodím každý rok 17. listopadu na Albertov, jako tenkrát.

Mlejnkovo motto možná vyznávali orličtí vrazi, možná Mlejnek junior sám. Společenské motto to ale určitě nebylo.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.