18.10.2021 | Svátek má Lukáš


Diskuse k článku

POLEMIKA: Hnutí Dřevo a Jirsa

Tomáš Jirsa v článku Šumava: Hnutí Duha a vědci - aktivisté publikoval svoje „divočinofobní“ názory. Což o to, to je jeho svaté právo. Ale uvedl tam spoustu nepravdivých údajů a vzhledem k tomu, že je o věci dostatečné informován, tak to lze označit jako informace lživé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 16.1.2015 15:42

Nejsem volič Zelených,

ani náhodou. Aby bylo jasno. Nikdy.

Ale faktem je, že výrobci dřeva se na Šumavě zákonem neřídí/li, jedou "co to jde", soudy trvají pětiletku. Stejně tak je faktem, že "hlas lidu" (zejména výletníků na týden) naprosto nepřeje divoké přírodě (i ti Bavoři to zmákli). S tím nic.

Pan Pithart se také nechal jednou slyšet, že kde kůrovec, tam 300 let nic kloudného nevyroste. Inu všemoudro samo.  Plete si sekaný trávníček s přírodou. Pan Jirsa mluví za "všechny", houby. I mnozí místní považují za rozumnější "lákat pražáky na divočinu", než si nechat udělat tankodrom za humny a dostat půlprocento ze zisku z prodeje dřeva nastojato.

Prostě asfalt a parčík všude.  A ani kubík nazmar, že? Už tady bylo. A tesknit nad Böhmerwaldem před osmesáti lety. Nevstoupíš do stejné řeky.

Ale je mi to šumák, pojedu do rumunských Karpat nebo na Sibiř. Jako minule. Někdo se holt v lese bojí i bláta na sněhobílýchadidaskách. A nechám těm místním, tam daleko, z té jejich překrásné divočiny vydělat.