5.12.2021 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

POLEMIKA: Hnutí Dřevo a Jirsa

Tomáš Jirsa v článku Šumava: Hnutí Duha a vědci - aktivisté publikoval svoje „divočinofobní“ názory. Což o to, to je jeho svaté právo. Ale uvedl tam spoustu nepravdivých údajů a vzhledem k tomu, že je o věci dostatečné informován, tak to lze označit jako informace lživé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 16.1.2015 15:51

Re: Brňáci,

Mají tam i podprimátora - muzikologa, třicet let, nemanželské dítě. Wirklich dobrý životopis.

Netřeba ale sofort  "křičet na Šumavu".

Š. Hašek 16.1.2015 15:49

Re: Další trouba

Nechme Vlašína, je  to politik, a zelený k tomu.

Ale nemusíme každý metr republiky přepočítávat na kubíky a překližku. Zisk z toho stejně v Německu. Drobečky potom Aussegefild/Kvilda.

Ach jo.

Š. Hašek 16.1.2015 15:42

Nejsem volič Zelených,

ani náhodou. Aby bylo jasno. Nikdy.

Ale faktem je, že výrobci dřeva se na Šumavě zákonem neřídí/li, jedou "co to jde", soudy trvají pětiletku. Stejně tak je faktem, že "hlas lidu" (zejména výletníků na týden) naprosto nepřeje divoké přírodě (i ti Bavoři to zmákli). S tím nic.

Pan Pithart se také nechal jednou slyšet, že kde kůrovec, tam 300 let nic kloudného nevyroste. Inu všemoudro samo.  Plete si sekaný trávníček s přírodou. Pan Jirsa mluví za "všechny", houby. I mnozí místní považují za rozumnější "lákat pražáky na divočinu", než si nechat udělat tankodrom za humny a dostat půlprocento ze zisku z prodeje dřeva nastojato.

Prostě asfalt a parčík všude.  A ani kubík nazmar, že? Už tady bylo. A tesknit nad Böhmerwaldem před osmesáti lety. Nevstoupíš do stejné řeky.

Ale je mi to šumák, pojedu do rumunských Karpat nebo na Sibiř. Jako minule. Někdo se holt v lese bojí i bláta na sněhobílýchadidaskách. A nechám těm místním, tam daleko, z té jejich překrásné divočiny vydělat.

O. Malstoka 16.1.2015 14:07

LHÁŘ VOLÁ LHÁŘI

Autor je pracovník Ekologického institutu Veronica, politik, brněnský zastupitel za Stranu zelených.

TO MLUVÍ ZA VŠE!

P. Papež 16.1.2015 13:02

Další trouba

Vlašín je další trouba, dost dobře přisátý na peníze ze státního cecíku. Jeho lži už byli i soudně dokázány. Zloděj a lhář křičí chyťte zloděje, lže! Je to trapná postavička, která snad jediná věří tomu, co řekne. Ovšem nyní je tento styl v kurzu, viz. Hradní pán.

K. Frauknecht 16.1.2015 11:07

Brňáci,

tohle vám nepřeju :-)!

I. Brezina 16.1.2015 10:17

Podvodník Vlašín

Pro pořádek připomeňme, že pokud jde o Šumavu, je autor článku usvědčený podvodník. Jako soudní znalec v oboru ochrany přírody sepsal posudek s kulatým razítkem, ve kterém dospěl k závěru, že blokáda kácení nezpůsobila přírodě žádnou škodu. Tu blokádu přitom sám pořádal. Brněnský soud ho za ten podvod pokázal a pohrozil, že mu to kulaté razítko sebere.

M. Prokop 16.1.2015 9:39

Pokud Jirsa lže,

dávám přednost jeho lžím před těmi zeleným, od Vlašína i jiných.

R. Langer 16.1.2015 8:12

Re: Šumavu zachrání jen zrušení NP.

Ano, přesně tak, Šumava je uměle zalesněná oblast, a žádný NP tam z toho důvodu vůbec nemá co dělat.

R. Langer 16.1.2015 8:10

Re: Inu odborník !

Ano, ano, tepelnými elektrárnami proti zvyšování podílu CO2 v atmosféře, až tam to došlo... :-(

B. Hudzieczek 16.1.2015 7:48

Pane Vlašíne,

z článku, který byl schován pod Vaším odkazem, jsem nedokázal vyčíst, jak že to Lesy ČR, s. p. rozkrádají státní majetek. Článek hovoří o pokutě, nikoliv o rozkrádání.

Takovému konání se říká nepravdivé nařčení.

J. Mrázek 16.1.2015 7:31

Mějte s ním soucit. Myslí to "dobře"...

Že nedokáže zvážit důsledky a sám je jiným pro smích, to je JEHO věc a JEHO rozhodnutí. Každý máme právo na omyl, jen tím omylem nesmíme likvidovat své okolí !

J. Mrázek 16.1.2015 7:27

Zelený=záruka nekompetentnosti

Ověřeno časem . Čímž nepopírám potřebu ochrany přírody ! Ale to zelení také nepochopí ...

P. Maleček 16.1.2015 5:40

Šumavu zachrání jen zrušení NP.

Autor sám sebe nachytal při lži. Tím, že tvrdí, že zákon ... cituji:"jednoznačně definuje NP jako „rozsáhlá území, jedinečná v národním či mezinárodním měřítku, jejichž značnou část zaujímají přirozené nebo lidskou činností málo ovlivněné ekosystémy"...

Šumava je z 95% fabrika na dřevo, což před 200 lety zařídili Schwarzenbergové, když v zájmu co nejrychlejšího zisku většinu Šumavy osázeli jednodruhovým nepůvodním smrkem. Takže NP nemá na Šumavě co dělat. Ano patří sem CHKO s lokálními rezervacemi původních porostů, kterých na Šumavě není víc jak 5%.

NP si nejdřív vymysleli místní nenažranci pod záminkou efektivnějšího dojení sem značkou NP masivně lákaných a omámených turistů, povětšinou to starostové místních obcí a krajští politici vlastnící na Šumavě pozemky a penziony.

NP jim pak vyfoukli pražští vychcánci typu Bursíka a jimi placení ekoteroristé, kteří NP zneužili pro šíření kůrovce a tím maximalizaci zisků z těžby dřeva a cucání veřejných financí přes nejrůznější prý Šumavu zachraňující granty a výzkumy. Teď zas NP Šumava zneužívá Babiš se svým poskokem Brabcem, kteří dávají Šumavu v plen opět ekoteroristům a pseudovědcům pod průhlednou záminkou aby dali pokoj Babišovým chemičkám a jeho energo-bio byznysu ničícího českou krajinu.

Šumavu v původním významu (i ekologickém) a kráse zachrání jen zrušení NP a návrat k přírodě šetrnému hospodaření a podnikání jak po staletí uměli místní usedlíci. Ti udělali to, co na Šumavě obdivujeme. To, co zde začal velkobyznysem ničit Schwarzenberg a jeho současní nenažraní následovníci.

J. Lepka 16.1.2015 4:47

Inu odborník !

Vzpomínáte na "také odborníka" Zelených v Německu, jak plamenně hájil alternativní zdroje energie, krásné plánky maloval, do světa hřímal, jak se ta hodná elektřina akumuluje v přečerpávacích elektrárnách, až mu došly kopce, o penězích nemluvě a hle, najednou tiše a rychle v Německu spouštějí uzavřené hnědouhelné elektrárny a obnovují těžbu ve východoněmeckých hnědouhelných dolech ! Inu tělocvikář, pro ně je kotrmelec přirozený druh pohybu.

T. Czernin 16.1.2015 3:35

Vlašín? Není to ten osel...

co mu vymodlení mufloni sežrali ma Pálavě vymodlenou vzácnou květenu? A není to náhodou ten, který byl napřed proti jezerům pod Pálavou a pak bránil jako vodník Česílko jejich vypouštění? A není to on, který přednáší na VŠ a ačkoli mu to nikdo neřekne, jeho studenti ho mají za blázna?? Prý mu kvůli řetězům na Šumavě říkají Chrastítko...

J. Brunner 16.1.2015 1:49

Strana zelených

nelže, ta jediná má pravdu, ale já tomu nevěřím.