9.8.2022 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

POLEMIKA: Dukovany, vakcína a slepota

Vážený kolega Jan Bartoň se mnou polemizuje v článku POLEMIKA: Cesta do ruského chomoutu?, přečtěte si ho zde, vyšel na Psu o víkendu. Naprosto s ním souhlasím: ano, naše obě jaderné elektrárny stojí na ruské technologii. Ano, Německo dělá všechno pro to, aby navázalo svoji energetiku na ruskou libovůli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brecík 12.4.2021 22:07

POKRAČOVÁNÍ:

- Potupnou Mnichovskou dohodu, znamenající likvidaci ČSR, nepodepsal s Hitlerem sovětský vůdce Josif Stalin, ale britský premiér Neville Chamberlain, francouzský premiér Édouard Daladier a italský fašista Benito Mussolini.

- Neomarxismus se po Evropě nešíří z Moskvy, ale z německého Frankfurtu.

- Genderové teorie k nám pronikají ze západních zemí, nikoliv z Ruska nebo z Číny.

- Multikulturalismus nevymysleli v Moskvě, ale je nám oficiálně podsouvaný Evropskou unií z Bruselu.

P. Milan 12.4.2021 23:25

Jo, ale to vše nedělá z Ruska normální stát.

L. Novák 12.4.2021 23:34

:-) Který stát je dnes "normální"? Německo? USA? Brazílie? Kanada? Čína, Japonsko nebo Indie? :-P

P. Brecík 12.4.2021 22:06

Milý Aston zapomíná na toto: - Marxismus vznikl na západě. Z Německa ho před více než 100 lety přivezl do Ruska jistý Lenin.

- Nejvlivnějšími teoretiky komunismu se dávno před bolševikem Leninem stali v Německu Karl Marx a Friedrich Engels, kteří také stáli u zrodu prvních komunistických organizací. Sepsali i "slavný" Komunistický manifest.

- První revolucí, ovlivněnou komunistickými myšlenkami, bylo roku 1871 povstání pařížských komunardů.

- První ani druhou světovou válku nerozpoutali Rusové, ale západní mocnosti.

- Fašismus nevznikl na východě, ale v Itálii, tedy na jihu Evropy.

- Nacismus nevznikl na východě, ale v Německu.

V. Klepetko 12.4.2021 20:25

Myslím, že autor vyvolává polemiky tohoto typu záměrně! Chce tu mít "polarizaci" nad zástupnými a marginálními problémy typu Sputnik a vytváří za tímto účelem paranoidní vize, ve kterých cizí mocnosti odolávají české ministry ... Tak o tom tu máme diskutovat a co nejvíce se polarizovat? :-)

Nemám o diskuzi podobného typu zájem...

P. Černý 12.4.2021 19:08

Rusko zasahuje do rozhodovacích procesů v ČR prostřednictvím svých loutek?

A co ty loutky nazvat jinak? Třeba lobbisty? Chcete snad tvrdit, že pouze Rusové uplatňují v Česku svůj vliv, ať už politický nebo ekonomický, pokud jim to stojí za to?

Zbláznil jste se? Nebo jste slepý a hluchý? To jste opravdu nepostřehl, že ty trapné protiruské provokace (Koněv, pamětní deska Vlasovcům, urážky reporyjského starosty v ruské televizi, přejmenování náměstí před ruským velvyslanectvím) se děly, nepochybně na popud kohosi v pozadí, právě v souvislosti s chystaným tendrem na dostavbu JE Dukovany? Nehledě na neuveritelne nevhodnou osobní intervenci pana Pompea?

Opravdu jste toho názoru, že když chomout, tak jedině ruský? No, mohu vás upozornit, že podobný postoj je už v dnešním světě poněkud exotický.

M. Krátký 12.4.2021 20:07

vidím to stejně - hezký večer R^R^R^

P. Černý 12.4.2021 20:27

Díky. Hezký večer.

P. Milan 12.4.2021 23:27

Zasahuje.

A mám-li si vybrat mezi chomoutem ruským a americkým, beru americký. I životní úroveň.

L. Novák 12.4.2021 23:36

Jezdíte v elektromobilu Tesla? :-P

V. Prochoda 12.4.2021 18:53

Na Hradě je Putinův slouha. Premiér nemá koule a zobe Zemanovi i ty nejhorší blafy. A do toho nový ministr zdravotnictví, kandidát STB s krycím jménem “Kůže”. No, mohl by si někdo, pro napsání scénáře černokomediálního hororu přát více. Karel Kryl by to určitě zhudebnil tak, že bychom zaplakali nad svou bídou - hlavně tou morální.

J. Sedlář 12.4.2021 19:14

Musíte počkat na nového premiéra. O jeho koulích se nic neví, ale prej jdou do módy dredy.

J. Jurax 12.4.2021 18:48

No, stejně bych dnes na Psu a v úvodníku čekal nějakou reflexi šedesátého výročí letu prvního člověka do vesmíru. I když to byl Rus.

Š. Hašek 12.4.2021 20:08

Já také.

Ale kdo chtěl, tak si vzpomněl.

J. Jančura 12.4.2021 16:18

Já si osobně myslím, že je to spíš zájem Zemana než ruské vlády. Asi dokázat jakou má moc apod.

Objemy dodávek Sputniku do Česka budou stejně relativně malé a pro jeho výrobce nezajímavé. Daleko více získá případnou licenční výrobou na západě. S ohledem na dodávku vakcíny do Česka od západních výrobců se vůbec nedá mluvit o nějaké závislosti na Rusku

Podobné to je z dodávkou JE pro Dukovany. Mají dost zájemců od jiných zemí a taky velkou vnitřní potřebu, takže nejsme pro ně nějakou životní nutností. A nechápu v čem bychom měli být na nich více závislí, pokud si necháme postavit od nich JE. Palivo nám mohou dodávat jiní západní výrobci, automatiku stejně dodávají i pro jejich exportní zakázky také západní výrobci.

Když to shrnu, tak si myslím, že Zeman spíš Rusku škodí, než prospívá.

L. Novák 12.4.2021 16:23

Copak Zeman je tady nějaký vládce? Nic takového! Je to blábolící a parazitující geront, který si z Hradu vytvořil vlastní luxusní hospic na státní útraty. Jednou buduje průplav DOL, jindy zase dává za vzor totalitní komunistickou Čínu jako politický vzor pro Česko.

Proč máme pořád dokola pitvat jeho dementní žvásty?8-o

Š. Hašek 12.4.2021 17:37

Nevšiml jsem si, že by president republiky Miloš Zeman seděl na bagru a hloubil průplav.

Jo, a to zdymadlování (lock) v Číně, dávali za vzor takové demograticko hodnotové persony jako historička Protektorátu Pekarová a utečený profesor politkecání Fiala. President nemluvil o politickém vzoru.

Vysvětlete mi, proč neustále chcete předběhnout blbku Černou (nebo co to vlastně je). Presidenta nemusíte vůbec sledovat, můžete ho ignorovat jako ČT09, která se ovšem nazývá televizí skutečně všech občanů. Budou ho sledovat Vaši spoluobčané.

Mně jsou ty chemické břečky šumák, vtip je v tom, že je budu muset zaplatit. Vy taky. Připravte se. A nekulte voči.

L. Novák 12.4.2021 17:52

Jo. To sedí. Vyznání, že Zeman je váš oblíbený papaláš. Méně pište a když už si nepamatujete nebo máte v paměti filtr, zapisujte si. Zeman je v Česku vyhlášený ;-O žvanil a mám dojem, že jeho průšvihy se lhaním táhne za sebou celou kariéru v politice od roku 1989. Pravda, řadu soudních procesů už prohrál...

Š. Hašek 12.4.2021 18:14

Jo, jo, ach jo, Nováku.

Moje konstatování, že je nějaký politik, který dává ostatním sežrat jejich blbost, ve Vás vyvolává "oblíbenost papaláše".

Měl jste vážit slova.

A pozor na to "žvanění", asi jste nečetl pozorně Peroutku. A žerete pipku Kaslovou. Tak četl, nebo nečetl? Když něco melete o těch soudech. Nečetl jste ani Peroutku, ani celý rozsudek toho soudu.

L. Novák 12.4.2021 18:22

Zeman lhal a u soudu ani žádný důkaz nepředložil. A nemá jej dodnes. A že těch soudních procesů (prohraných) je celá řada a vytáhl jste si právě tento, je pro žvanící demagogy vašeho a Zemanova druhu typické. Rv

P. Černý 12.4.2021 19:15

Akorát že v souvislosti s novinářem Peroutkou Zeman vystihl podstatu věci, Peroutka sice možná nenapsal, že Hitler je gentleman. Ale tato napsal u příležitosti Hitlerových narozenin oslavný pronacisticky článek, v němž neváhal spojit Hitlerovu osobu s osudem Německa. Tento článek zveřejnil v Přítomnosti.

L. Novák 12.4.2021 19:28

Nečetl jsem to, nemohu posoudit. Ale že Zeman je lhář opakovaně odsouzený k omluvě a odškodnění, to vím jistě. Takže v tomto mám jasno.

A kolik lidí v tomto státě psalo oslavné ódy na totalitní komunistický režim, to vím jistě taky. Nikdo by je spočítat nedokázal. :-P

P. Černý 12.4.2021 19:54

Tak si to najdete. Přítomnost je na webu v naskenované podobě. Budete mluvit jinak. Prostá věta, že Hitler je gentleman by proti tomu byla poměrně nevinná. Problém není v tom, že Peroutka byl taky jenom námezdný ( nepíšu prodejný) novinář. Za druhé republiky to určitě nebylo lehké. Problémem je určitý mravně naučný mýtus, který kolem jeho osoby vznikl a který se poměrně rozcházel se skutečností. Žaloba Peroutkovy vnučky byla v tomto kontextu docela nehoraznost.

P. Černý 12.4.2021 20:48

Oprava. Článek vyšel za protektorátu.

V. Petr 12.4.2021 21:58

Ale za 2. republiky vyšel článek Češi, Němci a Židé. Také "výživné..."

L. Novák 12.4.2021 23:44

Já zažil komunistický protektorát SSSR. K tomu se umím vyjádřit z vlastní zkušenosti a vím, jaké s*ačky museli lidé psát do přihlášek na střední a vysoké školy a při podobných příležitostech souvisejících s profesí, aby vůbec mohli dělat to, co umí nebo dělat chtějí. Jak se museli tvářit, že chtějí budovat socialismus a komunismus věrni odkazu Lenina, Marxe a všech těch podobných gaunerů.

Takže posuzovat nějaké výroky bez kontextu, v jakém byly vysloveny v totalitních režimech jako byly u nás, naprostý nesmysl. Totéž nejspíš Češi dělali i za Hitlera, aby přežili...

K. Dvořák 13.4.2021 8:00

Příště, prosím, zvažte, zda se zapojovat do jakékoliv diskuze, když jste pod vlivem.

S. Pavuk 12.4.2021 16:07

Rusko prepáslo šancu zaradiť sa do medzinárodného spoločenstva, v ktorom sa ruší sloboda slova, zavádza sa ideológia s komunistickými prvkami, propaguje sa černošský rasizmus a klimatický totalitarizmus.

J. Vlček 12.4.2021 16:27

Výstižné. R^R^R^

P. Brich 12.4.2021 16:46

R^