4.3.2021 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

POLEMIKA: Budoucnost bez registrace!

Aston polemizuje s mým textem Vaše registrace – naše budoucnost z 29.12.2016. Říká, že neobratně použil slovo registrace. Budiž, ale dovolil bych si dvě poznámky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 2.1.2017 17:28

Jen věda nám může říci, co si máme myslet. Toto okřídlené

úsloví je tak jednoduché a průkazné, že je pro jen trochu bystřejší mozky spíše inspirující, než urážlivé. Kam se podíváme, tam výsledky práce vědců vidíme. Zejména tam, kde se jedná o složitější a velmi složité záležitosti. Ten, kdo odmítá vědecké závěry se sám stává předmětem vědního zkoumání. Otázka totiž zní, co to s ním je ? Je málo vzdělán nebo prostě nevzdělatelný ?

Věda je nejsofistikovanější lidskou činností, takže více lidstvo prostě neví. Věda společenská pak mnohokráte svojí složitostí tu přírodní přesahuje, neboť zkoumá jevy, které nelze měřit a vážit. Jen demonstrovat nebo rekonstruovat a představit si v mysli, která je vrcholem všeho, co vesmír a lidský svět vyprodukovaly.

Pravda samozřejmě je, že touto materií, která se zabývá spontaneitou a abstrakcí se může zabývat jen člověk předpřipravený a inteligentní nad míru. Proto také jsou výsledky bádání v této oblasti tak málo šiřitelné a ostatním pochopitelné. Vývoj se však na nic takového neptá a neosobní úroveň civilizace obchodem už daleko přesahuje schopnosti lidí ji vnímat. To je do budoucna obří problém a nebezpečí, neboť to, co se stane bude lidmi stále méně popsatelné a dojde ke srážce mezi tím, co je a co si lidé o tom co je myslí. Důsledky z této tragédie asi ani nelze představit. Tak složité věci budou ve hře pro tak málo zorientované lidstvo... Dzp.

J. Rojšl 2.1.2017 15:30

lze dovodit proč tomu jako "nerozumíš"...

Hele Vladimíre Vladimíroviči Golembievskij už z tvého jména lze dovodit proč tomu jako "nerozumíš"...

Tví soudruzi uměj dělat tu proruskou propagandu tak, že jí někteří voliči Zemana berou jako "svatopravdovou" i sám soudruh Zeman se kvůli tomu móc zlobí, že to bude mít s propagací Ruska kapku složitější - víš ?!?

Š. Hašek 2.1.2017 15:45

Re: lze dovodit proč tomu jako "nerozumíš"...

Vážený pane Rojšle,

zřejměj jste si spletl svoje děti/vnoučata s okolními občany, kteří nebyli zbaveni Chovancem svéprávnosti. Komandujte, stran literatury, tedy tak maximálně svoji manželku.

Stran propagandy/čtení si čehokoliv se na nás tedy vykvajzněte. Měl byste vědět, že pokud občan zaplatí daně, neplive na chodník, netluče svoji manželku, .......... může věřit v soukromí, že dlažební kostka chodníku má duši a vlaštovka by byla dokonalým pilotem letadla.

Zas jeden nepochopil, že když dva kandidují, budou i dvě skupiny voličů. To k tomu Vašemu problému s presidentem ČR, Milošem Zemanem. Střihači presidentské standarty ho znají pod pojmem ovar, mají užší sektor pojmů.

Ś. Svobodová 2.1.2017 19:03

Re: lze dovodit proč tomu jako "nerozumíš"...

:-)

S. Ševeček 2.1.2017 14:27

Aston je Pán Psa?

Že to "tady mohlo proběhnout" je další důkaz, že vnitro a Evropské hovnoty fungují - a že to vede k personální "registraci" diskutujících.

(nechte na hlavě)

Č. Berka 2.1.2017 12:05

Nebojím se cenzury

tenhle úřad je ale zbytečný. Lidi, co čtou bláboly na ac24 a podobných webech to absolutně neovlivní a zbytek "internetové" veřejnosti má z těchhle webů legraci a nejde se dost lidí, kteří ty nesmysly vyvracejí dobrovolně a zadarmo. Využívat služeb Jasánka Jandy je kontraproduktivní

Š. Hašek 2.1.2017 13:29

Re: Nebojím se cenzury

Sloveso "báti se" bude snad slovem pětiletky.

Není to o strachu. Je to o strategii "jak jim (dobroplánovačům lidskoprávním) zatnout tipec". Já pouze přemýšlím, proč podobné činnosti (jakou založení odboru kontroly čtiva občanů beze sporu je) nezlomí daným politicko-kulturním-lidskoprávním "elitám" vaz.

Oni si fakt myslí, že tady "nikdo nezažil Husáka". Cenzuru, poučování, zakazování, plány socialismu, "lid věří", "lid chápe", ............. ideové směrnice pro učitele, .........

S. Ševeček 2.1.2017 14:28

Re: Nebojím se cenzury

kdo nedělá nic protistátního, nemá proč se bát!

Š. Hašek 2.1.2017 15:11

Re: Nebojím se cenzury

Teď trošku tápu ......... Ale jo, rozumím.

Mně nebude nějaká komise/neziskovka/zadarmokanceláře soudruha, co si dal odoperovat šedesát kilo špeku, vystudoval za dva víkendy, věří socialismu, bojí se brusele, .......... jinak tedy ministra vnitra Chovance (který má na starosti gaunery, nestíhá to), ....... špehovat, šmírovat, poučovat, ....... za moje peníze! Snad si aspoň v tomto rozumíme.

Ś. Svobodová 2.1.2017 19:08

Re: Nebojím se cenzury

A Stát mi prostřednictvím EH za mé peníze řekne, co je protistátní a co nesmím číst, že?

K. Janyška 2.1.2017 10:18

Nepoptřebují, ale hlupáci jsou.

A ve věcech složitějších až neuvěřitelní. Zejména v principech, na kterých vyrostl a stojí lidský svět ve skutečnosti... Dzp.

P. Rudolf 2.1.2017 7:46

Máme tady s vámi

respektive s tím, čeho všeho je ruský zaostalý mužik schopen, bohaté, víc než čtyřicetileté zkušenosti. Čím víc si ho budeme hlídat a jeho lži uvádět na pravou míru, tím líp.

M. Marek 2.1.2017 8:36

Re: Máme tady s vámi

Lži je třeba uvádět na pravou míru. Už Orwell o tom cosi napsal.

K. Drábek 2.1.2017 8:48

Re: Máme tady s vámi

Jirotka v Saturninovi taky...

P. Rudolf 2.1.2017 9:01

Re: Máme tady s vámi

Tak jistě, pro lidi, kteří byli vychováváni ve lži, a kteří dál tak vychovávají své děti, je touha po pravdě něčím naprosto neznámým.

Ś. Svobodová 2.1.2017 19:23

Re: Máme tady s vámi

Očividně jste byl vychováván v takové pravdě, která vám velí kontrolovat myšlení jiných lidi.

P. Rudolf 2.1.2017 21:40

Re: Máme tady s vámi

Zkuste něco ještě hloupějšího. Věřím vám, vy to bez problému dáte.

J. Schwarz 2.1.2017 13:48

Re: Máme tady s vámi

Co to proboha melete o mužikovi? Nebýt lží, propagandy a vůbec nesmyslů šířených "mainstreamem" tak by si mužik ani neškrtl. Pokud mainstreamu věříte, pak jistě taky vidíte ty desetitisíce vzdělanců, doktorů a inženýrů co přibyly do Evropy v posledních dvou letech a jistě vám neunikl pronikavý rozvoj, kterým prošly hlavní cílové země a který jim celý svět závidí. Jistě jste si též povšiml, jak urputně se tyto země brání odchodu těchto lidí do celé EU, protože by tím přišly o masivní inovační potenciál. Jistě se vám též jeví příhodným odsuzování "strachu" v zemích Visegrádské čtyřky z migrace, když tu přece žádní migranti nejsou a obav o svobodu slova, když si tu každý může říkat co mu libo. To ovšem platilo i v případě obav z fašismu ve třicátých letech - v ČR vlivný nebyl, z Hitlera jste si mohl dělat veřejně srandu / V+W /...

Š. Hašek 2.1.2017 15:23

Re: Máme tady s vámi

Tedy pane Rudolfe smekám. Smekám. Zamontovat ruského mužika kamkoliv, na to muší bejt intelikence.

Jak často jste na Rusi, sám, bez cestovního byra, co jste četl od Gogola, komouš/agent Štětina jest pro Vás přítel na telefonu, .............?

Hlavně ta zaostalost!! Ty brďo, i Kalous, bruseláci a Obamagenerální štáb ani nespí z té ruské zaostalosti. Taky ti zaostalí (rusáci) si koupili celý Karlovy Vary, od holých zadečků bruselnáplavy, že? Přeji Vám nerušené štrykování ponožek k tomu Stalingradu )bacha, je to dál než do Košic), Korán mějte poblíž.

Semleto všechno dohromady (uznávám), když ten kolega Rudolf .........!

Ś. Svobodová 2.1.2017 19:15

Re: Máme tady s vámi

Jé, vy jste sem spadl odkud? V první větě zdůrazníte více než 40ti leté zkušenosti a v druhé se z vás stává přesně ten zaostalý mužík, který chtěl všechno hlídat, kontrolovat a uvádět na pravou míru. Lišíte se pouze vírou. Bravo!