30.1.2023 | Svátek má Robin


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 23.1.2023 18:02

Pravidlo pro inovátory, které jsem se poprvé dozvěděl na školení od Evropské nadace pro podnikatelský výzkum v 90. letech, bylo takové, že je vždy snadnější požádat o "prominutí" již provedeného experimentu/inovace , než předem vyběhat všechna možná "povolení".

Takže: z mexické části Kalifornie (Baja California) bylo do ovzduší vypuštěno malé množství kysličníku siřičitého (několik gramů), aby se vyzkoušelo možné aktivní zpomalení globálního oteplování. Jakmile se o tom pokusu v ovzduší ale doslechla mexická vláda, okamžitě jakékoliv experimenty zakázala. Proč? Experimenty mohou s sebou nést i nežádoucí vedlejší účinky.

Termodynamik, autor článku, není expert na globální oteplování, ani na politické hrátky kolem toho.

L. Novák 24.1.2023 1:21

Pivoda se zase posral... "... bylo do ovzduší vypuštěno malé množství kysličníku siřičitého (několik gramů), aby se vyzkoušelo možné aktivní zpomalení globálního oteplování." ;-D

M. Pivoda 24.1.2023 8:45

Ekonom L. Novák je typicky natvrdlý ekonom.

Dnes žádná StB?

M. Pivoda 24.1.2023 8:59

Citace originálního textu (nikoliv pro natvrdlé ekonomy 19. století):

Last month, a US startup called Make Sunsets claimed it had conducted a solar geoengineering experiment in Baja California, Mexico, launching a pair of weather balloons laden with a few grams of sulfur dioxide into the stratosphere. Now, the Mexican government plans to ban related experiments.