Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

JR

Bohatství západní Evropy a severní Ameriky je dílem Anglosaských obyvatel. Odtud pramení veškerý pokrok, na kterém se také podílel židovský fortel.

Naše blábolení o "zlatých českých ručičkách" je směšné. Rádi se také vychloubáme tím, že Čechy byly nejprůmyslovější část Rak-uherska. Když však odečteme "české" sklárny, porcelánky, textilky, strojírny v Sudetech, tak toho mnoho nezůstane. A ve vnitrozemí to samé. Kolben byl Žid a rytíř Škoda neuměl ani slůvko česky.

FN

Průmysl v pohraničí byl založen na zdejších surovinách jako jsou kaolín nebo sklářské písky, A také na přebytků využitelné vodní energie. Jakmile začala být využívána pohonná síla parních strojů, přesunoval se rozhodující průmysl do vnitrozemí. To na rozdíl od pohraničí produkovalo přebytek zemědělských produktů, což znamenalo vznik cukrovarů, pivovarů, mlékáren a mlýnů. A na závěr: Baťa uměl česky.

MP

M92i95r29e19k 63P31e21s49a61t

28. 5. 2024 17:42

Batove byli vyjimkou, bohuzel i vnitrozemi bylo ovladano prevazne nemeckym/zidovskym kapitalem, Brno/Blansko/Trebic/Prostejov/Olomouc/Ostrava

JM

J24. 72M82u63l19l71e79r

28. 5. 2024 18:42

Investiční kapitál je i nyní mezinárodní. Nejvíce ale zaleží na pracovní schopnosti širokých vrstev obyvatel.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz