11.12.2023 | Svátek má Dana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Petr 11.11.2007 14:00

Kristalova noc

Dohromady shrnuto,objektivne,zmedializovana fraska,hon na lisku,v

casech kdy predstavitele nejnebezpecnejsi ideologie,tim mam na mysli

komunisty kteri sedi v ceskem parlamentu a bez studu propaguji nazory

Marxismu a Leninismu,kteri vyvrazdili od pocatku 20.stoleti tolik lidi

a narodu

František 5.11.2007 21:44

Znáte to?

Baví se dva kumpáni. První říká: "Hele, on je dobrý!", a ten druhý mu odpovídá: "Ano, to je, ale nebude, my ho podrazíme!". To je přesně to, co se vztahuje na případ pana Jiřího Čunka na osud Židů. Pan Jiří Čunek je bezesporu nejschopnější politik a Židovský národ je velmi vyspělý. V dnešní naší politice je Jiří Čunek trnem v oku celé opozici a Židovský národ sklízel nenávist od nacionalistů.

Smith 4.11.2007 22:50

Tomáši, jsi všímavý

Velice mi pomohlo, ze jsi zařídil, aby už před mou garáží ty baby nevysypávaly z auta obsah popelníků. Díky. Navíc jsem pochopil, že moje pošta (příspěvky) je kontrolována. Je to drzost, ale jako majitel serveru si to přeci můžeš dovolit. Proto ani nemůžu připojit svůj názor k aférám pana Čunka, přestože mi byl hned od počátku svého vstupu do politiky podezřelý. /Ty trenýrky jsou slušivé/.  Zatím dobrou noc, F

XX 2.11.2007 22:58

Zase ten debil

Wágner mazal jako židosoudruh Nachamkes v jeho bolševické PRAVDĚ?

Vikis 2.11.2007 21:52

Janu Roháčovi

Máte pravdu. Vše je důsledek komunistické výchovy. Důkazem je to, že na západ od našich hranic mají lidé svatozář. Nejzářivější ji mají pak v takových zemích, kde je komuistická ideologie trestná jako v Quatemale a Hondurasu.

Vikis 2.11.2007 21:44

Byl to komunista kdo řekl

Byl to komunista, kdo řekl,že nezná špinavé peníze? Byl to komunista, kdo řekl, že je třeba zhasnout při pryvatizaci? Byl to komunista kdo řekl, že je třeba počkat ze zákony, aby nebrzdily pryvatizaci? Byl to komunista, kdo řekl, že náš stát potřebuje víc takových Kožených?.... Ano za všechno špatné v tomto státě mohou komunisti.

Pametnik starejch dob 2.11.2007 21:49

Re: Byl to komunista kdo řekl

Kdyby nebylo všechno státní nebylo by třeba vymýšlet kupónovou privatizaci. byli by tu podnikatelé, zvyklí působit v tržním hospodářství a zákony by zůstaly takové, jaké byly už za císaře pána. Rakousko Uherské obchodní právo u nás bylo formálně zrušeno až roku 1952, reálně bylo plně funkční do konce první republiky a částečně funkční do r. 1948.

teta 2.11.2007 17:57

příspěvky

Dostal jsem před lety na jedno čtvrtletí příspěvek na bydlení 5OO.- Kč, protože jsem měl částečný invalidní důchod. V dalším čtvrtletí mi přiznali plný důchoda a dostal jsem zálohu, bez výměru. Zkusil jsem druhé čtvrtletí požádat o příspěvek, už jsem měl výměr, ale bylo mi sděleno že jsem překročil vyši příjmů, tudíž nic nebude. Vzal jsem to na vědomí,ale světe div se , za dva roky jsem dostal vyhrožující dopis, že jsem podvodník, který zapřel výši příjmů a bylo na mě požadováno vrácení těch pěti set. Ohradil jsem se, že tuto částku jsem dostal na základě potrvzení důchodu od důchodové správy,která patří pod stejné ministerstvo a údaje by měly být spolehlivé.Odmítl jsem peníze vrátit už z principu,protože chyba nebyla na mé straně. Zajel jsem si na Ministerstvo sociálních věcí,kde mi na právním oddělení potvrdili,že chyba byla na jejich straně a že záležitost vyřídí. Ze zákona bylo možné tuto částku odpustit na základě sociální potřebnosti.Měli jsme v té době s manželkou dohromady invalidní důchody v celkové výši 6 4OO.-  Ten soudruh vedoucí to vyřídil promptně. Za půl roku jsem dostal z důchodové správy oznámení, že mi z důchodu strhávají neoprávněně odebranou částku 5OO.- Kč. Šmitec. Mohl jsem si ušetřit cestu do Prahy a dvouhodinový rozhovor s několika ministerskými právníky. Holt nejsem "chudý" předseda politické strany.Rv>-(Y)

Jan Roháč z Dubé 2.11.2007 11:22

Má to jednu chybu!

Česká politika není zkorumpovaná až nyní, ale už od nástupu komunistů k moci! Dnešní mocní (dětí socialistický výchovy) pouze pokračují v komunistických praktikách! Víme, pane Machálek?!

Milena 2.11.2007 13:59

Re: Má to jednu chybu!

Nemáte pravdu,je to výsledek špatných polistopadových zákonů,které si vždy pravice šila sobě na míru.

Historik 2.11.2007 14:36

Re: Re: Má to jednu chybu!

Nešlo ani tak o zákony jako o SOUDY, a uplatňování zákonů. "Průkopníkem" tunelování bylo bývalé Čubovo vedení JZD Slušovice a ti další toto následovali.

Je pravda, že se vláda měla v této situaci změnit zákony tak, aby byly jednoznačné. Ale dnes jsou tuneláři postihováni podle stejných zákonů, konec konců lze vše shrnout pod pojem "zpronevěra."

Bloud 2.11.2007 15:55

Re: Re: Má to jednu chybu!

Myslíte Mileno, že kdyby se po velké sametové listopadové dostala k moci levice, zákony by byly kvalitnější, právo vymahatelnější a svět tak nějak růžovější ?

Čistič Jiří 2.11.2007 14:31

Re: Má to jednu chybu!

Pane, jste přesně ten typ, který kdyby nebylo komunistů, tak byste si je musel vymyslet. Pisatel článku naprosto přesně a ve zkratce pojmenoval, čím je polistopadová společnost nemocná a udělal to bez slovních meandrů a vyspekulovaných konsekvencí, jak rádi říkají souvislostem,, které používají naši jakoby politologové a novináři, aby předvedli, jak moc jsou originální. Ve skutečnosti jsou originální asi tak, jako vy. Za všechno můžou komunisti! říkáte. A co takhle židi? Nebo černoši? Či eskymáci?

Historik 2.11.2007 14:41

Kdyby komunisti všechno nepostátnili, nebylo by nutné všechno privatizovat

a vynalézat "kupónovou privatizaci." Mimochodem já jsem na ní vydělal a moji známí také, nikdo kromě jednoho se totiž nehrnul do fondů pana Koženého. A ten jeden si už v druhé vlně počínal rozuměji.

U nás, na rozdíl od Polska a Maďarska, o Slovinsku nemluvě neexistoval žádný soukromý sektor a žádní podnikatelé s praktickými zkušenostmi. Především se podniky neuměly přizpůsobovat trhu a prodávat svou produkci. Komunisté důsledně oddělili výrovní podniky od zahraničního obchodu.

Bloud 2.11.2007 16:00

Re: Re: Má to jednu chybu!

A kdo tady posledních 50 let před revolucí šéfoval ? Černoši ? Židi ? Nebo snad nedej bože eskymáci ?  Komunisti s jejich vedoucí úlohou strany, milý pane. Tak že si komunisty nemusíme vymýšlet. Byli, jsou, a pár generací s námi budou. Pozor, nezaměňovat komunisty s bolševiky, kus bolševika si každý  z Čechů v sobě nosí sám. Díky komunistické 50-ti leté "výchově".   Čest.

jirka.s. 2.11.2007 17:08

Re: Re: Vymýšlet komunisty?

A ty sis jich nikdy nevšiml? Jestli to není kvůli tomu, že stojíš přímo mezi nimi!

františek 2.11.2007 8:23

a co Rómové,

Nejsem rasista. Po roce 1989 jsem se této komunitě věnoval a žiji s ními pod jednou střechou. Není to soužití, ale trvalé soužení. Víme o jejich kriminalitě, stejně jako to vědí mnohé instituce. Nejde jen o sociální dávky, ale také o revitalizaci území, která  která je tato komunita schopna totálně zdevastovat. Chánov je jen špička ledovce. Nesmíme jako veřejnost vědět jaké částky jsou vydávány na všelijaké sociální rogramy, neznáme jejich efektivitu a nevidíme ani náznak zlepšení. Pan Giňa je dál tváří vhodnou na obrazovku, vydírat podnikatele pro rasizmus je snad trvalým projevem schopností rómských aktivistů a právníků. Kontroverzní starosta Vsetína tedy odchází -  s dárkem opalovacích krémů ze sociálních dávek???  Co však bude s kontroverzní a nepřizpůsobivou částí této společnosti, když je nedotknutelná a nekritizovatelná?????

MLOK1 2.11.2007 11:14

Re: a co Rómové,

Františku, myslím si (možná bláhově), že není daleka doba, kdy se Vámi popsaná a nám všem známá situace vyostří natolik, že prostě bude muset být řešena. V opačném případě vezmou zoufalí lidé spravedlnost do svých rukou - to by byla ta horší varianta.

       Jakým způsobem ale bude tato situace vyřešena, to si netoufám ani naznačovat. Že by se použil stejný "metr" na všechny občany této země???

Jan Roháč z Dubé 2.11.2007 12:03

Re: Re: a co Rómové,

V poslední době jsme také zakusili soužití s cikány, a je to děs a hrůza. Úředníci města jsou na jejcih chování také nabroušeni, ale nemohou nic moc podnikat, právě, vzhledem pokrytectví vlády a některých politiků. Cikáni si dovolují stále víc a nelze se jim divit, když mají takové zastání! (Y)

Ludva 2.11.2007 13:00

Re: a co Rómové,

Je to problém, taky s nimi žijeme, ovšem finančně vzato Romové kradou v malém a Češi ve velkém. Obě komunity mají co zlepšovat. Souhlasím s autorem, že jsme nejzlodějštější stát v EU.

Standa 2.11.2007 7:08

Mandler

a Machálek, výborně a konečně bod a tečka.

Jan Paleček 2.11.2007 6:33

Výpočet jak Čunek bral dávky neoprávněně

Klec sklapla. Včera novináři zjistili zčásti výši úroků.

Včerejší deník Právo (zn. haš) např. uvádí, že Jiří Čunek mohl sociální dávky pro svou rodinu nárokovat, pokud měsíční příjmy rodiny nepřesáhly 19.390,- Kč u příspěvku na bydlení, 22.160,- Kč u sociálního příplatku a 30.470,- Kč u přídavků na děti. Dále uvádějí, že Čunkův průměrný čistý měsíční příjem v roce 1998 činil 15.934,- Kč a jeho manželka neměla žádný.

K tomu si stačí vzít včerejší deník DNES, ve kterém Václav Dolejší popisuje, že podle ČT si například do ČSOB Čunek uložil jeden milion na krátký týdenní vklad, který neustále točil. Na úrocích to vynášelo okolo osmnácti set korun čistého týdně, tedy 7.200,- Kč měsíčně. Jenom tahle částka úroků z jednoho milionu korun snadno stačí na překročení hranice příspěvku na bydlení i překročení hranice pro sociální příplatek(15.934 plus 7.200 se rovná 23.134,- Kč příjmů). Když by měl podobné úroky z dalšího 1,5 milionu korun, překročil by i hranici pro nárok na přídavky pro děti (15.934 plus 7.200 plus 7.200 plus 3.600 se rovná 33.934). To už ani nepočítám úroky z posledního 1 mil. Kč, které měl uložený na příbuznou.

Samozřejmě výpočet je přibližný a jenom pro poslední měsíce roku 1998, pak v průběhu roku 1999 diskontní sazba a tedy i úroké sazby poklesly postupně až na polovinu.

ja 2.11.2007 7:25

Re: Výpočet jak Čunek bral dávky neoprávněně

Oj, až budou Vaše znalosti zákona o sociálních přídavcích stejně brilantní, jako Váš početní výkon, tak něco pište. Jinak radši držte hubu, ztrapňujete se jako celá Mladá fronta.

Johanes Angelos 2.11.2007 11:19

Re: Výpočet jak Čunek bral dávky neoprávněně

Moc se mi líbí, herr Paleček, jak u vás devalvovala cena bankovního tajemství, že se vůbec nezajímáte o to, JAK bylo zjištěno to, co bylo zveřejněno. Nota bene přehlížíte fakt, že i kdyby na věci bylo cokoliv nelegálního, tak nelze tento "důkaz" použít, neboť byl získán bezpochyby nelegální cestou.

Proto jste u mě zaujatý člověk, který se jako hloupý osel se přidává k ostatním oslům a zaplaceným "investigativcům", sdruženým pod práporem Junge Front Heute. Fuj! Styďte se!

Karim 2.11.2007 13:53

Ve vsech statech krome par ropnych emiratu....

...se vybiraji dane. Kdyz se vybiraji dane, je nutne aby lide poctive priznavali svoje prijmy. Proto ma tez bankovni tajemstvi sve limity.  Jer velmi pravdepodobne, ze Cunek na pridavky mel narok, Je velmi dobre mozne, ze mel na ne narok i pri zapocteni uoroku, ktere dostaval v bankach. problemem neni brani pridavku na deti, ale kde prisel k 3.5 mega, zda poctive ci nepoctive, zda je zdanil ci nezdanil. Zde uz jakekoliv ohledy na soukromi konci - Cunek je evidentne neschopen dat jakekoliv byt extremne idiotske vysvetleni.

Neni dost dobre mozne ale lhat o tom, ze byl normalni chudy obcan, zaroven ukladat do bank 3,5 mega, zaroven tvrdit ze nebyly jeho a zaroven nevysvetlit, koho ty penize byly, kde se vzalo 3.5 mega ktere sly prokazatelne do jeho nemovitosti atd atd.

Stav, kdy se nezjistuje zdaneni 3.5 mega, ale zjistuje se tvrde zdaneni prumernych platu, vede neodvrtatne k tomu, ze pridavky na deti Cunku plati jini lide s 20tisicovym platem, kteri jsou na rozdil od Cunka tak neschopni, ze si neumi tech 3.5 mega (nezdanenych) bokem privydelat.

Dale je to od Cunka podvod na volicich. Ti jej zvolili, protoze se domnivali, ze Cunek je "jeden z nich" - obcan s detmi, zenou na materske, 20 tisicovym platem.  To, ze Cunek je tak sikovny, ze krome brani pridavku na deti umi jeste vydelat 3.5  mega bokem, meli volici pravo vedet.  Mozna by se dozvedeli, ze Cunek dela po vecerech pro Lisku, nebo ze vyvazi soucastky ze Zbrojovky a prodava je gangsterum, nebo ze nasel penize v krabici od bot nebo spekuloval na burze, nebo nejake jine idiotske vysvetleni. Mozna by jej i pak zvolili, ale meli pravo to vedet. To ze jim Cunek o sobe lhal je mimo jine i klamani volicu.

Nekonecna tolerance k soukromi politiku i po bankovnich uctech prehazuji nezdanene miliony vede k tomu, ze bernaky pak tvrde buzeruji remeslnicky na cestovnich nakladech, uctenkach za kladivka atd, a tito lide se pak skladaji na pridavky, platy politiku, kteri neplati dane z milionovych castek.

Milena 2.11.2007 14:13

Re: Ve vsech statech krome par ropnych emiratu....

Naprosto přesně jste to napsal,tímto vašim článkem jste všem zastáncům Čunka vytřel zrak.

Sven Australan 2.11.2007 1:21

Kristalova noc v Praze

Ziji uz leta na druhem konci sveta a v Praze jsem byl naposledy pred ctyrmi roky. Jako pouhy turista, jsem byl od vseho spatneho odizolovan svou milujici rodinou a hrstkou dobrych kamaradu, takze nemohu prispet nazorem kritiky positivni, ani negativni. Ovsem, ctu-li obavu o stretu Neonacistu s Anarchisty, vybavi se mi historicka podobnost, po Prvni svet. valce bylo Nemecko nejen ekonomicky, ale i politicky slabe - a kdo se tam pral ? S.A. a Spartakovci !  Pseudohistorikove komunisticke doby to presentuji jako zapas "Pravice a Levice" - omyl, oboji byla svinska Levice !  Cesi, mejte to na pameti ! Ahoj Sven

Standa 2.11.2007 7:06

Re: Kristalova noc v Praze

Ze hloupost kvete i daleké Australii se nelze divit, kdyz oni neví o vo co go.

Honza Urban 2.11.2007 9:33

Re: Re: Kristalova noc v Praze

Náhodou má pravdu. Přifaření krajní pravice byl geniální tah Stalina, aby ta podobnost bolševiků a nácků tak nebila do očí