22.10.2020 | Svátek má Sabina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Karel Cikán Sudeťák a Žid 4.9.2007 17:01

Všem Čumilům, Bůvolům a Pergilům

Čumil:Ale houby, milej zlatej Kájo. Poválečný odsun německých ultranacionalistů byl velerozumným krokem.

Cikán: Z Vašich diskuzních příspěvků lze vyčíst, že jste o poválečné historii informován vcelku solidně. Takže tvrzení, že byly odsouváni zrovna ultranacionalisté, je očividně vědomou nepravdou. Koho tím chcete přesvědčit? Bůvola? Ten má Vaše názory i bez přesvědčování. Nicméně máte pravdu v tom, že etnické čistky jsou velerozumným krokem, pokud za kriterium rozumnosti považujeme zájem národních států. Existence národního státu je vždy ohrožena, žijí-li na jeho území příslušníci jiného než tzv. státotvorného národa. Proto se ve dvacátém století, kdy se národní státy staly všeobecnou normou, staly takovouto normou i etnické čistky. V průběhu dvacátého století dokázaly nacionalisté vykonfiskovat a "vylikvidovat!(řečeno slovy našeho nacionalistického hrdiny Beneše) více lidí, než marxisté leninovci. Jenomže žádná čistka není dokonalá a žádný národní stát není na věky. Proto budou etnické čistky pokračovat tak dlouho, dokud se zrůdná koncepce  národních států nevrátí do politického pekla, z něhož se v devatenáctém století zrodila.

Mimochodem, pokud se Vašim přátelům eurorealistům podaří obnovit v Evropě plnou suverenitu národních států, pak je velmi pravděpodobné, že se Praha stane při první krizi  součástí Německého nacionalistického státu. Hádsejte, kdo v ní pak bude považován za nepřizpůsobivou menšinu?

Karel Cikán Sudeťák a Žid 4.9.2007 17:04

Re: Všem Čumilům, Bůvolům a Pergilům

Oprava: Hádejte, nikoliv hádsejte.

Buvol 5.9.2007 11:26

Re: Všem Čumilům, Bůvolům a Pergilům

"Mimochodem, pokud se Vašim přátelům eurorealistům podaří obnovit v Evropě plnou suverenitu národních států, pak je velmi pravděpodobné, že se Praha stane při první krizi  součástí Německého nacionalistického státu. " Touto větou jste nepřímo potvrdil správnost poválečného odsunu sudetských Němců! To, co jste napsal, by se totiž mohlo velmi lehce stát, kdyby tady ti sudeťáci ještě byli! A pravděpodobně by se tak už stalo v roce 1989, kdy se tzv. spontánně sjednotilo Německo a nebo naposledy a velmi pravděpodobně v roce 1993, kdy se oddělilo Slovensko .... Ale protože tady ti sudeťáci nejsou, díky prozíravosti vítězných mocností a Edvarda Beneše, je to jen taková vaše fantazmagorie .... Ostatně Německo má dnes se svými milióny Turků větší šanci, že se stane součástí Turecka, abych dovedl vaší úvahu nebo snad logiku do konce .... 

Karel Cikán, Sudeťák a ˇ6Id 5.9.2007 16:51

Re: Re: Všem Čumilům, Bůvolům a Pergilům

Děkuji za neobvykle věcnou a neargumenthominální odpověď..Součástí Německého nacionalistického státu jsme se v roce 1989 stát nemohli, stejně jako se Slováci nemohli, stát součástí maďarského nacionalistického státu, navzdory tomu, že tam k opravdovému odsunu nedošlo, prostě proto, že tehdy žádné takovéto nacionalistické státy neexistovaly, stejně jako neexistují dnes.K tomu dojde až po rozpadu EU. A pak velmi brzy zjistíte, že vyhnaní Němci mohou být daleko nebezpečnější než nevyhnaní.

Buvol 5.9.2007 17:45

Re: Re: Re: Všem Čumilům, Bůvolům a Pergilům

"tehdy žádné takovéto nacionalistické státy neexistovaly" a jak resp. čím si proboha vysvětlujete sjednocení obou Němecek v roce 1989 a nebo odtržení Slovenska ?! To nebyly výrazy nacionalismu ?!

Pavel MB 4.9.2007 7:00

Konference v Postupimi, Němci a my

Všem diskutujícím doporučuji přečtení těchto knih: Josef Škrábek Včerejší strach (autor je Čech) a Peter Glotz Vyhnání (autor je Němec). Je to velmi poučné čtení.

čtenář 4.9.2007 0:07

Pane Macháiku, nechtěl byste toho mandlera utratit?

Prostě až ho příště uvidíte, šlápněte mu na krk .... Jako to dělali ti němčouři, on už bude vědět! A nezapomente mu vytlouct zlatý zuby!

Karel kuba 3.9.2007 22:46

Pan Machálek ...

... ať nechodí do hospody, a když už, ať pije jen vodu, ta mu neztaemní mysl.

A.S. Pergill 3.9.2007 22:29

Pokud to pan Mandler neví,

tak těch 40 kg/osoba byly podmínky, za kterých byli vyháněni Češi z pohraničí po záboru r. 1938.

A v problému odsunu sudetských Němců se velice silně na Benešově straně angažoval muž jinak nechvalně proslulý jako jeden ze signatářů Mnichova - lord Chamberlain. Ten totiž nepřekousl, že ho Němci podvedli a udělali si z něj svého poskoka, a dal jim to vyžrat. Němci byli ale po válce vyháněni odevšad z Evropy - asi se všude dobře uvedli. V Postupimi bylo jasně konstatováno, že odsun není žádný kolektivní trest, ale zajištění, aby tento národ, který v Evropě krátce po sobě rozpoutal dvě ničivé války, a jehož menšiny v cizích zemích na tom měly lví podíl, už další válku rozpoutat nemohl. Revize Postupimi je IMHO cestou k dalšímu podobnému válečnému konfliktu.

Sakata 4.9.2007 9:02

Re: Pokud to pan Mandler neví,

Neville Chamberlain zemřel 9.listopadu 1940...

rolandszewczyk 3.9.2007 21:47

k těm zahraničním vojákům,co jako bojovali za vlast--

na to je jakýsi paragraf-služba v cizí armádě,jinak žoldáci v žoldu královny např

hrouda 3.9.2007 21:01

Převážná většina občanů ČR německé národnosti

zradila ČR. Kdyby nebyli odsunuti, museli by být souzeni a potrestáni. Dovedete si představit ty soudy a plné věznice? Dovedete si představit, jak dlouho by trvaly procesy a jaké tresty by musely být vynášeny? 

rolandszewczyk 3.9.2007 21:34

Re: Převážná většina občanů ČR německé národnosti

domnívám se,že je tomu naopak

jkotek 5.9.2007 11:09

Re: Převážná většina občanů ČR německé národnosti

Veznice by byly docela prazdne. Podle mezinarodniho valecneho prava (ktere plati ve valce a tesne po ni) je za vlastizradu smrt. Plus podle stejneho prava musi obvineny dokazovat svou nevinu (to je zakladni princip valecneho prava).

Takze by tu byla akorat spousta sirotku.

Frankfr. 3.9.2007 20:41

Německý zaprodanec Mandler.

Nevidí, že pokud bychom Němce neodsunuli, tak dnes v našem pohraničí bychom se báli promluvit česky. Podívejme se na jih Slovenska, kde se odsun Maďarů nepovedl. Včera chtěli Maďaři vysvědčení v maďarštině, pak střední školy, nakonec vysokou a dnes už krákorají o autonomii. Po podobné situaci se zaprodanci Mandlerovi zřejmě stýská.

Karel 3.9.2007 23:05

Re: Německý zaprodanec Mandler.

Jih Slovenska? Vždyť tam nikdy žádná hranice nebyla, je to spíš sever Maďarska;-D

Woe#terim 4.9.2007 12:09

Re: Re: Jih Slovenska

Dnes majú v okresoch južného Slovenska (všetky slovenské okresy susediace s Maďarskom mínus okresy Bratislava-mesto a Košice-mesto plus okresy Galanta a Šaľa) Slováci takmer dvojnásobnú prevahu nad Maďarmi. Maďarov je viac ako Slovákov len v dvoch okresoch: Dunajská Streda a Komárno.

P.S.: Tí Maďari sú naozaj drzí, dokonca odmietajú seba nazývať národnostnou menšinou a nazývajú sa národom, hoci už skomierajú:

Občania maďarskej národnosti na južnom Slovensku sú podľa Bószu súčasťou maďarského národa žijúci na území SR. „My nie sme žiadnou národnostnou menšinou a ani etnickou skupinou...“

Pavel MB 4.9.2007 5:54

Re: Německý zaprodanec Mandler.

Samozřejmě, že v německy osídleném pohraničí by český člověk musel mluvit německy. Stejně jako v české části Čech by čeští Němci museli mluvit česky. Jinak by se asi nemohli domluvit!

Přemysl 3.9.2007 18:40

Je typické, že pan Mandler

si vede stále tu svoji písničku o ubohých Němcích, kterým zlí Češi nejak ublížili. Bylo by dobře vědět, kdo ho za ty český stát a příslušníky českého národa ostouzející řeči platí. Já jen doufám, že - EU sem, EU tam - příslušné organizace tohoto státu sledují jeho iredentistickou aktivitu a v případě potřeby mu pomohou k tomu, aby se "zklidnil". Němci sami jsou srabové, protože na dálnici podél Rýna označují kdysi německé město jako Strasbourg i když je německy Straßburg, zatímco na dálnici v Bavorsku píší Prag a Pilsen vzdor mezinárodním dohodám o označování cílů na návěštích v silniční dopravě.

Tomáš Holek 3.9.2007 23:41

Re: Je typické, že pan Mandler

Výborný postřeh. Potvrzuji, že máte pravdu

Karel Cikán, Sudeťák a Žid 3.9.2007 17:57

Článek dobrý, což je zřejmé z reakce modrých národních socialistů

ˇpřívrženců obludných národních států a jim přizvukujících Čumilů. Jen te Machálek je pane Mandlere otravný. Nemohl byste se již jednou konečně seznámit s dcerou pana Machálka.?

Karel Cikán, Sudeťák a Žid 3.9.2007 18:03

Re: Článek dobrý, což je zřejmé z reakce modrých národních socialistů

Čumil je zajímavý případ. Na jedné straně má vcelku kladný vztah k EU, a na druhé věří, že bude od Němců stále oddělen ostnatým drátem, který již byl dávno rozstříhán. V obhajobě poválečného řádění nacionalistů je aktivnější, než standardní modrý eurofob.

Psí vrah Čumil 3.9.2007 18:08

Re: Re: Článek dobrý, což je zřejmé z reakce modrých národních socialistů

Ale houby, milej zlatej Kájo. Poválečný odsun německých ultranacionalistů byl velerozumným krokem. Se svými sny a nestydatými požadavky teď zůstávají pěkně opatrně v Bavořích a Ostmarce. Mezitím se sem přisunulo něco málo jiných Němců, nezatížených historickými resentimenty. Takoví jsou vítaní stejně jako kdokoli jiný z EU...:-)

xxx 4.9.2007 5:57

Re: Re: Re: Článek dobrý, což je zřejmé z reakce modrých národních socialistů

Jen aby jednou někdo neodsunul Čumily.

Psí vrah Čumil 3.9.2007 18:04

Re: Článek dobrý, což je zřejmé z reakce modrých národních socialistů

No, pan Mandler je už za tou hranicí, kdy by jej mohly jakékoli dcery zajímat...;-)

Karel Cikán Sudeťák a Žid 4.9.2007 16:27

Re: Re: Článek dobrý, což je zřejmé z reakce modrých národních socialistů

Hovoříte  jako zkušený teenager.

Mirek F. 3.9.2007 18:12

Re: Článek dobrý, což je zřejmé z reakce modrých národních socialistů

Protože odsunem byli pro náš stát ztraceni ti největší zastánci pokojného soužití a zarytí odpůrci jakéhokoliv nacionalismu a národního státu zvláště pak toho německého, mají nyní nacionalisté pré;-( 

milkom 3.9.2007 18:54

Re: Re: Článek dobrý, což je zřejmé z reakce modrých národních socialistů

;-D;-D

milkom 3.9.2007 17:30

To jsem se nasmál

Pro č odsunuli zlí češi ty nevinné děti - a jak si v tom autor úplně medí. Škoda, že je odsunuli "pane Mandler - to by bylo žrádlo" psát jak češi vyhnali němce a ukradli jim děti a tím i budoucnost. Je zarážející když takového intelektuála vůbec nenapadne, že tam kam jde hlava rodiny, jde i jeho žena a děti, aniž by je k tomu někdo musel nutit. Je to směšné když je někdo takhle účelově slepý.

Psí vrah Čumil 3.9.2007 16:47

Bóže, že se tady vůbec casnujeme... :-))

Čeští Němci jsou pryč a spolu s Hitlerem se postarali rukou společnou a nedílnou, aby "tisícileté soužití" skončilo totálním krachem. Dnes tu nejsou k ničemu zapotřebí a jediné, co udržuje jakýsi zájem SdL o ztracený český Heimat je dávno zmařená naděje, že by mohly být odtud nějaké prachy...  Vyřízená záležitost, ledaže by Marat chtěl odškodnit ty české Němce, v jejichž domě kdysi bydlel, jak se tu kdysi chlubil. :-)