25.9.2023 | Svátek má Zlata


PÁD: V jakém jsme patře

9.6.2023

Prakticky nikdo, ani vláda ani lid, nepochybuje, že jsme na tom jako onen zedník, co padá z 30. patra mrakodrapu. A po cestě si u každýho patra povídá: „pořád je to ještě dobrý“. Rozdíl mezi tím je jen, zda mají pravdu ti, co tvrdí, že už jsme v pátém patře nad zemí, nebo vládou, která tvrdí, že jsme ještě ve osmadvacátém. Což je sice rozdíl značný, ale neřeší otázku, jak ten pád zastavit.

Premiér Fiala, který se snaží přesvědčit národ, že ví: „kudy, kudy, cestička“, nakonec na setkání s českými byznysmeny na summitu ReVize Česka, který v pondělí 5. 6. 2023 pořádala iniciativa „Druhá ekonomická transformace“ a Hospodářské noviny, prostě už s „poker face“ nevydržel. A sdělil, že česká byrokracie, tedy různá ministerstva a stovky různých úřadů zásadně jakoukoliv změnu blokují. Stěžoval si, že nemůže nikomu prozradit, kde ve skutečnosti chce šetřit, protože mu to vládní a další úředníci prostě ihned „odsabotují“. Prostě promluvil tak nějak, jako to bylo v tom slavném Večerníčku o Rákosníčkovi, kde si jistá nebeská hvězda stěžuje: „Nikdo mě nemá rád, nikdo si nechce hrát, uáááá!“
Ale nikdo ho přeci nenutil, aby se natolik politicky pomátl, že se dal dohromady s partou hecovanou medii, jak to správně říkal kdysi Jan Werich, kteří to dělají: „Částečně z blbosti a částečně za cizí peníze“. jejichž jediným heslem bylo zničit Babiše. Touha po moci a „političtí přátelé“ mu pak jaksi automaticky po vyhraných volbách vyplodili neuvěřitelnou vládu. Stačí se na ni podívat:

Bývalý pan učitel Rakušan, dnes ministr, se zřejmě zhlédl v jakýchsi historkách a filmech o tajuplných zločincích, kterých je plná země. A které, aby údajně mohla zvítězit „pravda a láska“, (dnes „demokratická vláda“) je potřeba zničit, kdekoho fízlovat a pokud možno umlčet a zavřít. Jako signatář Charty 77 si troufám říkat, že by dneska měl tehdejší Václav Havel se svou „Mocí bezmocných“, reagující na dnešní poměry, na krku BIS a Policii ČR. A zvláště pak šéfa státních zástupců, který působil jako vyšetřovatel a vojenský prokurátor i v době, kdy byl Václav Havel v komunistickém kriminále, a já chodil na výslechy na StB každou chvíli. Nevím, zdali jsou vzory pana ministra Rakušana francouzští fanatici Jakobíni, nebo dnešnímu Tálibánu se podobající středověcí čeští „Táborité“. A to raději nepřemýšlím o vzorech odněkud ze západu našich hranic anebo z matičky Rusi.
Nejsem natolik ekonomicky vzdělaný, přestože na to mám platné vzdělání a VŠ zkoušky, abych dokonale rozebral tu hrůzu, kterou nám předvádí současný ministr financí pan Stanjura. Jsem však natolik starý, abych si pamatoval z 50. let podobné politicko-ekonomické šílence a nedouky za dob vlády Klementa Gottwalda a Antonína Zápotockého, jejichž řádění skončilo rozvalem hospodářství a měnovou reformou. Ostatně, když se podívám na dnešní inflaci, jak ožebračuje obyvatelstvo i české firmy, ona žádná taková „měnová reforma“ ani není potřeba. Ona se děje tak nějak kontinuálně. Holt, pokrok se nedá zastavit.
Další neuvěřitelnou figurou je ministr životního prostředí Petr Hladík, kterého se zbavili lidovci tak, že ho vnutili Fialovi do vlády. Divím se, že mu nedělá náměstkyni Janka Michailidu. Piráti ji sice vyloučili ze svých řad jako komunistku, ale ona není představitelkou jen takového obyčejného komunismu. Ona je vyznavačem komunismu, jak jej prosazoval soudruh Pol Pot, který při budování své „úžasné spravedlivé společnosti“ nechal vyvraždit třetinu obyvatelstva Kambodže. Ostatně nic jiného progresivisté nechtějí. Nedávno se totiž sešli v Bruselu, ti propagátoři „ekonomického nerůstu“, v Německu zvaní Die letzte Generation, u nás „Poslední generace“. To jsou ti, co se přilepují k silnicím a obrazům a brání jízdě sanitkám atd. Požadují podle nového Marxe, Němce Helge Paukerta, pro „lepší zítřky“ a „záchranu planety“ zásadní snížení životní úrovně, zrušení platů a přídělový systém, zrušení soukromé dopravy a také „nepřátelského vzdělání“. Mimochodem ona Pirátka je tak duševně …řekněme… alternativní, že vykládá, že je scifistka a obdivuje Star Trek, aby se zároveň přiznala, že vůbec nic z toho neviděla ani nečetla. Ale myslí si, že ve Star Treku nejsou peníze a každý dostane, co potřebuje. Proboha, jak může něco takového vystudovat VŠCHT?

Brněnský lidovec Petr Hladík je v podstatě duchem bolševik, který o tom sice méně mluví, ale v praxi se snaží zničit český průmysl, fungující zemědělství a prosadit Green Deal. A „plánované a řízené“ hospodářství. I kdybychom měli všichni chcípnout hlady. To, že budeme chodit pěšky, a nebudeme mít auta, to v plánu ovšem už má!
Ono by se dalo jmenovat ještě několik dalších dovedů, ale rozhodně nelze opomenout na naši neuvěřitelnou ministryni obrany Černochovou. A ty její způsoby! Když kvůli jedné ukrajinské raketě, co dopadla do Polska vyzývala NATO ke spuštění války s Ruskem! A která nepohodlného sportovce, který si dovolil pochybovat o běloskvoucím profilu Ukrajiny, posílala na školení mezi ukrajinské vojáky, aby pak byl lépe uvědomělý. Asi si myslela, že mu Ukrajinci, jak se mezi vojáky dělá, „dají pořádnou deku“. Když jsem byl v „přijímači“ v Československé lidové armády, tak se za nevhodná slova posílalo umývat záchody. To je asi tak stejná intelektuální úroveň.

Já jen doufám, že naši vojáci, kteří se osvědčili jako vynikající odborníci, nepropadli zoufalství, když začala dělat kádrovou politiku mezi vojáky ženská, která toho o armádě ví asi tolik, kolik já o „Vlivu gama paprsků na měsíček zahradní“ (viz stejnojmenná hra od Paula Zindela).

Dosti mě děsí představa, jak asi tato dáma vyjednávala smlouvu s USA, kterou jsme prostě v současné době museli podepsat. Ale protože jsem zahlédl v televizním šotu při příjezdu naší delegace k ministerstvu obrany USA také zkušeného diplomata Hynka Kmoníčka, tak tam snad u toho někdo soudný byl.
Co se týče vlády pana Fialy, napadá mne staré české přísloví: „Kdo chce kam, pomozme mu tam!“ Takže když se značná část národa nechala profesionálními mediálními manipulátory vyhecovat proti Klausovi, Sobotkovi, a neprotestovat proti státnímu převratu organizovanému policií, hýkat podle dodaných „notiček“ proti M. Zemanovi a hlavně Babišovi, tak máme Fialu. Za mého hodně raného mládí jsme povinně museli na Prvního máje v průvodu zpívat: „Teď už máme, co jsme chtěli, do rachoty zvesela“. Aby pak soudruzi tuto píseň přestali propagovat, protože náhle dostala setsakra jiný význam. Dneska také.
Chtěli jsme pětikoalici? Tak ji máme. Chtěli jsme Fialu? Tak ho máme. Chtěli jsme změnu? Tak ji máme. Momentálně se jmenuje dvouciferná inflace, ničení živnostníků, největší státní dluh za pár měsíců, kterému se může rovnat jen záměrně vyvolané zhroucení financí zemí Koruny české, po prohraném bitvě na Bílé hoře (viz Kostlán, Antonín – Finanční zhroucení ve střední Evropě na počátku třicetileté války: Ústav československých a světových dějin ČSAV).

Dneska si vlastně měnu a vlastní hospodářství, podle pokynů a v obklíčení bruselských šílených nápadů a politických neziskovek a za vlády, která neumí vládnout, ničíme sami.
Jsem optimista. Nepamatuji si, kdo to řekl přede mnou, ale pamatuji si ten citát: „Úspěchu jsme nedosáhli nikoli díky vám, ale navzdory vám“.

A doufám, že to dopadne nakonec po nějaké době dobře. I když mi vzadu v mozku sedí text od Karla Havlíčka Borovského z básně „Křest svatého Vladimíra“. Kde se praví: „Jenom caři, samovláda, a takové sloty, potrvají věčně věkův, jak juchtové boty“.

P.S. Kolik pater nám zbývá k zemi?