29.5.2022 | Svátek má Maxmilián, Maxim


OSUD: Smrt krásné surfařky

24.3.2021

Pláž El Tunco se nachází na pacifickém pobřeží Salvadoru, při ústí řeky Rio Grande. V pátek 19. března se tam vydala se surfem Katherine Diazová. V rámci přípravy na olympijskou kvalifikaci.

Pak se stalo něco, co nikdo nečekal. Blesk z čistého nebe. Doslova. Zprávy říkají, že obloha byla jasná, vzápětí se ale přihnala rychlá bouřka. Katherine už byla v moři, když dostala zásah. Přítomní lidé přispěchali okamžitě na pomoc, ale vše marno. Mladá žena zemřela ještě na pláži. Bylo jí dvaadvacet.

Plány měla jasné. Co nejlépe se připravit na světové hry „ISA World Surfing Games“, které se budou konat na jiném místě v Salvadoru od 25. května do 6. června. Pro top surfařky mají zásadní důležitost: jde o kvalifikační podnik pro tokijskou olympiádu, kde bude mít surfing svoji premiéru. Na odložené letní hry si v Salvadoru zajistí letenky šest surfařek.

Katherine, jedna z nejlepších salvadorských surfařek, mezi nimi, žel nebude. V občanském životě pracovala podle australského serveru News.com.au jako šéfkuchařka. Její bratr na sociálních sítích napsal:

  • Sestřičko, vždy tě budeme nosit ve svých srdcích. Bůh se rozhodl, že si tě teď vezme. Už nám chybíš. Navždy milovaná.

Je smutné dívat se na poslední fotku na jejím Instagramu starou sotva týden – a vědět, že už na něm žádná nová nepřibude ...

dia

Převzato z blogu autora s jeho svolením.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!