Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J. Štrobl

7. 4. 2011 21:16
A ještě něco je symbolem levičáků.

Naprostá ignorance.

0 0
možnosti
JL

J. Láníček

7. 4. 2011 20:48
Když tady zrovna máme toho Netanjahua,

a když si to probírané téma pak přetransformujeme na podmínky konfliktu Izrael versus Palestina, konkrétněji Gaza. Mnohokrát jsem četl, že Mašínové a Paumer měli plné právo odkrouhnout kohokoliv v tehdejším Československu při své cestě za svobodou, protože to pro ně byl exponent nenáviděného, nesvobodného komunistického režimu. Takže měli právo použít k prosazení svým cílů  i jakékoliv prostředky. K tomu jsem ještě mnohokrát četl názor, že stejně tak mohli postupovat novodobí bojovníci za svobodu  po roce 68 proti exponentům tehdejšího režimu, protože ti sem pozvali sovětské okupanty. Rovněž tak bylo lze použít jakékoliv prostředky proti sovětským okupantům, třeba i za účelem jejich zabití. No a teď - jsou ti izraelští vojáci v Gaze i na jiných arabských územích okupanty ? Řekl bych, že ano. Mají Palestinci právo proti nim použít jakýchkoliv prostředků a třeba je i zabít, když na svém území bojují za svobodu proti okupantům ? Jsem zvědav, jakých vysvětlení se mi dostane, že to je něco naprosto a úplně jiného !

0 0
možnosti
JK

J. Klepal

7. 4. 2011 21:18
Re: Když tady zrovna máme toho Netanjahua,

Vysoká návštěva v ČR má jeden hlavní cíl a tím je hledání východiska z izraelské obavy z tzv. demokratizace okolních arabských zemí, kterou nyní na území člena OSN dokonce přímými leteckými bojovými akcemi a dodávkami zbraní podporují země NATO a Katar. Jejím očekávaným výsledkem bude snížení bezpečnosti Izraele v důsledku aktivace různých islamistických organizací, které se nesmířily s masivním poválečným přistěhovalectvím na území bývalé Palestiny. Kromě obavy z vnějšího nepřítele existuje také nebezpečí z možnosti, že by k podobnému lidovému povstání zahájenému nejdříve v Tunisku mohlo dojít i na okupovaných územích, především v Gaze, případně přímo v Izraeli a že by NATO zvolilo stejné řešení jako v Libyi, totiž humanitární bombardování vládních sil tak, že by Rada bezpečnosti odhlasovala rezoluci na ochranu civilního obyvatelstva, kterou by mezinárodní síly libovolného členskéko státu OSN mohli zneužít podobně jako rezoluci 1973.

0 0
možnosti

J. Štrobl

7. 4. 2011 20:09
Levičáci jsou humanisté jen pokud nejsou u moci.

Jak tady roní slzy nad přisluhovači zločinného režimu opravdu tristní. Nicméně pravda je jen jedna. Zákon o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu říká: "Odpor občanů proti tomuto režimu, který ať již jednotlivě či ve skupině na základě demokratického přesvědčení politického, náboženského či mravního projevovali odbojem nebo jinou činností nebo vědomě a veřejně vyjadřovali, na území státu i v zahraničí, a to i ve spojení s cizí demokratickou mocností, byl legitimní, spravedlivý, morálně oprávněný a je hodný úcty."

A ač se nám tady soudruzi s pěnou u huby snaží nabulíkovat něco jiného, odboj Mašínů je hodný úcty, protože bojovali proti zločinnému režimu, který si v ničem nezadal s nacismem a používal i jeho metody.

0 0
možnosti
JK

J. Klepal

7. 4. 2011 18:43
terorismus

Přesnější současný termín je teroristé, vždyť podle vlastních slov, tuším Ctirada Mašína, před časem předvedených v české televizi, bylo jejich cílem šířit teror, čili jednoduše řečeno vyvolávat strach užitím násilí. Jak známo, podle ideologického zaměření hodnotitele událostí lze konkrétního člověka, který se dopouští násilí na jednotlivcích nebo skupině osob, nazývat jednou "sprostým teroristou" (ozbrojencem, vrahem, zločincem, banditou...), podruhé "hrdinným partyzánem" (mudžahedínem, bojovníkem za svobodu, demokracii...). Problém s hodnocením spočívá v tom, zda připustíme násilí jako metodu prosazování (územních, majetkových, náboženských, národních aj.) zájmů jednotlivců či skupin organizovaných až na úrovni státu nebo dokonce paktů mezi státy.

0 0
možnosti

M. Šejna

7. 4. 2011 16:48
problém Mašínů

problém skupiny kolem Mašínů je v tom, že oni byli "hrdinové" jen ve svém zájmu a nikoli v zájmu pro tuto zemi. Oni bojovali jen za sebe a nikoli za tuto zemi. Zabili několik nevinných lidí a prostříleli se na západ. O.k., chtěli na zapád a byli úspěšní. S tím problém nemám.

Problém mám s tím, proč by za to měli být ocenění nějakým státním uznáním. Na západ zdrhly tisíce lidí. Byly i oni hrdinové? Nebyli. Tak proč by měli být Mašínové hrdiny jen proto, že při útěku na západ zabili pár nevinných lidí? Tím zabíjením vůbec bolševický režim neoslabili. Naopak. Dali mu další důvod pro ještě tvrdší diktaturu. Mašínové navíc proti bolševikům nebojovali ani na západě. Absolvovali jen vojenský výcvik, aniž by se pak jakkoli zapojili do války proti komunismu.

Takže ať si klidně žijí na západě, kam chtěli. Ale státní ocenění za hrdinství jim nepřísluší. Hrdinských činů se totiž nedopustili.

0 0
možnosti
KL

K. Luboš

7. 4. 2011 11:00
Moc dobrý článeček!

Tento článek je krásnou ukázkou toho, jak se historické osobnosti (např. Ježíš Kristus, Karel Veliký nebo Jánošík atd) vytváří idol a mýtus, který z původní reálnou osobou již nemusí mít nic společného. Ale chápu, že při nedostatku opravdových „českých hrdimů“ musíme sáhnout i po Mašínech a Paumerovi, kteří bojovali proti komunistům tak, že zabili esenbáka, účetního a ukradli nějaké peníze.

0 0
možnosti

J. Štrobl

7. 4. 2011 11:57
Re: Moc dobrý článeček!

Tento článek žádné mýty nevytváří, spíš většina diskutujících zde přemílá stokrát opakované lži komunistů místo toho, aby si ověřila alespoň základní fakta.

0 0
možnosti
JS

J. Schwarz

7. 4. 2011 9:45
Je s podivem,

že se většina těch "humánistů" co označuje Mašíny za vrahy zároveň identifikuje s palestinci a minimálně "chápe" jejich "intifádu" i se sebevražednými atentáty na diskotéky a školní autobusy. Naprosto farizejsky ze sebe dělají jakési "arbitry morálky" - ve skutečnosti jsou jen fandy levice. Vůbec většina lidí se chová jako fotbaloví fandové - vrah za jejich věc je hrdina boje za osvobození, šťastný zítřek, úsměvy dětí... račte si vybrat.příkladem budiž slavný "Che".. kdo učiní totéž pro zastánce alternativního přístupu k životu je genocidní vrah a zrůda... Ukazuje se že vždy a všude jsou iniciátory násilí velkéhop rozsahu kolektivisti, ať jde o komunisty, nacisty, socialisty a jiné weltverbessery nebo v teokraciích o věřící vládnoucího náboženského směru. Individualisti se starají o svoje, netouží předělávat svět ani konstruovat "novou společnost", nechávají ostatní být. To nejhorší, co se jim dá přičíst je že neřeší cizí problémy, popřípadě ze zištných důvodů zavraždí pár lidí. V žádném případě ale nejde o miliony obětí a teror provozovaný průmyslovým způsobem jako v případě "pokrokových" režimů. Pokud ovšem "humanisté" touží pomáhat "všem živým tvorům" nic  jim nebrání tak činit, pokud to budou dělat ze svých zdrojů a nebudou otravovat nezúčastněné.

0 0
možnosti
EH

E. Heusinger

7. 4. 2011 10:02
Je s podivem,

že většina těch "demokratistů" co označuje Mašíny za hrdiny se zároveň identifikuje s humanitárním bombardováním, chápe vznik mafiánského a zločineckého Kosovského státu, nadšeně tleskají "ochraně civilistů" a naprosto farizjsky ze sebe dělají jakési "arbitry demokracie". Vrah za jejich věc je hrdina boje za demokracii...račte si vybrat, příkladem budiž slavný "Augusto" ... kdo učiní totéž pro zastánce alternativního přístupu k životu je genocidní vrah a zrůda. ......

.... Pokud ovšem "demokraté" touží pomáhat nic jim nebrání tak činit pokud to budou dělat ze svých zdrojů a ne z daní obyvatel a nebudou otravovat nezúčastněné.

0 0
možnosti
EH

E. Heusinger

7. 4. 2011 9:18
Opravdu krásný příspěvek,

zvláště když se zamlčí důležitá fakta.  Stejný způsob používala i komunistická historigrafie.

Nihil novum sub sole.

0 0
možnosti
PK

P. Krasny

7. 4. 2011 9:16
Mělo jich být víc!

Tedy odbojářů jako byli Mašíni.  On by si pak bolševik tolik netroufal, ale při českém typickém poseroutkovství jsem rád, že byli aspoň Mašíni.

A Linhart, ty kecáš sice dlouze, ale zato blbě.

0 0
možnosti
PS

P. Schuh

7. 4. 2011 8:35
Odboj

Dnes jen těžko odhalíte pravdu. Jestli opravdu organizovali ozbrojený odboj, nebo jen loupili pro vlastní prospěch.

Můj osobní názor - Zabít svázaného zajatce bez polního soudu (pokud to opravdu udělali) je pro mě něco odporného, ať je ten zajatec kdokoliv (komunista, fašista, pohlavár nebo jen obyčejný pokladník). Já si takových lidí prostě nemohu vážit, ale ani je nebudu soudit.

0 0
možnosti

J. Štrobl

7. 4. 2011 11:30
Re: Odboj

Milý pane, než začnete soudit, měl byste znát fakta. Jestli tím svázaným zajatcem myslíte onoho pokladníka, tak o věci nic nevíte. Ten pokladník byl milicionář, který se pokoušel zastřelit bezbranného Mašína, kterému vypadla pistole v autě. Mašín mu pistoli sebral a zastřelil ho. Kdyby si pokladník nechtěl vysloužit milicionářské frčky, tak se mu nic nestalo, jako ostatním třem, kteří s ním jeli v autě. Mašínovi je přivázali v lese ke stromu.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz