22.1.2021 | Svátek má Slavomír


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Orisek 12.1.2021 18:01

Rudolf Margolius, o kterem pise syn Ivan z Londyna omluvne knihy na tema "Dobry clovek pro spatnou dobu", vstupil do Strany v koncetraku v roce 1943. Po valce tvrdil, ze to se stalo v Sovetskem svazu by se v Ceskoslovensku nemohlo stat. Jeho soudruzi ho z jeho omylu rychle vyvedli a zakratko ho popravili. Takze Rudolf Margolius byl jak iniciatorem ceskeho komunismu tak jeho obeti. Prveho takoveho omylu se dopustil prvni socialista Maximilien Robespierre, ktery skoncil stejnym zpusobem. Toto poznani v clanku chybi. A Vaclav Havel si stezoval, ze pachatele komunistickeho teroru ziji lepe nez jejich obeti? K tomu prispela Havlova politika "Nejsme jako oni", ktera zabranila dekomunizaci ceske spolecnosti. V Nemecku dosahli Spojenci temer uplne denacifikace. V Cesku nebyl nikdo, kdo by to dokazal.

D. Stirsky 12.1.2021 14:57

Paměti HM-K jsem četl. Hezký příklad toho, že mezi 11 špagáty byli i slušní lidé. Margolius byl možná naivní, leč špagát si - narozdíl od Slánského, Reicina, Šlinga atd. ani náhodou nezasloužil.

V. Pavelka 12.1.2021 13:04

Neberte si bývalé hrdiny do huby , p. Hvíždala , zprivatizováním si Havla i p. Kovályové je zneužívate, ve prospěch celé té neobolševické diktatury které jste zatáhli do ČR,!Kopáním do zbytku komunistů , kteří jsou už jak roztátý sněhulák, nezakryjete že vy jste to nebezpečí pro normální život RvEU!

T. Vodvářka 12.1.2021 4:57

Máme příklad, dokonce na premiérském křesle. Bohužel nikoli ono bratrstvo kočičí pracky, ale tým mladých jedinců pomáhá onomu "ředění" minulosti, relativizaci morálního deficitu a přemalovávání současnosti na růžovou barvu.

V. Pavelka 12.1.2021 13:05

R^R^