18.4.2021 | Svátek má Valérie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Štrobl 3.1.2011 22:06

Děkuji

Děkuji Vám za krásný článek. Na tyto lidi nesmíme zapomínat. I když o Jahnovi vím, s chutí jsem si Váš článek přečetl.

P. Andrle 3.1.2011 23:15

Re: Děkuji

Děkuji. Velice jste mě potěšil. Petr Andrle

J. Pašek 3.1.2011 15:52

Mluvit o nich, psát o nich, učit o nich? . . .

Kde? Na základní? Gymnáziu? Univerzitě?  . . . .  Jsme bombardováni inflací informací a v hlavě je finitní počet  "háků" na které si je "zavěsit" a později k něčemu použít . . .  "Ignorance a nezájem" je bunkr jak se bránit proti takovému všelijakému bombardování . . . .

M. Sígl 3.1.2011 0:30

Otázky závěrečné jsou nepatřičné

Jsou příběhy a události chmurné. jsou také radostné, povzbuzující, inspirující, k nimž patří Váš dnešní. Patří i do historie - do její široké náruče - jak kdo stačí pojmout.  Psát o nich ano! Mluvit o nich ano! Nechtějme z nich však dělat učivo!  U ž ne shora dané! Všichni víme, jak to v minulosti dopadalo v našem školství.

Ale nezastírat ani jedno ani druhé. Kdo je žíznivý, napije se! Zvlášť u mladých lidí bych se neobával nemoci z přeinformovanosti! Mělo by se nejen jim, ale mnoha dalším našim lidem dostat z naší i světové historie co nejvíce, nejen, že je matkou moudrosti, ale také známkou vzdělanosti.

Zatím vzdělanost v historii u většiny naší populace pokulhává na jedné noze a na druhé kulhá vůbec. Rád se poučím u odborníků, zda podobné problémy se také u nás zkoumají?

Za každý takový článek velké díky, nechť ubývaj otazníky!