19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

OSOBNOST: Klidná síla šlechetnosti…

Kdybyste měli babičku, nebo spíše prababičku, která byla za první republiky pilnou návštěvnicí Vídně, Londýna či Paříže (a že takových prababiček bylo u nás dost), mohla by být v těchto městech vaší průvodkyní i dnes.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kusý 7.1.2015 19:35

Podle počtu reakcí na Vaše příspěvky

soudím, že připomínat Čechům ty "pomahače Habsburgů" není moc populární.Ale kdo v historii Habsburgům s ničím nepomohl a přesto se do našich dějin zapsal? Ona totiž ta doba byla taková, jaká byla a my bychom to měli vzít na vědomí.Sice jsme třista let trpěli, ale asi se to opravdu dalo vydržet.No, možná jednou... Pokud tu knihu vydáte, moc rád si počtu.

P. Dvořáček 7.1.2015 11:50

Re: Díky za článek

omlouvám se za zmatky; byl jsem uprostřed příspěvku odvolán

P. Dvořáček 7.1.2015 11:48

Díky za článek

Rod Belcredi žije od svého příchodu na Moravu v JImramově, kde Ludvík B. opravuje rodový zámek a provádí archeologický výzkum zříceniny hradu Skály (loni byl ukončen). PříslušP. Slavíček Karel narozen 24. prosince 1678 v Jimramově zemřel 24. srpna 1735 v Pekingu (Čína) Narodil se v Jimramově, domě čp. 71 jako syn místního písaře a učitele, jehož rod patřil k nejstarším níci rodu se vždy hlásili k Zemi moravské a její řeč důvěrně znali.

Pozn. nedávno jste psal o jezuitovi P. Karlu Slavíčkovi; pocházel taktéž z JImramova:P. Slavíček Karel narozen 24. prosince 1678 v Jimramově zemřel 24. srpna 1735 v Pekingu (Čína) Narodil se v Jimramově, domě čp. 71 jako syn místního písaře a učitele, jehož rod patřil k nejstarším

A. Hrbek 7.1.2015 11:03

Stručná dobová charakteristika

Belcredi byl český hrabě s italským jménem mluvící německy.

P. Kmoníček 7.1.2015 9:44

Re: Ruku na srdce, pane Andrle

Co by tomu ale říkali čeledíni?Podívejte se jak útočí na rod Schwarzenberků.

P. Andrle 7.1.2015 9:39

Zrovna včera

jsem o tom pane Aldo uvažoval, napsal jsem toho více a ještě více toho mám zpracováno - ovšem komerčně je to problematické a dotace jsou na všechno, pouze na knihy nikoli. A k panu Vodvářkovi, ať to vezmu z jedné vody načisto - obávám se, že ani pět procent. Jednou budou historikové psát, že počátkem třetího tisíciletí udeřila na země Koruny české obrovská nevzdělanost. Co nám nedává právo mlčet.

A. Alda 7.1.2015 9:20

Dík.

Vy také byste mohl své připomínací články vydat v knize. To, co jste zatím publikoval, by na takovou knihu už určitě dalo.

T. Vodvářka 7.1.2015 8:49

Ruku na srdce, pane Andrle

myslíte si, že by obsah sdělení hraběte Belcrediho pochopilo aspoň 5% našich zákonodárců?

Jinak díky za Vaše připomínky velkých mužů a žen našich dějin.

R. John 7.1.2015 8:32

Ještě v letech 79-82....

se mě kolikrát ptali staří lidé.."pane řidiči, jedete na Belkrétku " ?  Dokonce některým kolegům řidičům jsem musel vysvětlit, která je to ulice....   A na Vinohradech generace mé babičky chodila nakupovat zásadně na "Fošovku"...  a jezdilo se vlakem z "Masaryčky" ...