18.5.2021 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

OSOBNOST: Jan Sokol, kandidát na prezidenta

Filozof Jan Sokol nás opustil krátce před nedožitými pětaosmdesátinami 16. února 2021. Jeho smrt vyvolala řadu úctyhodných vzpomínek, ale na jeden moment se skoro zapomnělo: na jeho předvolební projev v roce 2003.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 1.3.2021 18:42

Nestačí. V životopise stojí, že začal matfyz dálkově studovat, ale nestojí tam, kdy ji absolvoval. Chápejte, vůbec mi nevadí, pokud přednášel na UK bez dokončeného vysokoškolského vzdělání. Ostatně na fakultě sociálních věd může přednášet kdokoliv. Vadí mi mezera v životopise, vadí mi, že se tato skutečnost veřejně nepřizná.

M. Pivoda 1.3.2021 9:58

Hvížďala o Janu Sokolovi sdělil: "... Za důležité rovněž považoval pohybovat se po světě, který se rychle mění a reagovat na nečekané podněty. ..."

Nečekaným podnětem byly problémy s agresivními Slováky zvolenými do Federálního Parlamentu, coby zástupci slovenského lidu. To se tehdy dalo řešit občanským referendem, ale zpomalilo by to dlouhodobě plánovanou privatizaci (= překabátění českých členů KSČ na české podnikatele), facilitátora Sametové revoluce 1989.

Takže vzniklou trapnou situaci se podařilo zpytlíkovat dohodou dvou silných samců na obou stranách vzniklé barikády. Řešení se dostavilo emocionální, nikoliv racionální, natož pak zákonné. Viďte pane DOKTORE (právních věd) Rychetský?

J. Vágner 1.3.2021 8:53

Do hezkého světa náramné. Ale jak by dopadl, kdyby po něm vyžadovali například podpořit probombardování nějakých nešťastníků, co jim je potřeba narvat naše vyspělé civilizační hodnoty do krku tak, až jim polezou zadem, to nevím. Selhali v tom jiné monumenty.

S. Ševeček 1.3.2021 7:34

tak jo, filoZof je od slova

Sofia.

V. Novák 1.3.2021 10:19

Jazyk se vyvíjí...

T. Hraj 1.3.2021 12:54

Tak to radši nejezděte do Polska. Tam například píší ́fizyka ́. A co víc, oni to tak i vyslovují.;-D;-D;-D