Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

JP

No to jsem viděl obrázky a byl jsem opravdu v udivení. Na zdech venku pitomí motýli /nebo letadla toho Paka Černýho. Ale to uvnitř??? To vypadá jakoitalskej cirkus, ty šílený barvy extra ta fialová, bude se tam něco i prodávat, tedy mimo drogy a připadá mi to jako strašidelnrj zámek z pouti. A kdo tu blbost platí? To rychlé skončí, já tam tedy přizdravým rozumu nezavítám ani omylem.

PP

P58e96t89r 97P67a59v25e97l

25. 6. 2024 17:22

Tak dá se pochopit, že pro obdivovatele šumperáků či později podnikatelského baroka je objekt ve stylu čistého hi-tech fádní. A proto se jim líbí jeho "vylepšení" těmi motýly. Něco podobného jsem viděl na Matějské pouti, Strašidelný dům a na fasádě dva pterodaktylové. Také to poutalo pozornost. Účel byl tedy splněn.

ŚS

Něco mi říká, že Dům zábavy v centru Prahy, kde s přílivem kanceláří rodinný život dávno vymizel a parkování je jen pro rezidenty, nebude hitem dlouho. Leda že zaměstnanci všech těch kanceláří přestanou chodit po práci na kafe a místo toho budou chodit hrát do simulátorů.

Foto

Jo, ten interiér, aspoň podle fotek, působí hodně lacině. V mém rodném kraji se říká: "Jak když chce, a nemože."

IP

I86v85a42n 65P75o72l22á82k

25. 6. 2024 15:12

Máj zkrachoval ne kvůli zjevu, ale kvůli nedostatku kvalitního zboží. Máj Národní doufám zkrachuje již brzy rovněž. Tihle zbohatlíci totiž mají dost zvrhlou představu o vkusu. Naštěstí lidí toužících po Las Vegas nebude v Praze zase až tolik. Těch pár ze Zvole to nevytrhne.

Foto

Máj je od svého vzniku hnusná funkcionalistická stavba s prvky brutalismu. Už tehdy byly snahy fasádu vylepšit prosklením, což by stavbu výrazně vylepšilo. Bohužel tehdy vyhráli stoupenci brutalistické ošklivosti.

Ty Černého hmyzoletadla paradoxně tu stavbu vylepší, ale tu hrůzu by vylepšili i sádroví trpaslíci.

Nevím, který debil prosadil, aby Máj byl kulturní architektonická památka

PH

Mimochodem, pokud si Aston v závěru mysli ze ". naši pracující. budou nakupovat jak diví", tak by se asi měl podívat, co v tom Máji (nejen v červnu) bude. Na to tam ani nemusí chodit, to se dá dočíst.

V suterénu miniTesco - tak to snad dejme tomu něco ve slevách prodá. Dále pak ".Pestrý výběr restaurací, kavárny, květinářství a obchody? zaberou první dvě patra. (asi se dá odhadnout co se míní pod pojmem obchody v nóbl obchoďaku v centru Prahy, kde se za pronájmy těch prostor tvrdě platí).

Ale pak dále "Dvě patra zábavy pro všechny věková kategorie" a ještě výše nabízené herní aktivity pro děti, a ještě výše restaurace s barem. Všechno toto rozumějme v pražských cenách, přizpůsobených pro zahraniční turisty. Takže se zase nedá předpokládat že se tam naženou čeští pracující a budou utrácet jako diví. Ti si radši zajedou na okraj Prahy do nějakého hypermarketu. (nebo do Polska, jestli se to ještě vyplatí)-

Takže buď investoři Máje cílí právě na ty zahraniční turisty v centru, co budou očumovat aj ty Černýho motýly a nekoukat na ceny, a nebo.

Ono, nejen po Praze, ale po celý republice je dost obchodních center, kde se prodavači v butikách koušou nudou, neb tam nikdo nenakupuje, takže to za pár měsíců zase zavřou, protože si nevydělají ani na ten drahej nájem..:-/

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz