1.12.2022 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

O BRUTALITĚ: Zlo je lidské dílo (1)

Ačkoliv se lidstvo pyšní tím, co všechno dokázalo a dokáže, ve skutečnosti je to pouhý přírodní druh, který prošel statisíciletým vzestupným procesem vývoje z primitivních tlup primátů až do nepříliš povzbudivé současnosti, která se díky jeho nerozumnosti, nevědomosti a hlouposti postupně stává procesem sestupným.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Polášek 8.9.2022 14:01

Co se týká dneška, zmíněné rabování třeba některých z romského etnika a jiných zlodějů, tak tito lidé se často i dnes defakto pudově řídí podle klanového principu. Oni rozeznávají své, členy svého klanu a potom všechny ostatní. Ty ostatní je defakto záslužná věc okrást nebo podvést nebo jinak z nich něco jakýmkoliv pdvodem získat. Zatímco sví se okrádat a podvádět nesmí, naopak se musí podporovat.

Na úplně stejném principu jinak funguje současná putinovská imperialistická propaganda. ta vytváří klan Rusů, kteří jsou spojeni s imperialistický ruským státem a mají pracovat jakýmkoliv způsobem pro ten stát a jeho rozšiřování a potom jsou všichni ostaní, kteří jso buď přímí nepřáteleé rusského státu a je třeba je ničit a porážet anebo v lepším případě ti, co zatím nepřátelé rusského státu nejsou a dají se tak využívat pro Russko bez násilí.

J. Pankovic 8.9.2022 14:14

Takže držet pospolu proti nepřátelům je "špatně", zato "správně" je - udávat vrchnosti. Jakékoliv.

Jste hovado. Vlastně ne, hovada drží taky pospolu

J. Jurax 8.9.2022 14:30

No, v příspěvku pana Poláška nenalézám tvrzení, že držet pospolu proti nepřátelům je "špatně" a už vůbec ne tvrzení, že "správně" je udávat vrchnosti.

Vy zřejmě ano, když mu klnete hovad.

O. Hein 8.9.2022 14:42

Aniž jste to uvědomil, postřehl jste rozdíl mezi mravností a skupinovou i místní morálkou. Mnozí lidé včetně politiků to nechápou dodnes.